Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – 500 m mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
500 m mężczyzn
ZIO 2014 ZIO 2022
Data 20 - 22 lutego 2018
Gospodarz Gangneung
Miejscowość Gangneung Ice Arena
Liczba zawodników 33
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Chińska Republika Ludowa Wu Dajing

Korea Południowa Hwang Dae-heon

Korea Południowa Lim Hyo-jun
Strona internetowa
Short track na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018
500 m mężczyźni kobiety
1000 m mężczyźni kobiety
1500 m mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Bieg na 500 m mężczyzn rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 odbył się w dniach 20 - 22 lutego w Gangneung Ice Arena w Gangneung[1].

Mistrzem olimpijskim został Chińczyk Wu Dajing, na kolejnych miejscach uplasowali się reprezentanci gospodarzy - Hwang Dae-heon i Lim Hyo-jun. Jedyny startujący Polak - Bartosz Konopko - odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 17 miejscu.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
UTC+09:00 CET
20 lutego Eliminacje 19:45 11:45
22 lutego Ćwierćfinały 19:00 11:00
Półfinały 19:42 11:42
Finał 20:13 12:13

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Grupa Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 40,264 Q OR
2. 1 Bartosz Konopko  Polska 41,039 Q
3. 1 Andy Jung  Australia 1:03,137
4. 1 Thibaut Fauconnet  Francja 1:04,756
- 1 Aaron Tran  Stany Zjednoczone DSQ
1. 2 Samuel Girard  Kanada 40,493 Q
2. 2 Roberts Zvejnieks  Łotwa 40,563 Q
3. 2 Yuri Confortola  Włochy 40,869
4. 2 Vladislav Bykanov  Izrael 47,177
1. 3 Seo Yi-ra  Korea Południowa 40,438 Q
2. 3 Dylan Hoogerwerf  Holandia 40,657 Q
3. 3 Sébastien Lepape  Francja 40,900
4. 3 Viktor Knoch  Węgry 1:06,040
1. 4 Lim Hyo-jun  Korea Południowa 40,418 Q
2. 4 Daan Breeuwsma  Holandia 40,806 Q
3. 4 Denis Nikisza  Kazachstan 41,436 ADV
- 4 Charles Hamelin  Kanada DSQ
1. 5 Ren Ziwei  Chińska Republika Ludowa 40,294 Q
2. 5 Aleksander Szulginow  Olimpijscy sportowcy z Rosji 40,585 Q
3. 5 Nurbergen Żumagazijew  Kazachstan 40,748 ADV
- 5 Sjinkie Knegt  Holandia DSQ
1. 6 Shaoang Liu  Węgry 40,526 Q
2. 6 Ryosuke Sakazume  Japonia 40,658 Q
3. 6 Abzal Ażgalijew  Kazachstan 43,388 ADV
- 6 Paweł Sitnikow  Olimpijscy sportowcy z Rosji DSQ
1. 7 Hwang Dae-heon  Korea Południowa 40,758 Q
2. 7 Keita Watanabe  Japonia 41,678 Q
3. 7 Thomas Hong  Stany Zjednoczone 43,096
- 7 Jong Kwang-bom  Korea Północna DSQ
1. 8 Shaolin Sándor Liu  Węgry 40,650 Q
2. 8 Han Tianyu  Chińska Republika Ludowa 40,744 Q
3. 8 Siemion Jelistratow  Olimpijscy sportowcy z Rosji 40,829
4. 8 John-Henry Krueger  Stany Zjednoczone 41,008

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Grupa Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Ren Ziwei  Chińska Republika Ludowa 40,032 Q
2. 1 Shaolin Sándor Liu  Węgry 40,471 Q
3. 1 Denis Nikisha  Kazachstan 40,806
4. 1 Aleksander Szulginow  Olimpijscy sportowcy z Rosji 54,498
5. 1 Bartosz Konopko  Polska 1:10,996
1. 2 Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 39,800 Q WR OR
2. 2 Hwang Dae-heon  Korea Południowa 40,861 Q
3. 2 Roberts Zvejnieks  Łotwa 40,904
4. 2 Keita Watanabe  Japonia 41,354
5. 2 Nurbergen Żumagazijew  Kazachstan - DNF
1. 3 Samuel Girard  Kanada 40,477 Q
2. 3 Ryosuke Sakazume  Japonia 40,563 Q
3. 3 Han Tianyu  Chińska Republika Ludowa 1:14,891
4. 3 Seo Yi-ra  Korea Południowa 1:17,779
1. 4 Lim Hyo-jun  Korea Południowa 40,400 Q
2. 4 Daan Breeuwsma  Holandia 40,677 Q
3. 4 Dylan Hoogerwerf  Holandia 41,007
4. 4 Abzal Ażgalijew  Kazachstan 41,616 ADV
- 4 Shaoang Liu  Węgry DSQ

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

  • QA - awans do finału A
  • QB - awans do finału B
Miejsce Grupa Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 40,087 QA
2. 1 Samuel Girard  Kanada 40,185 QA
3. 1 Shaolin Sándor Liu  Węgry 40,399 QB
4. 1 Daan Breeuwsma  Holandia 40,775 QB
5. 1 Abzal Ażgalijew  Kazachstan 40,835
1. 2 Hwang Dae-heon  Korea Południowa 40,108 QA
2. 2 Lim Hyo-jun  Korea Południowa 40,132 QA
3. 2 Ren Ziwei  Chińska Republika Ludowa 40,418 QB
4. 2 Ryosuke Sakazume  Japonia 40,434 QB

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. Shaolin Sándor Liu  Węgry 40,651
2. Ren Ziwei  Chiny 40,694
3. Daan Breeuwsma  Holandia 40,835
4. Ryosuke Sakazume  Japonia 40,985

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. Wu Dajing  Chińska Republika Ludowa 39,584 OR WR
2. Hwang Dae-heon  Korea Południowa 39,854
3. Lim Hyo-jun  Korea Południowa 39,919
4. Samuel Girard  Kanada 39,987

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pyeongchang 2018 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). pyeongchang2018.com. [dostęp 2018-02-23].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]