Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Short track speed skating pictogram.svg

Zawody w short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 odbyły się w dniach 18 - 22 stycznia 2020 roku. Zawodnicy i zawodniczki walczyli w dwóch męskich i w dwóch kobiecych konkurencjach: biegach na 500 m i 1000 m, oraz w sztafecie mieszanej. Łącznie zostało rozdanych pięć kompletów medali. Zawody odbywały się w Lozannie, na obiekcie CIG de Malley.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
18 stycznia 2020 Lozanna, CIG de Malley Bieg na 1000 m chłopców Korea Południowa Jang Sung-woo Korea Południowa Lee Jeong-min Chińska Republika Ludowa Li Kongchao
18 stycznia 2020 Lozanna, CIG de Malley Bieg na 1000 m dziewcząt Korea Południowa Seo Whi-min Korea Południowa Kim Chan-seo Kanada Florence Brunelle
20 stycznia 2020 Lozanna, CIG de Malley Bieg na 500 m chłopców Korea Południowa Lee Jeong-min Korea Południowa Jang Sung-woo Chińska Republika Ludowa Zhang Tianyi
20 stycznia 2020 Lozanna, CIG de Malley Bieg na 500 m dziewcząt Korea Południowa Seo Whi-min Holandia Michelle Velzeboer Kanada Florence Brunelle
22 stycznia 2020 Lozanna, CIG de Malley Sztafeta mieszana NOC Team B
Korea Południowa Kim Chan-seo
Holandia Diede van Oorschot
Japonia Shogo Miyata
Stany Zjednoczone Jonathan So
Team G
Rosja Julija Beresniewa
Chińskie Tajpej Chang Hui
Korea Południowa Jang Sung-woo
Francja Gabriel Volet
Team A
Wielka Brytania Olivia Weedon
Korea Południowa Seo Whi-min
Włochy Thomas Nadalini
Nowa Zelandia Ethan De Rose

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 500m
szczegóły
[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg Seo Whi-min  Korea Południowa 43.483
Silver medal icon.svg Michelle Velzeboer  Holandia 45.235
Bronze medal icon.svg Florence Brunelle  Kanada 45.314
4. Zhang Chutong  Chiny PEN

Bieg na 1000m
szczegóły
[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas
Gold medal icon.svg Seo Whi-min  Korea Południowa 1:29.439
Silver medal icon.svg Kim Chan-seo  Korea Południowa 1:29.538
Bronze medal icon.svg Florence Brunelle  Kanada 1:30.024
4. Julija Beresniewa  Rosja 1:30.115
5. Petra Rusnáková  Słowacja 1:30.221

Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 500m
szczegóły
[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg Lee Jeong-min  Korea Południowa 40.772
Silver medal icon.svg Jang Sung-woo  Korea Południowa 41.000
Bronze medal icon.svg Zhang Tianyi  Chiny 48.570
4. Władimir Bałbekow  Rosja 56.847

Bieg na 1000m
szczegóły
[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas
Gold medal icon.svg Jang Sung-woo  Korea Południowa 1:33.531
Silver medal icon.svg Lee Jeong-min  Korea Południowa 1:33.646
Bronze medal icon.svg Li Kongchao  Chiny 1:33.851
4. Jonathan So  Stany Zjednoczone 1:33.896

Sztafeta mieszana
szczegóły
[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Państwo/Zawodnik Czas
Gold medal icon.svg Team B
Korea Południowa Kim Chan-seo
Holandia Diede van Oorschot
Japonia Shogo Miyata
Stany Zjednoczone Jonathan So
4:12.378
Silver medal icon.svg Team G
Rosja Julija Beresniewa
Chińskie Tajpej Chang Hui
Korea Południowa Jang Sung-woo
Francja Gabriel Volet
4:12.972
Bronze medal icon.svg Team A
Wielka Brytania Olivia Weedon
Korea Południowa Seo Whi-min
Włochy Thomas Nadalini
Nowa Zelandia Ethan De Rose
4:16.115
4. Team F
Węgry Barbara Somogyi
Włochy Elisa Confortola
Kanada Félix Pigeon
Rosja Władimir Bałbekow
4:22.471

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]