Silja Suija

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Silja Suija
Data i miejsce urodzenia 15 czerwca 1974
Tartu, ZSRR
Klub Skiclub Voru
Debiut w PŚ 8 stycznia 1994 w Kawgołowie (66. miejsce - 10 km C)
Pierwsze punkty w PŚ 8 stycznia 2005 w Otepää (25. miejsce - 10 km C)

Silja Suija (ur. 15 czerwca 1974 roku w Tartu) – estońska biegaczka narciarska. Była uczestniczką Mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie (2005), a także Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (1994) i Turynie (2006).

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
49. 13 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 15 km stylem dowolnym 47:47,5 min +8:03,0 min Włochy Manuela Di Centa
39. 15 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 5 km stylem klasycznym 16:07,8 min +1:59,0 min Rosja Lubow Jegorowa
46. 17 lutego 1994 Norwegia Lillehammer 15 km bieg łączony 48:04,1 min +6:25,2 min Rosja Lubow Jegorowa
49. 16 lutego 2006 Włochy Pragelato 10 km stylem klasycznym 31:40,9 min +3:49,5 min Estonia Kristina Šmigun-Vähi
17. 18 lutego 2010 Kanada Whistler sztafeta 4x5 km[1] 1:00:24,4 h +5:36,7 min  Rosja

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
13. 21 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf sztafeta 4x5 km[2] 1:02:40,4 h +5:24,7 min  Norwegia
38. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf sprint stylem klasycznym 2:31,60 min Szwecja Emilie Öhrstig
34. 26 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 30 km stylem klasycznym (start masowy) 1:34:08,0 h +7:02,2 min Norwegia Marit Bjørgen

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
38. 26 stycznia 1994 Austria Breitenwang 5 km stylem klasycznym 17:37,3 min +1:17,1 min Rosja Irina Składniewa
33. 30 stycznia 1994 Austria Breitenwang 15 km stylem dowolnym 46:52,6 min +4:59,1 min Rosja Julija Czepałowa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sztafeta w składzie: Piret Pormeister, Silja Suija, Kaili Sirge, Tatjana Mannima
  2. Sztafeta w składzie: Silja Suija, Kristina Šmigun-Vähi, Katrin Šmigun, Kaili Sirge

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]