Sindre Bjørnestad Skar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sindre Bjørnestad Skar
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 22 stycznia 1992
Bærums Verk, Norwegia
Debiut w PŚ 20.02 2011, Drammen
(28. miejsce - sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 20.02 2011, Drammen
(28. miejsce - sprint)
Pierwsze podium w PŚ 7.03 2015, Lahti
(2. miejsce - sprint)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ 14.01 2017, Toblach
(sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Norwegia
Mistrzostwa świata juniorów
złoto Otepää 2011 Sztafeta
złoto Otepää 2011 10 km s.dowolny
srebro Erzurum 2012 Sprint s.dowolny
brąz Erzurum 2012 10 km s.klasyczny
brąz Erzurum 2012 20 km bieg łączony
brąz Erzurum 2012 Sztafeta
Puchar świata (klasyfikacja sprintów)
FIS Crystal Globe.svg 3. miejsce
2016/2017

Sindre Bjørnestad Skar (ur. 22 stycznia 1992 w Bærums Verk) – norweski biegacz narciarski, sześciokrotny medalista mistrzostw świata juniorów.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Sindre Bjørnestad Skar pojawił się 17 lutego 2009 roku podczas europejskiego festiwalu młodzieży w Szczyrku, gdzie był najlepszy w sprincie stylem dowolnym i na dystansie 7.5 km techniką klasyczną. Na rozgrywanych w 2011 roku mistrzostwach świata juniorów w Otepää zdobył złote medale w biegu 10 km techniką dowolną oraz w sztafecie. Rok później, podczas mistrzostw świata juniorów w Erzurum zdobył medale we wszystkich konkurencjach: srebrny w sprincie stylem dowolnym oraz brązowe w sztafecie, biegu łączonym na 20 km oraz na dystansie 10 km klasykiem. W międzyczasie zadebiutował w Pucharze Świata - 20 lutego 2011 roku w Drammen, zajmując 28. miejsce w sprincie stylem dowolnym. Tym samym już w swoim debiucie zdobył pierwsze pucharowe punkty. Więcej w sezonie 2010/2011 nie punktował i w klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie 167. pozycję. W 2013 roku wystąpił na mistrzostwach świata młodzieżowców Libercu, ale ani razu nie stanął na podium.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
13. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
7. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
1.Gold medal with cup.svg 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 24:05.2 min
10. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
14. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 20 km łączony 53:31.1 min +1:43.5 min Niemcy Markus Weeger
1.Gold medal with cup.svg 31 stycznia 2011 Estonia Otepää Sztafeta 4x3,3 km[1] 49:10.5 min
2.Silver medal with cup.svg 20 lutego 2012 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
3.Bronze medal with cup.svg 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24.7 min +32.4 s Rosja Siergiej Ustiugow
3.Bronze medal with cup.svg 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km łączony 50:28.8 min +24.6 s Rosja Siergiej Ustiugow
3.Bronze medal with cup.svg 26 lutego 2012 Turcja Erzurum Sztafeta 4x5 km[2] 49:10.5 min +59.4 s  Rosja

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
4. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
7. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 35:44.1 min +1:12.0 min Rosja Siergiej Ustiugow
8. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 30 km łączony 1:11:37.1 h +54.4 s Rosja Siergiej Ustiugow
2.Silver medal with cup.svg 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Norwegia Sondre Turvoll Fossli
6. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 15 km stylem dowolnym 35:55.3 min +43.6 s Niemcy Florian Notz
29. 7 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Bieg łączony 2 x 15 km 1:19:26.3 h +3:48.0 min Norwegia Magne Haga

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2010/2011 167.
2011/2012 niesklasyfikowany
2012/2013 112.
2013/2014 109.
2014/2015 55.
2015/2016 55.
2016/2017 16.
2017/2018 29.
2018/2019 11.

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 7 marca 2015 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 2:42,75 min +0,21 s 2. Norwegia Eirik Brandsdal
2. 11 grudnia 2016 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:24,65 min +3,29 s 3. Rosja Siergiej Ustiugow
3. 14 stycznia 2017 Włochy Toblach Sprint stylem dowolnym 2:47,91 min 1.
4. 28 stycznia 2017 Szwecja Falun Sprint stylem dowolnym 2:45,77 min +0,47 s 3. Włochy Federico Pellegrino
5. 12 stycznia 2019 Niemcy Drezno Sprint stylem dowolnym 3:25,94 min 1.
6. 16 marca 2019 Szwecja Falun Sprint stylem dowolnym 2:52,38 min +0,28 s 3. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
7. 11 stycznia 2020 Niemcy Drezno Sprint stylem dowolnym 2:14,81 min +0,61 s 2. Francja Lucas Chanavat

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwycięzca
1. 4 stycznia 2017 Niemcy Oberstdorf Tour de Ski 15 km stylem dowolnym 29:49,8 min +0,4 s 2. Norwegia Emil Iversen
2. 22 marca 2019 Kanada Québec Finał Pucharu Świata Sprint stylem dowolnym 3:22,14 min +1,55 s 3. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Miejsca w poszczególnych zawodach[edytuj | edytuj kod]

stan na 19 stycznia 2020

Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) Falun 20.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 28 - - - - - - - 3
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 52 57 - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) Falun 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 10 - 55 51 - - - - - 26
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
- - - - 51 - - 18 - - - - - - - - dns - - - - 15 - 39 28 - - - 32
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 8 37 - - 2 39 50 40 112
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 7 - 8 - - 5 - - - - - - - - - - 113
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - 3 - - - - - - - - - 1 - 3 - - - 5 - 7 - 5 14 6 4 490
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - 25 22 16 34 - - 17 39 41 2 - - - - 24 23 56 17 4 - 4 - 12 35 32 27 250
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
16 - 4 32 19 23 - 15 - 4 23 6 21 4 - - - 1 7 - - 11 - - - 7 3 32 3 12 21 9 620
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (15 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×15 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (15 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (15 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (15 km F) Toblach 1.01 (15 km C) Val di Fiemme 3.01 (15 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (15 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (15 km C) Oberstdorf 25.01 (2×15 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (15 km F) Östersund 16.02 (15 km C) Åre 18.02 (SP F) Storlien-Meraker 20.02 (38 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (30 km C) ST Lahti 29.02 (15 km C) Drammen 4.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (15 km F) Canmore 21.03 (15 km C) FPŚ punkty
22 11 28 16 - 4 - 4 - - - - - - - - 2 - - - 12 268
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Emil Iversen, Erik Bergfall Brovold, Mathias Rundgreen, Sindre Bjørnestad Skar
  2. Skład drużyny: Sondre Turvoll Fossli, Martin Løwstrøm Nyenget, Håvard Solås Taugbøl, Sindre Bjørnestad Skar