Składy drużyn olimpijskich w piłce siatkowej mężczyzn 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce siatkowej, które wystąpiły w turnieju siatkówki mężczyzn na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1968 roku w Meksyku.

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Belgia Belgia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Paul Clerck

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Jozef Mol 1950
2 Paul Mesdagh 1947
3 Fernand Walder 1946
4 Willem Bossaerts 1941
5 Bernard Vaillant 1948
6 Roger Maes 1943
7 Ronald Vandewal 1946
8 Hugo Huybrechts 1945
9 Roger Vandergroten 1943
10 Benno Saelens 1948
11 Berto Poosen 1944
12 Leo Dierckx 1943

Brazylia Brazylia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Paulo Emanuel da Hora Matta

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Jorge de Souza 1945
2 Sérgio Pinheiro 1944
3 João Jens 1944
4 Gerson Schuck 1946
5 José da Costa 1941
6 Marco Antônio Volpi 1943
7 Mário Dunlop 1946
8 Antônio Carlos Moreno 1948
9 Décio Viotti de Azevedo 1939
10 Victor Barcellos Borges 1942
11 Carlos Albano Feitosa 1941
12 Paulo Peterle 1940

Ludowa Republika Bułgarii Bułgaria[edytuj | edytuj kod]

Trener: Dymitar Zachariew

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Aleksander Trenew 1945
2 Dymitar Zlatanow 1949
3 Gramen Prinow 1944
4 Petar Kraczmarow 1938
5 Aleksander Aleksandrow 1944
6 Zdrawko Simeonow 1946
7 Milio Milew 1941
8 Dymitar Karow 1943
9 Kirył Sławow 1945
10 Dinio Atanasow 1938
11 Angel Korytarow 1931
12 Stojan Stojanow 1947

Czechosłowacja Czechosłowacja[edytuj | edytuj kod]

Trener: Vladimír Matiásek

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Antonín Procházka 1942
2 Jiří Svoboda 1941
3 Lubomír Zajíček 1946
4 Josef Musil 1932
5 Josef Smolka 1939
6 Vladimír Petlák 1946
7 Petr Kop 1937
8 František Sokol 1939
9 Bohumil Golián 1931
10 Zdeněk Groessl 1941
11 Pavel Schenk 1941
12 Drahomír Koudelka 1946

Japonia Japonia[edytuj | edytuj kod]

Trener: Yasutaka Matsudaira

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Naohiro Ikeda 1946
2 Masayuki Minami 1941
3 Katsutoshi Nekoda 1944
4 Mamoru Shiragami 1944
5 Isao Koizumi 1945
6 Kenji Kimura 1945
7 Yasuaki Mitsumori 1946
8 Jungo Morita 1947
9 Tadayoshi Yokota 1947
10 Seiji Ōko 1948
11 Tetsuo Satō 1949
12 Kenji Shimaoka 1949

Meksyk Meksyk[edytuj | edytuj kod]

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 César Osuna 1948
2 Joël Calva 1943
3 Jesús Loya 1946
4 Eduardo Sixtos 1939
5 Francisco González 1947
6 Juan Manuel Duran 1951
7 Carlos Aguirre 1938
8 Leopoldo Reyna 1947
9 Carlos Barron 1942
10 Antonio Barbet 1946
11 Luis Martell 1945
12 Eduardo Jiménez 1947

Niemiecka Republika Demokratyczna NRD[edytuj | edytuj kod]

Trener: Herbert Jenter

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Horst Peter 1946
2 Eckhard Tielscher 1942
3 Siegfried Schneider 1939
4 Manfred Heine 1940
5 Rainer Tscharke 1942
6 Eckehard Pietzsch 1939
7 Arnold Schulz 1943
8 Rudi Schumann 1947
9 Jürgen Kessel 1937
10 Walter Toussaint 1938
11 Jürgen Freiwald 1940
12 Wolfgang Webner 1937

Polska Polska[edytuj | edytuj kod]

Trener: Tadeusz Szlagor

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Stanisław Zduńczyk 1942
2 Aleksander Skiba 1945
3 Jerzy Szymczyk 1942
4 Edward Skorek 1943
5 Zbigniew Jasiukiewicz 1947
6 Tadeusz Siwek 1935
7 Zdzisław Ambroziak 1944
8 Stanisław Gościniak 1944
9 Romuald Paszkiewicz 1941
10 Hubert Jerzy Wagner 1941
11 Wojciech Rutkowski 1935
12 Zbigniew Zarzycki 1946

Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone[edytuj | edytuj kod]

Trener: Jim Coleman

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Daniel Patterson 1947
2 Pedro Velasco 1937
3 John Henn 1941
4 Robert May 1941
5 Larry Rundle 1944
6 David Bright 1937
7 Smitty Duke 1942
8 John Alstrom 1942
9 Jon Stanley 1943
10 Thomas Haine 1933
11 Rudy Suwara 1941
12 Wink Davenport 1942

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ZSRR[edytuj | edytuj kod]

Trener: Jurij Kleszczew

Numer Imię i nazwisko Rok urodzenia
1 Eduard Sibirjakow 1941
2 Walerij Krawczenko 1939
3 Władymir Bialajew 1944
4 Jewgienij Lapinski 1942
5 Oleg Antropow 1947
6 Vasiljus Matuszevas 1945
7 Wiktor Michalczuk 1946
8 Jurij Pojarkow 1937
9 Borys Tereszczuk 1945
10 Władymir Iwanow 1940
11 Iwan Bugajenkow 1938
12 Georgi Mondzolewski 1934

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Igrzyska w Meksyku 1968. W: Krzysztof Mencer: Historia Siatkówki - Igrzyska Olimpijskie. Katowice: Komplekosowa Usługa Wydawnicza "BENIGIER-MEDIA", luty 2008, s. 33-36. ISBN 978-83-924505-4-2. (pol.)