Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – ślizg mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ślizg mężczyzn na ZIO 2010
Złoty medal Złoty medal Kanada Jon Montgomery
Srebrny medal Srebrny medal Łotwa Martins Dukurs
Brązowy medal Brązowy medal Rosja Aleksandr Trietjakow

Ślizg mężczyzn został rozegrany w dniach 18-19 lutego na torze Whistler Sliding Centre. Rozegrane zostały cztery zjazdy. W ostatnim zjeździe udział wzięło tylko najlepszych dwudziestu zawodników po trzech ślizgach. Mistrzem olimpijskim został Kanadyjczyk Jon Montgomery, wyprzedzając Łotysza Martinsa Dukursa w łącznym czasie zaledwie o 0,07 s.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ranking Nr Zawodnik Państwo 1. Zjazd 2. Zjazd 3. Zjazd 4. Zjazd Łączny czas Strata
1. 5 Jon Montgomery  Kanada 4.62
52.60
4.63
52.57
4.65
52.20
4.61
52.36
3:29.73
2. 1 Martins Dukurs  Łotwa 4.53
52.32
4.54
52.59
4.55
52.28
4.53
52.61
3:29.80 +0.07
3. 8 Aleksandr Trietjakow  Rosja 4.52
52.70
4.48
53.05
4.53
52.30
4.50
52.70
3:30.75 +1.02
4. 4 Tomass Dukurs  Łotwa 4.66
52.94
4.66
52.88
4.68
52.62
4.65
52.69
3:31.13 +1.40
5. 12 Zach Lund  Stany Zjednoczone 4.72
53.04
4.74
52.85
4.74
52.57
4.71
52.81
3:31.27 +1.54
6. 6 Kristan Bromley  Wielka Brytania 4.70
52.91
4.75
52.89
4.70
52.70
4.70
52.80
3:31.30 +1.57
7. 2 Frank Rommel  Niemcy 4.67
52.90
4.70
53.25
4.70
52.55
4.67
52.70
3:31.40 +1.67
8. 15 Matthias Guggenberger  Austria 4.65
52.75
4.62
53.02
4.70
53.03
4.66
53.01
3:31.81 +2.08
9. 10 Jeff Pain  Kanada 4.81
53.03
4.87
53.18
4.80
53.00
4.79
52.65
3:31.86 +2.13
10. 3 Sandro Stielicke  Niemcy 4.78
53.18
4.83
53.24
4.78
52.64
4.76
53.02
3:32.08 +2.35
11. 14 Ben Sandford  Nowa Zelandia 4.80
53.11
4.84
53.32
4.82
52.90
4.86
53.26
3:32.59 +2.86
12. 17 Siergiej Czudinow  Rosja 4.64
53.64
4.72
53.26
4.70
53.13
4.68
52.92
3:32.95 +3.22
13. 7 Mirsad Halilovic  Niemcy 4.75
53.09
4.79
53.87
4.77
52.92
4.77
53.24
3:33.12 +3.39
14. 9 Eric Bernotas  Stany Zjednoczone 4.75
53.23
4.79
53.55
4.73
53.33
4.76
53.16
3:33.27 +3.54
15. 21 Grégory Saint-Géniès  Francja 4.76
53.40
4.78
53.16
4.80
53.32
4.80
53.43
3:33.31 +3.58
16. 18 Pascal Oswald  Szwajcaria 4.76
53.77
4.76
53.68
4.73
53.00
4.76
53.30
3:33.75 +4.02
17. 13 John Daly  Stany Zjednoczone 4.66
54.08
4.74
53.65
4.65
53.23
4.65
53.05
3:34.01 +4.28
18. 16 Adam Pengilly  Wielka Brytania 4.68
53.75
4.71
54.17
4.76
53.36
4.73
53.23
3:34.51 +4.78
19. 23 Shinsuke Tayama  Japonia 4.77
53.94
4.81
53.84
4.77
54.03
4.76
53.36
3:35.17 +5.44
20. 20 Kazuhiro Koshi  Japonia 4.91
54.02
4.90
54.10
4.87
53.74
4.84
53.42
3:35.28 +5.55
21. 19 Anže Šetina  Słowenia 4.72
54.50
4.72
54.35
4.69
53.75
2:42.60
22. 27 Cho In-ho  Korea Południowa 4.87
54.46
4.88
54.42
4.84
54.28
2:43.16
23. 22 Anthony Deane  Australia 4.69
54.55
4.70
54.12
4.87
54.68
2:43.35
24. 26 Ander Mirambell  Hiszpania 4.80
54.77
4.79
54.59
4.79
54.26
2:43.62
25. 25 Patrick Shannon  Irlandia 4.77
55.18
4.78
55.20
4.79
54.60
2:44.98
26. 28 Nicola Drocco  Włochy 4.69
55.77
4.72
54.60
4.73
54.97
2:45.34
DNS 24 Iain Roberts  Nowa Zelandia 4.87
55.21
4.93
57.58
DSQ 11 Mike Douglas  Kanada 4.67
52.83
4.69
53.04

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]