Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Skeleton pictogram.svg

Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich młodzieży 2020 został rozegrany w dniach 19 - 20 stycznia 2020 roku. Zawodniczki i zawodnicy startowali w ślizgu. Łącznie rozdane zostały dwa komplety medali. Zawody odbyły się na torze w Sankt Moritz.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
20 stycznia 2020 Sankt Moritz Ślizg chłopców Niemcy Lukas Nydegger Łotwa Elvis Veinbergs Szwajcaria Livio Summermatter
19 stycznia 2020 Sankt Moritz Ślizg dziewcząt Rosja Anastasija Cyganowa Niemcy Josefa Schellmoser Niemcy Sissi Schrödl

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ślizg dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodniczka Narodowość Pierwszy przejazd Pozycja Drugi przejazd Pozycja Czas Strata
Gold medal icon.svg 7 Anastasija Cyganowa  Rosja 1:11.09 2 1:11.41 1 2:22.50 -
Silver medal icon.svg 13 Josefa Schellmoser  Niemcy 1:11.04 1 1:11.49 3 2:22.53 +0.03
Bronze medal icon.svg 12 Sissi Schrödl  Niemcy 1:11.31 3 1:11.64 4 2:22.95 +0.45
4 1 Jill Gander  Szwajcaria 1:12.06 5 1:11.64 4 2:23.70 +1.20
5 8 Victoria Steiner  Austria 1:11.99 4 1:11.75 6 2:23.74 +1.24
6 17 Lovisa Ewald  Szwecja 1:12.58 9 1:11.43 2 2:24.01 +1.51
7 4 Zhao Dan  Chiny 1:12.27 7 1:12.06 7 2:24.33 +1.83
8 15 Polina Tjurina  Rosja 1:12.27 7 1:12.11 8 2:24.38 +1.88
9 14 Annia Unterscheider  Austria 1:12.17 6 1:12.27 9 2:24.44 +1.94
10 11 Nele Kaschinski  Niemcy 1:12.66 10 1:12.59 10 2:25.25 +2.75
11 18 Aline Pelckmans  Belgia 1:13.05 13 1:12.94 11 2:25.99 +3.49
12 5 Hallie Clarke  Kanada 1:12.95 12 1:13.25 13 2:26.20 +3.70
13 16 Emma-Sunshine Burkard  Szwajcaria 1:12.87 11 1:13.45 14 2:26.32 +3.82
14 19 Annija Miļūne  Łotwa 1:13.87 15 1:13.16 12 2:27.03 +4.53
15 10 Łansija Dimitrijewa  Ukraina 1:13.23 14 1:13.89 15 2:27.12 +4.62
16 20 Katharina Eigenmann  Liechtenstein 1:14.44 16 1:14.92 17 2:29.36 +6.86
17 3 Zuzanna Klocek  Polska 1:15.23 17 1:14.48 16 2:29.71 +7.21
18 2 Paulina Ewald Gröndal  Szwecja 1:15.62 18 1:16.16 18 2:31.78 +9.28
19 9 Larissa Cândido  Brazylia 1:15.85 19 1:17.46 19 2:33.31 +10.81
20 6 Lu Chia-hsin  Chińskie Tajpej 1:18.49 20 1:18.73 20 2:37.22 +14.72



Ślizg chłopców[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer startowy Zawodniczka Narodowość Pierwszy przejazd Pozycja Drugi przejazd Pozycja Czas Strata
Gold medal icon.svg 13 Lukas Nydegger  Niemcy 1:08.59 1 1:08.41 1 2:17.00
Silver medal icon.svg 12 Elvis Veinbergs  Łotwa 1:09.33 2 1:09.09 2 2:18.42 +1.42
Bronze medal icon.svg 4 Livio Summermatter  Szwajcaria 1:09.90 3 1:09.63 4 2:19.53 +2.53
4 20 Sandro Mai  Austria 1:10.41 7 1:09.45 3 2:19.86 +2.86
5 11 Takanobu Usui  Japonia 1:10.29 5 1:09.67 5 2:19.96 +2.96
6 15 Dmitrij Grewcew  Rosja 1:10.27 4 1:10.25 6 2:20.52 +3.52
7 18 Lee Seo-hyuk  Korea Południowa 1:10.37 6 1:10.68 9 2:21.05 +4.05
8 14 Timm Beiwinkler  Niemcy 1:10.73 9 1:10.40 7 2:21.13 +4.13
9 16 Rasmus Johansen  Dania 1:10.57 8 1:10.95 13 2:21.52 +4.52
10 3 Colin Freeling  Belgia 1:11.06 12 1:10.49 8 2:21.55 +4.55
11 19 Christian Jünemann  Austria 1:10.75 10 1:10.81 10 2:21.56 +4.56
12 6 Lars Rumo  Szwajcaria 1:11.01 11 1:10.81 10 2:21.82 +4.82
13 8 Dmitrij Knysz  Rosja 1:11.72 15 1:11.05 14 2:22.77 +5.77
14 2 Ryan Kuehn  Kanada 1:11.55 14 1:11.65 15 2:23.20 +6.20
1 Timon Drahoňovský  Czechy 1:11.47 13 1:11.73 16 2:23.20 +6.20
16 10 James McGuire  Stany Zjednoczone 1:12.40 16 1:10.91 12 2:23.31 +6.31
17 7 Yang Po-wei  Chińskie Tajpej 1:13.58 18 1:12.79 17 2:26.37 +9.37
18 9 Teddy Fitzsimons  Stany Zjednoczone 1:14.32 19 1:13.75 18 2:28.07 +11.07
19 5 Taido Nagao  Japonia 1:13.13 17 1:17.35 19 2:30.48 +13.48
20 17 Lucas Carvalho  Brazylia 1:21.62 20 1:24.89 20 2:46.51 +29.51



Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Niemcy 1 1 1 3
2.  Rosja 1 0 0 1
3.  Łotwa 0 1 0 1
4.  Szwajcaria 0 0 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]