Skialpinizm na Zimowych Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skialpinizm na Zimowych Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2017
Ilustracja
Zimowe Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2017
 Rosja, Soczi
2013 2021
Data 24 i 27 lutego 2017
Liczba konkurencji 6
Soczi 2017 Podium wyścigu drużynowego kobiet (Francuski i Rosjanki)

Skialpinizm na 3. Zimowych Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych – jedna z zimowych dyscyplin sportowych rozegranych w dniach 24 i 27 lutego 2017 podczas igrzysk wojskowych w Soczi w Rosji.

Harmonogram[edytuj | edytuj kod]

Luty 2017 23
Cz
24
Pt
25
So
26
Nd
27
Pn
28
Wt
Skialpinizm 2 4
Legenda
Eliminacje Finał (ilość)  

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Podczas zimowych igrzysk wojskowych zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech konkurencjach skialpinizmu: indywidualnie, drużynowo oraz w sztafetach.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka Drużyna/Zawodniczka
indywidualnie Francja Adele Milloz 1:09,01 Włochy Gloriana Pellissier 1:12,18 Francja Nathalie Mieuzet 1:14,48
wyścig drużynowy  Francja
Letizia Roux
Adelle Milloz
2:28:09  Rosja
Ekaterina Mitiaeva
Svetlana Berezan
2:53:29 N/A
sztafeta  Rosja
Ekaterina Mitiaeva
Svetlana Berezan
Ekaterina Burlakova
4:11:44 N/A

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Złoto Wynik Srebro Srebro Wynik Brąz Brąz Wynik
Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik Drużyna/Zawodnik
indywidualnie Francja Alexis Sevennec 53,38 Włochy Manfred Reichegger 55,23 Hiszpania Miguel Caballero Ortega 0:56,06
wyścig drużynowy  Hiszpania
Miguel Caballero Ortega
Luis Alberto Hernando
1:56:09  Francja
Bastien Fleury
Alexis Sevennec
1:56:17  Włochy
Manfred Reichegger
Daniel Antonioli
1:57:24
sztafeta  Włochy
Manfred Reichegger
Robert Antonioli
Richard Tiraboschi
2:51:25  Francja
Alexis Sevennec
Bastien Fleury
Franck Asserquft
2:53:26  Hiszpania
Miguel Caballero Ortega
Luis Alberto Hernando
Francisco Javier Navarro
2:57:23

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

     * Gospodarz zawodów został zaznaczony tym kolorem.

Miejsce Reprezentacja Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Razem
Razem
1  Francja 3 2 1 6
2  Włochy 1 2 1 4
3  Rosja * 1 1 0 2
4  Hiszpania 1 0 2 3
Ogółem (4 państw) 6 5 4 15

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]