Sklep zoologiczny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Typowy sklep zoologiczny w Nijmegen, Holandia

Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie w detalu sprzedawane są różne rodzaje zwierząt domowych. Tego typu sklepy sprzedają również karmę dla zwierząt oraz akcesoria związane ze zwierzęcą tematyką.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej[potrzebny przypis] sklepy zoologiczne często oferują zabiegi higieniczne, takie jak strzyżenie oraz czyszczenie zwierząt. Dzięki takim procesom polepsza się wygląd psów i kotów aby mogły one spełniać wysokie standardy na pokazach, innych konkurencjach lub po prostu wyłącznie w celu zachwycenia swojego właściciela.

Zwierzęta[edytuj | edytuj kod]

W sklepach zoologicznych najczęściej możemy kupić:

Znacznie rzadziej w sklepach zoologicznych dostępne są większe zwierzęta takie jak psy lub koty[potrzebny przypis]. W Wielkiej Brytanii oraz wielu krajach europejskich psy i koty nie są dostępne w sklepach[potrzebny przypis].

Zwierzęta egzotyczne takie jak Lotopałanka karłowata, duże węże, jeże, oposy, i duże papugi dostępne są tylko w niektórych sklepach. Ponieważ opieka nad tego typu zwierzętami jest trudna i kosztowna, można je najczęściej zakupić jedynie w sklepach wyspecjalizowanych w zwierzętach egzotycznych.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]