Skoki do wody na Letniej Uniwersjadzie 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki do wody na Letniej Uniwersjadzie 2017
Ilustracja
Letnia Uniwersjada 2017
Tajpej
Miejsce University of Taipei (Tianmu) Shih-hsin Hall
Data 20–27 sierpnia
Liczba konkurencji 15
Liczba zawodników 106 z 24 państw

Skoki do wody na Letniej Uniwersjadzie 2017 – zawody w skokach do wody rozegrane w dniach 20–27 sierpnia podczas letniej uniwersjady w Tajpej. W 15 konkurencjach wystąpiło w sumie 106 zawodników z 24 państw.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni
Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Trampolina 1 m Korea Południowa Kim Yeong-nam Stany Zjednoczone Briadam Herrera Rosja Jewgienij Kuzniecow
Trampolina 3 m Rosja Ilja Zacharow Rosja Jewgienij Kuzniecow Włochy Giovanni Tocci
Wieża 10 m Korea Północna Ri Hyon-ju Stany Zjednoczone David Dinsmore Korea Południowa Kim Yeong-nam
Trampolina 3 m synchronicznie  Rosja
Ilja Zacharow
Jewgienij Kuzniecow
 Korea Południowa
Woo Ha-ram
Kim Yeong-nam
 Włochy
Gabriele Auber
Lorenzo Marsaglia
Wieża 10 m synchronicznie  Rosja
Roman Izmajłow
Nikita Szlejchier
 Korea Północna
Hyon Il-myong
Ri Hyon-ju
 Korea Południowa
Woo Ha-ram
Kim Yeong-nam
Klasyfikacja drużynowa  Rosja  Korea Południowa  Meksyk
Kobiety
Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Trampolina 1 m Meksyk Dolores Hernández Korea Północna Choe Un-gyong Niemcy Louisa Stawczynski
Trampolina 3 m Meksyk Arantxa Chávez Stany Zjednoczone Brooke Schultz Korea Południowa Kim Su-ji
Wieża 10 m Korea Północna Kim Kuk-hyang Korea Północna Kim Un-hyang Kanada Celina Toth
Trampolina 3 m synchronicznie  Meksyk
Arantxa Chávez
Melany Hernández
 Korea Południowa
Kim Na-mi
Kim Su-ji
 Rosja
Marija Poljakowa
Jelena Cziernych
Wieża 10 m synchronicznie  Korea Północna
Kim Kuk-hyang
Kim Un-hyang
 Australia
Emily Meaney
Brittany O'Brien
 Rosja
Julija Tichomirowa
Julija Timoszinina
Klasyfikacja drużynowa  Korea Północna  Rosja  Japonia
Konkurencje mieszane
Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Trampolina 3 m synchrinicznie  Meksyk
Adán Zúñiga
Arantxa Chávez
 Ukraina
Stanisław Olifierczyk
Wiktorija Kiesar
 Włochy
Laura Bilotta
Gabriele Auber
Wieża 10 m synchrinicznie  Korea Północna
Kim Kuk-hyang
Hyon Il-myong
 Rosja
Nikita Szlejchier
Julija Timoszinina
 Stany Zjednoczone
Joseph Law
Olivia Rosendahl
Drużynowo  Ukraina
Ołeksandr Gorszkowozow
Anastasija Niedobiga
 Kanada
Tyler Henschel
Celina Toth
 Niemcy
Lars Rüdiger
Duong Kieu Trang

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz Razem
1.  Korea Północna 5 3 0 8
2.  Rosja 4 3 3 10
3.  Meksyk 4 0 1 5
4.  Korea Południowa 1 3 3 7
5.  Ukraina 1 1 0 2
6.  Stany Zjednoczone 0 3 1 4
7.  Kanada 0 1 1 2
8.  Australia 0 1 0 1
9.  Włochy 0 0 3 3
10.  Niemcy 0 0 2 2
11.  Japonia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]