Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1993

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1993
1992 1994
Data 35 marca 1993
Gospodarz Czechy Harrachov
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny Finlandia Janne Ahonen
konkurs drużynowy  Finlandia
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Finlandia

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1993 – zawody w skokach narciarskich przeprowadzone w dniach 3–5 marca 1993 w ramach mistrzostw świata juniorów w Harrachovie.

Złoty medal indywidualnie zdobył Janne Ahonen, który wyprzedził Andreasa Widhölzla i Alexandra Herra[1].

W konkursie drużynowym najlepsza okazała się reprezentacja Finlandii, która wystąpiła w składzie: Janne Ahonen, Tuomo Kykkänen, Risto Jussilainen, Olli Happonen. Srebro zdobyli reprezentanci Austrii, a brąz – Niemiec[2].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (5.03.1993)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Suma pkt
1. Janne Ahonen  Finlandia 88,5 91,0 233,2
2. Andreas Widhölzl  Austria 89,0 87,0 225,6
3. Alexander Herr  Niemcy 88,5 88,0 224,4
4. Wojciech Skupień  Polska 87,5 86,5 216,9
5. Roar Ljøkelsøy  Norwegia 90,0 82,5 216,0
6. Pavel Věchet  Czechy 87,0 85,5 213,5
7. Tuomo Kykkänen  Finlandia 86,5 82,5 208,4
8. Zoran Zupančič  Słowenia 85,0 83,0 204,3
9. Gerhard Schallert  Austria 84,0 82,5 203,4
10. Geir Atle Wøien  Norwegia 83,5 85,0 199,6
11. Nicolas Dessum  Francja 83,0 82,5 198,8
12. Jérôme Gay  Francja 83,0 82,0 198,5
13. Robert Zygmuntowicz  Polska 80,0 86,0 195,6
14. Ingemar Mayr  Austria 82,5 80,0 195,0
15. Risto Jussilainen  Finlandia 83,0 81,5 194,2
16. Olli Happonen  Finlandia 86,0 76,5 193,0
17. Martin Skoták  Czechy 79,5 82,0 189,4
18. Bernd Böring  Niemcy 80,5 79,5 186,0
19. Bengt Heiestad  Norwegia 88,5 87,5 185,6
20. Thomas Kuglitsch  Austria 81,5 77,5 185,4
21. Lucas Chevalier-Girod  Francja 76,0 83,0 183,9
21. Masayuki Satō  Japonia 82,5 76,5 183,9
23. Silvester Mikulastik  Czechy 83,5 76,5 183,0
24. Randy Weber  Stany Zjednoczone 81,5 78,0 182,2
25. Stanisław Pochilko  Rosja 79,0 77,0 180,1
26. Ronny Hornschuh  Niemcy 86,5 68,5 175,0
27. Marek Donoval  Słowacja 76,5 77,5 174,4
28. Rok Polajnar  Słowenia 75,5 78,0 170,1
29. Andreas Küttel  Szwajcaria 70,5 79,5 163,5
30. Robert Chlup  Czechy 78,5 69,5 159,3
31. Ladislav Sulir  Słowacja 67,5 80,5 156,8
32. Sōta Okamura  Japonia 76,0 71,0 155,7
33. Dan Kardas  Kanada 74,0 73,5 155,5
34. Marco Steinauer  Szwajcaria 68,5 77,5 155,1
35. Igor Iwanow  Rosja 72,5 77,5 153,5
36. Jure Radelj  Słowenia 77,5 65,5 148,8
37. Sascha Ruf  Szwajcaria 78,5 64,5 147,3
38. Kazuyoshi Funaki  Japonia 68,5 74,0 146,0
39. Anders Heimdal  Norwegia 68,0 73,5 141,4
40. Matjaž Kladnik  Słowenia 83,0 59,5 141,0
41. Jeremy Blackburn  Kanada 69,0 72,5 139,9
42. Alexander Müller  Niemcy 72,5 69,0 139,4
43. Todd Lodwick  Stany Zjednoczone 63,0 77,0 138,5
44. Miroslav Mihuliak  Słowacja 68,0 71,0 137,7
45. Grant Harder  Kanada 71,0 67,0 134,3
46. Rastislav Leško  Słowacja 67,0 70,5 132,0
47. Christian Kryenbühl  Szwajcaria 68,5 66,0 131,9
48. Gregor Linsig  Kanada 65,0 71,5 128,9
49. Massimo Vellar  Włochy 67,5 63,5 124,1
50. Yūsuke Kaneko  Japonia 57,5 72,5 117,5
51. Mariusz Dunat  Polska 60,5 70,5 116,1
52. Corby Fischer  Stany Zjednoczone 65,5 64,5 114,5
53. Drew Richard  Stany Zjednoczone 61,0 69,5 112,8
54. Azat Gilialow  Rosja 64,5 62,5 106,2
55. Dmitrij Jeremienkow  Rosja 60,5 66,0 105,9
56. Dzmitryj Selezniau  Białoruś 68,5 66,0 102,7
57. Daniele Giacomelli  Włochy 61,0 61,0 101,2
58. Andriej Pogzanowski  Białoruś 59,5 64,5 100,9
59. Georgi Żarkow  Bułgaria 63,0 59,5 97,5
60. Lorenzo Tomasi  Włochy 60,5 56,5 85,7
61. Alessandro Pinzani  Włochy 56,0 57,5 82,6
62. Aliaksej Wieliczkin  Białoruś 56,5 56,5 74,3
63. Mariusz Szturc  Polska 55,5 58,0* 64,6

Konkurs drużynowy (3.03.1993)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Państwo Zawodnicy
1.  Finlandia Janne Ahonen
Tuomo Kykkänen
Risto Jussilainen
Olli Happonen
2.  Austria Gerhard Schallert
Andreas Widhölzl
Ingemar Mayr
Thomas Kuglitsch
3.  Niemcy Alexander Herr
Ronny Hornschuh
Bernd Böring
Stefan Petersohn

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg złoto srebro brąz
1.  Finlandia 2 2
2.  Austria 2 1
3.  Niemcy 2 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. FIS Junior World Ski Championships Harrachov (TCH), www.fis-ski.com [dostęp 2020-07-09] (ang.).
  2. FIS Junior World Ski Championships Harrachov (TCH), www.fis-ski.com [dostęp 2020-07-09] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]