Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1994

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1994
1993 1995
Data 2627 stycznia 1994
Gospodarz Austria Breitenwang
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny Finlandia Janne Ahonen
konkurs drużynowy  Finlandia
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Finlandia

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 1994 – zawody w skokach narciarskich przeprowadzone w dniach 26-27 stycznia 1994 w ramach mistrzostw świata juniorów w Breitenwang.

Złoty medal indywidualnie zdobył Janne Ahonen, który wyprzedził Nicolasa Dessuma i Zbynka Krompolca[1].

W konkursie drużynowym najlepsza okazała się reprezentacja Finlandii, która wystąpiła w składzie: Janne Ahonen, Tero Koponen, Olli Happonen, Jani Mattila. Srebro zdobyli reprezentanci Czech, a brąz – Austrii[2].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (26.01.1994)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Państwo Skok 1 Skok 2 Suma pkt
1. Janne Ahonen  Finlandia 78,5 81,5 215,5
2. Nicolas Dessum  Francja 79,5 79,5 211,5
3. Zbyněk Krompolc  Czechy 76,0 76,5 203,0
4. Andreas Beck  Austria 78,5 76,0 199,5
5. Olli Happonen  Finlandia 73,0 76,5 194,5
6. Jani Mattila  Finlandia 73,0 76,5 194,0
7. Rolando Kaligaro  Słowenia 72,5 73,5 188,5
8. Michael Schreiber  Niemcy 71,0 75,5 188,5
9. Tero Koponen  Finlandia 73,5 77,0 187,5
10. Reinhard Schwarzenberger  Austria 74,5 72,0 187,0
11. Andreas Widhölzl  Austria 70,5 76,5 186,5
12. Jaroslav Kahánek  Czechy 69,0 74,0 178,5
13. Kjetil Moen  Norwegia 64,5 81,5 178,0
14. Alexander Herr  Niemcy 73,5 67,5 175,0
14. Yoshiharu Ikeda  Japonia 63,5 76,0 175,0
16. Wojciech Skupień  Polska 71,0 70,5 173,5
17. Roar Ljøkelsøy  Norwegia 69,0 71,0 173,0
17. Jakub Sucháček  Czechy 76,5 66,5 173,0
19. Anže Zupan  Słowenia 69,5 72,5 172,5
20. Tommy Ingebrigtsen  Norwegia 75,5 68,0 171,0
21. René Rosenbaum  Niemcy 70,0 70,0 169,0
22. Lars Bergerengen  Norwegia 71,0 67,5 166,0
23. Marko Bogataj  Słowenia 68,0 71,5 164,5
23. Pawieł Gajduk  Kazachstan 70,0 70,0 164,5
23. Petr Ondruch  Czechy 71,5 67,0 164,5
26. Sōta Okamura  Japonia 68,5 67,5 162,5
27. Massimo Vellar  Włochy 63,0 73,5 160,5
28. Ladislav Sulir  Słowacja 67,0 68,5 159,5
29. Dmitrij Czwykow  Kazachstan 71,5 64,0 159,0
29. Robert Zygmuntowicz  Polska 70,0 65,0 159,0
31. Alexander Müller  Niemcy 63,5 69,5 157,0
32. Robert Putzer  Austria 66,5 66,5 154,5
33. Marco Steinauer  Szwajcaria 63,5 69,0 153,5
34. Nicolas Gaide  Francja 63,0 67,5 151,0
35. Shinʼichirō Saitō  Japonia 64,5 64,0 150,0
36. Jaka Grosar  Słowenia 66,5 64,0 148,0
37. Alaksandr Siniauski  Białoruś 65,5 68,5 147,0
38. Pascal Ochsner  Szwajcaria 60,5 66,5 146,5
39. Aleksandr Korobow  Kazachstan 61,5 66,5 145,5
40. Vladimír Čunderlík  Słowacja 62,5 66,5 143,0
41. Michaił Zerentajew  Rosja 64,0 64,5 141,0
42. Iwan Tutokow  Białoruś 66,5 60,0 140,5
43. Andreas Küttel  Szwajcaria 65,5 65,5 136,5
43. Sascha Ruf  Szwajcaria 61,0 64,5 136,5
45. Ove Berg  Szwecja 61,0 65,5 132,5
46. Adam Małysz  Polska 61,0 64,0 130,5
47. Dzmitryj Selezniau  Białoruś 59,0 61,5 127,5
48. Artur Chamidullin  Rosja 62,0 58,0 125,0
49. Michaił Koklin  Rosja 60,0 60,5 123,0
50. Jonathan Sapinski  Kanada 58,5 60,5 121,5
51. Suguru Miyazaki  Japonia 64,5 59,0 119,0
52. Neil Mines  Kanada 58,0 60,5 117,5
53. Rennie Watt  Kanada 59,0 59,0 116,0
54. Johan Nilsson  Szwecja 59,0 56,0 115,0
55. Georgi Żarkow  Bułgaria 58,5 58,0 113,5
56. Jean-Marc Mougel  Francja 57,0 61,5 109,5
57. Jan Halvardsson  Szwecja 58,5 60,0 108,5
58. Daniele Cunico  Włochy 60,0 59,0 105,5
58. Leonid Kemrin  Rosja 56,0 62,0 105,5
60. Adam Frankiewicz  Kanada 58,0 57,0 105,0
61. Władysław Styrczula  Polska 56,0 56,0 104,5
62. Jozef Kepsta  Słowacja 58,0 53,0 102,0
63. Lucas Chevalier-Girod  Francja 56,0 54,0 98,0
64. Iwan Kozłow  Ukraina 55,0 55,0 96,0
65. Siarhiej Babrou  Białoruś 56,5 56,0 94,5
66. Michaił Mołdawczuk  Ukraina 54,5 57,0 91,5
67. Arturo Samara  Hiszpania 51,0 57,0 87,0
68. Lars-Göran Westerberg  Szwecja 51,0 58,0 86,5
69. Ilja Zawgorodnij  Kazachstan 51,0 49,5 77,0
70. Dušan Oršula  Słowacja 52,0 49,0 68,5
71. Sierhiej Onyszczenko  Ukraina 50,0 50,0 64,0
72. Denes Moldovan  Rumunia 48,5 47,5 53,5
73. Asier Barcena  Hiszpania 45,0 45,5 41,0

Konkurs drużynowy (27.01.1994)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Państwo Zawodnicy
1.  Finlandia Janne Ahonen
Tero Koponen
Olli Happonen
Jani Mattila
2.  Czechy Zbyněk Krompolc
Jakub Sucháček
Jaroslav Kahánek
Jan Balcar
3.  Austria Reinhard Schwarzenberger
Andreas Widhölzl
Andreas Beck
Richard Foldl

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg złoto srebro brąz
1.  Finlandia 2 2
2.  Czechy 1 1 2
3.  Francja 1 1
4.  Austria 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]