Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2012
2011 2013
Data 2326 lutego 2012
Gospodarz Turcja Erzurum
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 109
Słowenia Nejc Dežman
konkurs drużynowy
na skoczni HS 109
 Norwegia
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS 109
Japonia Sara Takanashi
konkurs drużynowy
na skoczni HS 109
 Japonia
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca  Japonia

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2012 – zawody w skokach narciarskich, przeprowadzone w dniach 23-25 lutego w tureckim Erzurum, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2013. Areną zmagań skoczków była nowo powstała skocznia – Kiremitliktepe.

Wśród mężczyzn w zawodach indywidualnych zwyciężył Nejc Dežman, zaś na drugim stopniu podium stanęli wspólnie Jaka Hvala i Aleksander Zniszczoł[1]. W zawodach drużynowych wygrała reprezentacja Norwegii przed Polską i Austrią[2]. W zawodach kobiet triumfowała Sara Takanashi, wyprzedzając Sarah Hendrickson (zwyciężczynię Pucharu Świata w sezonie 2011/2012) i Carinę Vogt[3]. Na podium zawodów drużynowych stanęły reprezentantki Japonii, Niemiec i Słowenii[4].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (23.02.2012)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Reprezentacja Odl. 1 Odl. 2 Punkty
1 Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 109,5 108,0 286,5
2 Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł  Polska 107,5 109,5 280,5
Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 110,5 105,5 280,5
4 Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 109,0 107,5 276,0
5 Müller, LukasLukas Müller  Austria 104,0 104,0 267,0
6 Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 103,5 105,5 263,5
7 Stauder, ChristophChristoph Stauder  Austria 105,0 100,5 259,5
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 100,0 105,0 259,5
9 Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 103,5 103,0 259,0
10 Røe, EspenEspen Røe  Norwegia 105,5 103,0 257,5
11 Grimsrud, Simen KeySimen Key Grimsrud  Norwegia 101,5 102,0 256,5
Justin, RokRok Justin  Słowenia 99,5 104,0 256,5
13 Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu  Japonia 103,5 100,0 255,0
14 Byrt, TomaszTomasz Byrt  Polska 101,0 102,0 254,5
15 Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 99,0 102,5 251,5
Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek  Polska 104,0 99,0 251,5
17 Sommer, PascalPascal Sommer  Szwajcaria 101,5 98,5 246,5
18 Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 103,0 96,5 245,0
19 Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 98,5 101,0 243,0
20 Frenette, PeterPeter Frenette  Stany Zjednoczone 99,5 98,5 242,5
21 Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 96,5 101,0 240,5
22 Mayländer, JanJan Mayländer  Niemcy 96,0 98,5 236,5
Dreher, MichaelMichael Dreher  Niemcy 97,0 98,0 236,5
24 Kadlec, MilošMiloš Kadlec  Czechy 97,5 98,5 236,0
25 Berggaard, Mats SøhagenMats Søhagen Berggaard  Norwegia 103,0 91,5 233,0
26 Egloff, PascalPascal Egloff  Szwajcaria 96,5 96,0 230,5
27 Mitchell, EricEric Mitchell  Kanada 101,0 91,0 229,0
Klinga, SebastianSebastian Klinga  Finlandia 97,5 95,0 229,0
29 Lowkin, JewgienijJewgienij Lowkin  Kazachstan 95,5 95,5 226,0
30 Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 97,0 92,0 222,5
31 Schuler, AdrianAdrian Schuler  Szwajcaria 95,5 94,0 221,5
32 Nõmme, MarttiMartti Nõmme  Estonia 96,0 89,5 211,5
33 Ylipulli, MiikaMiika Ylipulli  Finlandia 95,0 112,0
34 Aalst, Oldrik van derOldrik van der Aalst  Holandia 95,0 111,0
Raffort, BenjaminBenjamin Raffort  Francja 94,5 111,0
Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 95,5 111,0
37 Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 96,0 110,5
Łanin, IwanIwan Łanin  Rosja 95,5 110,5
39 Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 94,5 109,5
40 Štursa, VojtěchVojtěch Štursa  Czechy 94,0 108,0
41 Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 93,5 107,5
42 Muminow, SabyrżanSabyrżan Muminow  Kazachstan 93,0 107,0
Tudor, RemusRemus Tudor  Rumunia 93,0 107,0
44 Lunardi, MichaelMichael Lunardi  Włochy 93,0 106,5
45 Wallace, BrianBrian Wallace  Stany Zjednoczone 92,5 106,0
46 Takanashi, KantaKanta Takanashi  Japonia 90,5 101,5
47 Sammelselg, Siim-TanelSiim-Tanel Sammelselg  Estonia 91,0 98,5
48 Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 89,5 98,0
49 Lichý, PatrikPatrik Lichý  Słowacja 89,5 97,5
Nishikata, ShingoShingo Nishikata  Japonia 89,0 97,5
51 Lugert, TobiasTobias Lugert  Niemcy 89,5 97,0
52 Gonthier, NicolasNicolas Gonthier  Francja 88,5 95,0
Gardet, SachaSacha Gardet  Francja 88,5 95,0
54 Yüksel, FaikFaik Yüksel  Turcja 87,5 94,5
Määttä, AnttiAntti Määttä  Finlandia 88,5 94,5
56 Friedrich, TomášTomáš Friedrich  Czechy 87,5 94,0
57 Korek, DustyDusty Korek  Kanada 86,5 93,5
58 Wit, Ruben deRuben de Wit  Holandia 85,5 89,5
59 Bláha, HubertHubert Bláha  Czechy 84,0 86,5
60 Di Lenardo, ZenoZeno Di Lenardo  Włochy 83,0 84,5
61 Satō, YukiyaYukiya Satō  Japonia 82,5 83,0
62 Funtarow, DejanDejan Funtarow  Bułgaria 81,5 81,0
Pîtea, IulianIulian Pîtea  Rumunia 81,5 81,0
64 Simow, DaniełDanieł Simow  Bułgaria 77,5 72,0
65 Szilágyi, ÁkosÁkos Szilágyi  Węgry 75,5 67,0
Friberg, ChristianChristian Friberg  Stany Zjednoczone DSQ

Konkurs drużynowy (25.02.2012)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Reprezentacja Zawodnicy Odl. 1 Odl. 2 Nota Nota zespołu
1.  Norwegia Røe, EspenEspen Røe 104,0 103,0 259,0 988,5
Berggaard, Mats SøhagenMats Søhagen Berggaard 100,5 99,0 245,5
Grimsrud, Simen KeySimen Key Grimsrud 99,5 98,0 240,0
Sjøen, PhillipPhillip Sjøen 96,5 103,0 244,0
2.  Polska Murańka, KlemensKlemens Murańka 103,5 101,0 257,5 985,5
Byrt, TomaszTomasz Byrt 99,0 97,0 240,5
Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek 98,0 95,5 232,0
Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł 99,5 105,5 255,5
3.  Austria Stauder, ChristophChristoph Stauder 97,5 97,0 234,0 960,0
Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt 97,5 96,5 231,5
Kraft, StefanStefan Kraft 102,0 97,0 247,0
Müller, LukasLukas Müller 98,0 101,5 247,5
4.  Słowenia Justin, RokRok Justin 99,0 95,0 234,0 954,5
Lanišek, AnžeAnže Lanišek 95,5 101,0 240,0
Hvala, JakaJaka Hvala 98,0 93,0 226,5
Dežman, NejcNejc Dežman 98,5 103,0 254,0
5.  Niemcy Löffler, TobiasTobias Löffler 101,5 97,5 246,0 913,0
Lugert, TobiasTobias Lugert 98,0 97,0 237,0
Dreher, MichaelMichael Dreher 91,0 91,5 208,5
Leyhe, StephanStephan Leyhe 92,5 96,0 221,5
6.  Szwajcaria Egloff, LucaLuca Egloff 94,0 89,5 208,0 839,5
Schuler, AdrianAdrian Schuler 86,0 88,5 185,5
Egloff, PascalPascal Egloff 95,5 93,5 223,0
Sommer, PascalPascal Sommer 92,5 97,5 223,0
7.  Finlandia Ylipulli, MiikaMiika Ylipulli 93,5 89,0 203,0 797,0
Ojala, JuhoJuho Ojala 89,0 89,0 196,0
Klinga, SebastianSebastian Klinga 89,0 91,0 201,5
Määttä, JarkkoJarkko Määttä 85,0 93,0 196,5
8.  Rosja Łanin, IwanIwan Łanin 89,0 90,5 196,0 795,0
Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin 92,5 89,5 204,5
Szuwałow, AlekandrAlekandr Szuwałow 90,0 90,0 200,0
Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow 87,0 90,0 194,5
9.  Francja Raffort, BenjaminBenjamin Raffort 89,5 98,0 371,5
Gardet, SachaSacha Gardet 76,0 69,0
Gonthier, NicolasNicolas Gonthier 86,5 92,0
Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis 95,0 112,5
10.  Japonia Takanashi, KantaKanta Takanashi 87,5 94,0 362,0
Nishikata, ShingoShingo Nishikata 82,0 74,0
Satō, YukiyaYukiya Satō 78,5 75,0
Shimizu, ReruhiReruhi Shimizu 97,5 119,0
11.  Czechy Štursa, VojtěchVojtěch Štursa 88,5 96,5 359,5
Bláha, HubertHubert Bláha 80,0 75,0
Friedrich, TomášTomáš Friedrich 86,5 92,5
Kadlec, MilošMiloš Kadlec 90,0 95,5
12.  Stany Zjednoczone Friberg, ChristianChristian Friberg 86,5 91,5 354,0
Rhoads, WilliamWilliam Rhoads 74,0 64,5
Wallace, BrianBrian Wallace 88,5 96,0
Frenette, PeterPeter Frenette 92,0 102,0

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (23.02.2012)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodniczka Reprezentacja Odl. 1 Odl. 2 Punkty
1 Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 108,5 107,5 276,5
2 Hendrickson, SarahSarah Hendrickson  Stany Zjednoczone 105,0 100,5 265,0
3 Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 102,5 100,0 255,5
4 Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 100,5 101,0 251,5
5 Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 100,5 101,0 250,0
6 Mattel, ColineColine Mattel  Francja 103,0 93,0 241,0
7 Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 100,0 96,0 240,5
8 Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 98,5 98,5 239,5
9 Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 99,0 93,0 229,5
10 Ma Tong  Chiny 99,0 93,0 221,5
11 Yamada, YurinaYurina Yamada  Japonia 96,0 91,0 218,5
12 Míková, LucieLucie Míková  Czechy 97,0 89,0 213,5
13 Malsiner, ManuelaManuela Malsiner  Włochy 95,0 87,5 203,5
14 Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 89,5 90,0 201,5
15 Tanaka, AtsukoAtsuko Tanaka  Japonia 87,5 91,5 200,5
16 Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 92,5 86,0 200,0
17 Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 93,0 85,0 198,0
18 Straub, RamonaRamona Straub  Niemcy 86,0 90,0 192,5
19 Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 89,0 85,0 187,5
20 Clair, JuliaJulia Clair  Francja 87,5 85,0 183,5
21 Dejmková, NatálieNatálie Dejmková  Czechy 88,5 85,0 181,5
22 Steen Hansen, SynneSynne Steen Hansen  Norwegia 86,0 84,5 173,0
23 Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 84,0 83,0 172,5
24 Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 82,0 85,0 170,5
25 Doleželová, MichaelaMichaela Doleželová  Czechy 83,0 84,5 170,0
26 Keil, KatharinaKatharina Keil  Austria 84,0 81,5 168,5
27 Haralambie, DanielaDaniela Haralambie  Rumunia 88,0 77,0 167,5
Hagemoen, Jenny SynnøveJenny Synnøve Hagemoen  Norwegia 81,5 83,0 167,5
29 Lussi, NinaNina Lussi  Stany Zjednoczone 84,0 80,5 164,0
30 Roider, CorneliaCornelia Roider  Austria 83,5 81,0 161,0
31 Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 81,0 78,5
32 Rautionaho, JennyJenny Rautionaho  Finlandia 79,5 77,5
Blažková, BarboraBarbora Blažková  Czechy 80,5 77,5
34 Schoitsch, SonjaSonja Schoitsch  Austria 80,5 77,0
35 Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 79,5 76,5
36 Enger, GydaGyda Enger  Norwegia 78,0 73,5
37 Li Xueyao  Chiny 76,5 67,5
38 Sepandj, JasmineJasmine Sepandj  Kanada 75,5 67,0
39 Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 74,5 66,5
40 Ji Cheng  Chiny 72,5 59,0
41 Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 68,5 53,5
42 Gianmoena, VeronicaVeronica Gianmoena  Włochy 69,0 53,0
43 Espiau, CarolineCaroline Espiau  Francja 66,0 47,0
44 Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa  Rosja 62,0 39,5
45 Wieszczikowa, AnastasijaAnastasija Wieszczikowa  Rosja 59,5 33,0
46 Raszytowa, AdelaAdela Raszytowa  Rosja 53,5 18,5
Liu Qi  Chiny DSQ

Konkurs drużynowy (25.02.2012)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Reprezentacja Zawodnicy Odl. 1 Odl. 2 Nota Nota zespołu
1.  Japonia Itō, YūkiYūki Itō 96,5 101,0 243,0 968,0
Yamada, YurinaYurina Yamada 97,5 101,5 245,0
Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi 91,0 97,0 219,5
Takanashi, SaraSara Takanashi 103,0 104,5 260,5
2.  Niemcy Straub, RamonaRamona Straub 89,0 92,0 204,5 848,5
Würth, SvenjaSvenja Würth 91,0 85,5 194,5
Althaus, KatharinaKatharina Althaus 91,0 96,5 220,0
Vogt, CarinaCarina Vogt 95,5 96,5 229,5
3.  Słowenia Bogataj, UršaUrša Bogataj 82,5 83,0 167,5 823,5
Klinec, EmaEma Klinec 92,5 95,0 219,5
Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj 96,0 96,0 229,0
Požun, KatjaKatja Požun 88,5 94,0 207,5
4.  Czechy Blažková, BarboraBarbora Blažková 76,0 80,5 144,5 712,0
Doleželová, MichaelaMichaela Doleželová 84,0 85,0 176,0
Dejmková, NatálieNatálie Dejmková 83,0 87,5 178,0
Míková, LucieLucie Míková 90,5 95,5 213,5
5.  Francja Lemare, LéaLéa Lemare 80,0 90,0 179,0 691,5
Espiau, CarolineCaroline Espiau 69,5 68,0 106,0
Clair, JuliaJulia Clair 81,5 88,0 177,5
Mattel, ColineColine Mattel 99,0 92,5 229,0
6.  Norwegia Enger, GydaGyda Enger 80,5 81,5 160,0 689,0
Hagemoen, Jenny SynnøveJenny Synnøve Hagemoen 78,5 84,5 162,0
Steen Hansen, SynneSynne Steen Hansen 82,5 86,5 171,0
Lundby, MarenMaren Lundby 87,5 90,0 196,0
7.  Chiny Liu Qi DSQ 84,5 86,0 572,5
Ji Cheng 70,0 73,5 119,0
Li Xueyao 85,5 83,0 171,5
Ma Tong 92,0 90,0 196,0
8.  Austria Schoitsch, SonjaSonja Schoitsch 84,5 83,5 172,5 562,5
Hölzl, ChiaraChiara Hölzl 67,0 69,5 105,5
Roider, CorneliaCornelia Roider 79,0 75,5 139,0
Keil, KatharinaKatharina Keil 80,0 76,0 145,5
9.  Rosja Raszytowa, AdelaAdela Raszytowa 54,0 18,5 139,5
Wieszczikowa, AnastasijaAnastasija Wieszczikowa 60,0 30,5
Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa 63,0 42,0
Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa 66,0 48,5

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg złoto srebro brąz
1.  Japonia 2 0 0 2
2.  Słowenia 1 1 1 3
3.  Norwegia 1 0 0 1
4.  Polska 0 2 0 2
5.  Niemcy 0 1 1 2
6.  Stany Zjednoczone 0 1 0 1
7.  Austria 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Erzurum, Mistrzostwa Świata Juniorów 2012. skokinarciaskie.pl. [dostęp 2012-12-21].
  2. Erzurum, Mistrzostwa Świata Juniorów 2012. skokinarciaskie.pl. [dostęp 2012-12-21].
  3. Erzurum, Mistrzostwa Świata Juniorów 2012. skokinarciaskie.pl. [dostęp 2012-12-21].
  4. Erzurum, Mistrzostwa Świata Juniorów 2012. skokinarciaskie.pl. [dostęp 2012-12-21].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]