Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2018
2017 2019
Data 1–4 lutego 2018
Gospodarz Kandersteg, Szwajcaria
Dyscyplina skoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106 (01.02.2018)
Norwegia Marius Lindvik
konkurs drużynowy
na skoczni HS 106 (03.02.2018)
 Niemcy
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106 (02.02.2018)
Słowenia Nika Križnar
konkurs drużynowy
na skoczni HS 106 (03.02.2018)
 Słowenia
Drużynowo
konkurs drużyn mieszanych
na skoczni HS 106 (04.02.2018)
 Norwegia

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2018 – zawody w skokach narciarskich, które odbyły się w dniach 1–4 lutego 2018 w szwajcarskim Kanderstegu, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2018.

Zawody w pięciu konkurencjach – indywidualnych: kobiet i mężczyzn oraz drużynowych: kobiet, mężczyzn i mieszanym – rozegrane zostały na kompleksie skoczni Nordic Arena w Kanderstegu. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy w wieku 16–20 lat (roczniki 1998–2002).

Drużynowych złotych medali broniły reprezentacja Słowenii wśród mężczyzn i w konkursie mieszanym oraz reprezentacja Niemiec wśród kobiet. Indywidualni zwycięzcy z 2017, Viktor Polášek i Manuela Malsiner, nie mogli startować w 2018 ze względu na ograniczenia wiekowe[1].

Przebieg zawodów[edytuj | edytuj kod]

W zawodach indywidualnych mężczyzn zwyciężył Norweg Marius Lindvik, wyprzedzając Niemca Constantina Schmida i Austriaka Clemensa Leitnera[2]. Konkurs indywidualny kobiet (z powodu problemów z zeskokiem skoczni w Kanderstegu przeniesiony z 1 na 2 lutego[3]) wygrała Słowenka Nika Križnar przed swoją rodaczką Emą Klinec i Norweżką Anną Odine Strøm[4].

W drużynowym konkursie kobiet zwyciężyły reprezentantki Słowenii, uzyskując ponad 100 punktów przewagi nad drugimi Rosjankami, które z kolei o ponad 50 punktów wyprzedziły Francuzki[5]. W zawodach mężczyzn najlepsi okazali się Niemcy, wyprzedzając o 4,8 punktu reprezentantów Austrii i o 31,5 punktu reprezentantów Norwegii[6]. W konkursie drużyn mieszanych zwyciężyła reprezentacja Norwegii, a kolejne miejsca zajęły Niemcy i Austria[7].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (01.02.2018)[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1. Lindvik, MariusMarius Lindvik  Norwegia 108,5 m 146,9 101,0 m 144,5 291,4
2. Schmid, ConstantinConstantin Schmid  Niemcy 105,0 m 145,4 99,5 m 136,7 282,1
3. Leitner, ClemensClemens Leitner  Austria 100,0 m 134,5 96,5 m 132,6 267,1
4. Pilch, TomaszTomasz Pilch  Polska 100,5 m 138,4 93,0 m 128,5 266,9
5. Hörl, JanJan Hörl  Austria 96,0 m 128,5 96,0 m 131,4 259,9
6. Learoyd, JonathanJonathan Learoyd  Francja 99,0 m 129,8 95,0 m 129,3 259,1
7. Alamommo, AndreasAndreas Alamommo  Finlandia 95,5 m 128,5 93,5 m 129,3 257,8
8. Mogel, ŽakŽak Mogel  Słowenia 94,5 m 126,1 97,5 m 130,0 256,1
9. Raimund, PhilippPhilipp Raimund  Niemcy 92,5 m 117,7 98,5 m 132,5 250,2
10. Prevc, DomenDomen Prevc  Słowenia 97,5 m 127,3 92,5 m 122,2 249,5
11. Villumstad, FredrikFredrik Villumstad  Norwegia 99,0 m 124,6 95,0 m 124,7 249,3
12. Larson, CaseyCasey Larson  Stany Zjednoczone 95,0 m 124,8 93,5 m 123,7 248,5
13. Hauswirth, SandroSandro Hauswirth  Szwajcaria 93,0 m 122,6 94,0 m 125,7 248,3
14. Markeng, Thomas AasenThomas Aasen Markeng  Norwegia 93,5 m 123,1 94,0 m 124,1 247,2
15. Schwann, MikaMika Schwann  Austria 95,5 m 125,5 91,5 m 121,3 246,8
16. Weigel, CedrikCedrik Weigel  Niemcy 92,5 m 120,5 95,0 m 125,5 246,0
17. Ødegaard, JesperJesper Ødegaard  Norwegia 92,0 m 118,2 95,5 m 125,5 243,7
18. Maltsev, KevinKevin Maltsev  Estonia 93,0 m 117,4 97,5 m 126,2 243,6
19. Lienher, MaximilianMaximilian Lienher  Austria 101,0 m 124,0 92,0 m 117,4 241,4
20. Lisso, JustinJustin Lisso  Niemcy 92,5 m 119,5 94,0 m 119,9 239,4
21. Osterc, AljažAljaž Osterc  Słowenia 88,5 m 113,1 98,5 m 125,8 238,9
22. Wąsek, PawełPaweł Wąsek  Polska 88,5 m 113,2 96,5 m 122,8 236,0
23. Czyż, BartoszBartosz Czyż  Polska 92,0 m 119,3 92,0 m 116,0 235,3
24. Kurita, RikiRiki Kurita  Japonia 96,0 m 119,9 91,0 m 114,4 234,3
25. Bresadola, GiovanniGiovanni Bresadola  Włochy 88,5 m 110,4 93,5 m 120,1 230,5
26. Aigro, ArttiArtti Aigro  Estonia 93,0 m 112,5 93,5 m 116,6 229,1
27. Tkaczenko, SiergiejSiergiej Tkaczenko  Kazachstan 96,0 m 120,8 86,0 m 106,6 227,4
28. Kotik, KiriłłKiriłł Kotik  Rosja 89,0 m 109,5 89,5 m 115,1 224,6
29. Juroszek, KacperKacper Juroszek  Polska 92,5 m 110,2 85,0 m 98,7 208,9
30. Waskuł, AndrijAndrij Waskuł  Ukraina 92,0 m 107,4 74,0 m 79,8 187,2
31. Siergiejew, MaksimMaksim Siergiejew  Rosja 86,5 m 104,3 NQ 104,3
32. Zambelli, GabrieleGabriele Zambelli  Włochy 88,5 m 102,8 NQ 102,8
33. Pavlovčič, BorBor Pavlovčič  Słowenia 84,0 m 101,2 NQ 101,2
34. Contamine, MathisMathis Contamine  Francja 83,0 m 101,0 NQ 101,0
35. Itō, MasamitsuMasamitsu Itō  Japonia 83,0 m 100,4 NQ 100,4
36. Heikkinen, KalleKalle Heikkinen  Finlandia 84,5 m 99,5 NQ 99,5
37. Löytäinen, NikoNiko Löytäinen  Finlandia 80,0 m 97,6 NQ 97,6
38. Doležel, DušanDušan Doležel  Czechy 80,0 m 96,7 NQ 96,7
39. Marczukow, AleksandrAleksandr Marczukow  Rosja 80,0 m 94,3 NQ 94,3
40. Mitrofan, SorinSorin Mitrofan  Rumunia 81,0 m 94,0 NQ 94,0
41. Peter, DominikDominik Peter  Szwajcaria 79,0 m 90,8 NQ 90,8
42. Purtow, MichaiłMichaił Purtow  Rosja 84,5 m 89,7 NQ 89,7
43. Veteläinen, JonneJonne Veteläinen  Finlandia 85,0 m 89,5 NQ 89,5
44. Batby, AlessandroAlessandro Batby  Francja 82,0 m 88,8 NQ 88,8
45. Yamakawa, TarōTarō Yamakawa  Japonia 80,5 m 87,8 NQ 87,8
46. Holub, BenediktBenedikt Holub  Czechy 80,5 m 82,5 NQ 82,5
47. Foubert, ValentinValentin Foubert  Francja 74,5 m 79,7 NQ 79,7
48. Kindlimann, LarsLars Kindlimann  Szwajcaria 80,0 m 77,2 NQ 77,2
49. Molnár, FlóriánFlórián Molnár  Węgry 75,0 m 76,5 NQ 76,5
50. Urlaub, AndrewAndrew Urlaub  Stany Zjednoczone 73,5 m 76,1 NQ 76,1
51. Cacina, DanielDaniel Cacina  Rumunia 76,5 m 75,1 NQ 75,1
52. Nikaidō, RenRen Nikaidō  Japonia 83,5 m 74,9 NQ 74,9
53. Diewiatkin, NikitaNikita Diewiatkin  Kazachstan 74,5 m 73,8 NQ 73,8
54. Galiani, MattiaMattia Galiani  Włochy 74,5 m 72,7 NQ 72,7
55. Farkas, HunorHunor Farkas  Rumunia 72,5 m 72,0 NQ 72,0
56. Holík, FrantišekFrantišek Holík  Czechy 76,5 m 70,9 NQ 70,9
57. Selcer, RadekRadek Selcer  Czechy 68,5 m 67,5 NQ 67,5
58. Lacroix, OlanOlan Lacroix  Szwajcaria 75,0 m 63,3 NQ 63,3
59. Zełenczuk, IwanIwan Zełenczuk  Ukraina 65,0 m 58,3 NQ 58,3
60. Spulber, MihneaMihnea Spulber  Rumunia 63,0 m 55,3 NQ 55,3
61. Gibson, HunterHunter Gibson  Stany Zjednoczone 71,5 m 54,3 NQ 54,3
62. Zyrianow, SiergiejSiergiej Zyrianow  Kazachstan 66,0 m 48,3 NQ 48,3
63. Güngen, Muhammed MünirMuhammed Münir Güngen  Turcja 63,0 m 46,3 NQ 46,3
Bedir, Muhammed AliMuhammed Ali Bedir  Turcja DSQ NQ 0,0
Dean, DeckerDecker Dean  Stany Zjednoczone DSQ NQ 0,0
Pappel, TaaviTaavi Pappel  Estonia DSQ NQ 0,0
Cecon, FrancescoFrancesco Cecon  Włochy DSQ NQ 0,0

Konkurs drużynowy (03.02.2018)[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Niemcy Raimund, PhilippPhilipp Raimund 96,0 m 124,5 102,5 m 135,8 260,3 1068,5
Lisso, JustinJustin Lisso 103,5 m 137,4 99,5 m 132,4 269,8
Weigel, CedrikCedrik Weigel 100,0 m 129,3 99,5 m 131,6 260,9
Schmid, ConstantinConstantin Schmid 100,0 m 136,9 104,0 m 140,6 277,5
2.  Austria Schwann, MikaMika Schwann 96,0 m 126,0 104,0 m 137,4 263,4 1063,7
Hörl, JanJan Hörl 102,0 m 135,3 102,0 m 137,6 272,9
Lienher, MaximilianMaximilian Lienher 99,5 m 129,4 99,0 m 127,5 256,9
Leitner, ClemensClemens Leitner 97,5 m 132,0 101,5 m 138,5 270,5
3.  Norwegia Villumstad, FredrikFredrik Villumstad 101,0 m 127,9 102,0 m 130,5 258,4 1037,0
Ødegaard, JesperJesper Ødegaard 97,5 m 125,2 92,0 m 117,3 242,5
Markeng, Thomas AasenThomas Aasen Markeng 98,0 m 126,9 96,0 m 122,2 249,1
Lindvik, MariusMarius Lindvik 104,0 m 142,9 104,5 m 144,1 287,0
4.  Słowenia Pavlovčič, BorBor Pavlovčič 94,0 m 121,9 100,5 m 133,4 255,3 1021,7
Prevc, DomenDomen Prevc 100,5 m 131,8 97,0 m 126,0 257,8
Mogel, ŽakŽak Mogel 102,0 m 133,4 101,0 m 132,8 266,2
Osterc, AljažAljaž Osterc 92,0 m 121,8 95,0 m 120,6 242,4
5.  Polska Czyż, BartoszBartosz Czyż 93,0 m 120,1 101,0 m 132,7 252,8 997,0
Juroszek, KacperKacper Juroszek 96,5 m 120,9 87,5 m 102,7 223,6
Wąsek, PawełPaweł Wąsek 99,0 m 132,0 96,5 m 122,4 254,4
Pilch, TomaszTomasz Pilch 98,0 m 130,9 99,5 m 135,3 266,2
6.  Finlandia Löytäinen, NikoNiko Löytäinen 88,0 m 107,6 97,0 m 119,3 226,9 921,8
Heikkinen, KalleKalle Heikkinen 93,0 m 113,3 87,0 m 105,1 218,4
Veteläinen, JonneJonne Veteläinen 88,5 m 106,1 90,0 m 108,4 214,5
Alamommo, AndreasAndreas Alamommo 96,5 m 129,3 99,0 m 132,7 262,0
7.  Japonia Itō, MasamitsuMasamitsu Itō 90,0 m 111,2 96,0 m 120,2 231,4 880,6
Yamakawa, TarōTarō Yamakawa 93,0 m 107,6 84,5 m 92,3 199,9
Iwasa, YūkenYūken Iwasa 91,5 m 114,4 95,0 m 117,7 232,1
Kurita, RikiRiki Kurita 85,5 m 104,2 91,0 m 113,0 217,2
8.  Rosja Siergiejew, MaksimMaksim Siergiejew 88,0 m 103,3 99,0 m 126,1 229,4 844,0
Purtow, MichaiłMichaił Purtow 90,0 m 106,8 83,0 m 94,3 201,1
Marczukow, AleksandrAleksandr Marczukow 85,5 m 100,1 89,5 m 105,9 206,0
Kotik, KiriłłKiriłł Kotik 86,5 m 103,3 87,0 m 104,2 207,5
9.  Francja Contamine, MathisMathis Contamine 93,0 m 107,8 NQ 107,8 411,6
Foubert, ValentinValentin Foubert 69,5 m 66,4 NQ 66,4
Batby, AlessandroAlessandro Batby 86,5 m 101,5 NQ 101,5
Learoyd, JonathanJonathan Learoyd 101,5 m 135,9 NQ 135,9
10.  Szwajcaria Peter, DominikDominik Peter 89,5 m 109,5 NQ 109,5 395,0
Lacroix, OlanOlan Lacroix 81,5 m 87,2 NQ 87,2
Kindlimann, LarsLars Kindlimann 84,0 m 97,6 NQ 97,6
Hauswirth, SandroSandro Hauswirth 83,0 m 100,7 NQ 100,7
11.  Czechy Doležel, DušanDušan Doležel 86,0 m 102,4 NQ 102,4 368,0
Selcer, RadekRadek Selcer 84,0 m 91,3 NQ 91,3
Rýdl, RadekRadek Rýdl 75,0 m 75,9 NQ 75,9
Holík, FrantišekFrantišek Holík 83,5 m 98,4 NQ 98,4
12.  Stany Zjednoczone Dean, DeckerDecker Dean 79,5 m 79,1 NQ 79,1 339,8
Gibson, HunterHunter Gibson 75,0 m 73,8 NQ 73,8
Urlaub, AndrewAndrew Urlaub 80,0 m 85,6 NQ 85,6
Larson, CaseyCasey Larson 86,5 m 101,3 NQ 101,3
13.  Rumunia Farkas, HunorHunor Farkas 81,5 m 85,9 NQ 85,9 323,8
Spulber, MihneaMihnea Spulber 72,5 m 68,8 NQ 68,8
Mitrofan, SorinSorin Mitrofan 86,5 m 100,9 NQ 100,9
Cacina, DanielDaniel Cacina 72,0 m 68,2 NQ 68,2
 Włochy Galiani, MattiaMattia Galiani DNS 0,0 0,0
Cecon, FrancescoFrancesco Cecon DNS 0,0
Zambelli, GabrieleGabriele Zambelli DNS 0,0
Bresadola, GiovanniGiovanni Bresadola DNS 0,0

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny (02.02.2018)[edytuj | edytuj kod]

M Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik punktowy
Skok Nota Skok Nota
1. Križnar, NikaNika Križnar  Słowenia 104,0 m 126,7 100,0 m 135,9 262,6
2. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 102,0 m 122,6 94,0 m 125,7 248,3
3. Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm  Norwegia 97,0 m 110,2 93,0 m 121,5 231,7
4. Morat, LucileLucile Morat  Francja 93,5 m 107,5 94,5 m 122,4 229,9
5. Malsiner, LaraLara Malsiner  Włochy 95,5 m 107,2 90,0 m 114,3 221,5
6. Ernst, GianinaGianina Ernst  Niemcy 92,0 m 103,3 90,0 m 117,2 220,5
7. Jakowlewa, LidijaLidija Jakowlewa  Rosja 91,5 m 105,2 87,0 m 109,8 215,0
8. Brecl, JernejaJerneja Brecl  Słowenia 88,0 m 98,5 89,5 m 113,5 212,0
9. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 90,0 m 99,5 88,5 m 110,6 210,1
10. Görlich, LuisaLuisa Görlich  Niemcy 88,0 m 97,5 89,0 m 109,4 206,9
11. Dieu, RomaneRomane Dieu  Francja 89,0 m 92,5 93,0 m 111,8 204,3
12. Opseth, SiljeSilje Opseth  Norwegia 85,5 m 89,4 92,5 m 113,9 203,3
13. Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa  Rosja 89,5 m 96,3 91,5 m 104,2 200,5
14. Barancewa, AleksandraAleksandra Barancewa  Rosja 87,5 m 94,7 87,5 m 97,7 192,4
15. Strate, AbigailAbigail Strate  Kanada 81,0 m 80,2 91,5 m 107,2 187,4
16. Mair, SophieSophie Mair  Austria 85,0 m 86,3 84,0 m 93,3 179,6
17. Purker, ClaudiaClaudia Purker  Austria 78,5 m 71,3 92,0 m 107,4 178,7
18. Komar, KatraKatra Komar  Słowenia 82,0 m 84,3 83,5 m 92,9 177,2
19. Freitag, SelinaSelina Freitag  Niemcy 82,5 m 84,9 83,0 m 91,9 176,8
20. Sankey, LoganLogan Sankey  Stany Zjednoczone 82,0 m 81,4 82,0 m 86,8 168,2
21. Sdierżykowa, WalentinaWalentina Sdierżykowa  Kazachstan 83,0 m 80,0 83,0 m 86,9 166,9
22. Maruyama, NozomiNozomi Maruyama  Japonia 83,5 m 82,6 80,0 m 82,7 165,3
23. Eilers, NatalieNatalie Eilers  Kanada 78,5 m 70,6 84,5 m 94,4 165,0
24. Eder, LisaLisa Eder  Austria 80,5 m 78,1 82,5 m 85,4 163,5
25. Kil, JoannaJoanna Kil  Polska 77,5 m 72,6 85,5 m 90,1 162,7
26. Kramer, MaritaMarita Kramer  Austria 78,5 m 77,1 84,0 m 85,3 162,4
27. Belshaw, AnnikaAnnika Belshaw  Stany Zjednoczone 81,0 m 74,6 81,0 m 80,1 154,7
28. Kamoda, AyukaAyuka Kamoda  Japonia 82,0 m 81,2 75,0 m 72,5 153,7
29. Bodnarchuk, NatashaNatasha Bodnarchuk  Kanada 80,0 m 74,6 78,5 m 75,3 149,9
30. Lancho, ArantxaArantxa Lancho  Niemcy 77,0 m 71,2 77,0 m 76,7 147,9
31. Paillard, OcéaneOcéane Paillard  Francja 75,5 m 70,1 NQ 70,1
32. Mrákotová, JanaJana Mrákotová  Czechy 74,5 m 69,0 NQ 69,0
33. Mikase, RenRen Mikase  Japonia 77,5 m 68,1 NQ 68,1
34. Pešatová, ZdenaZdena Pešatová  Czechy 74,0 m 65,4 NQ 65,4
35. Twardosz, AnnaAnna Twardosz  Polska 75,0 m 64,7 NQ 64,7
35. Ōi, ShihoriShihori Ōi  Japonia 74,0 m 64,7 NQ 64,7
37. Trâmbițaș, DianaDiana Trâmbițaș  Rumunia 71,0 m 59,4 NQ 59,4
38. Vörös, VirágVirág Vörös  Węgry 73,0 m 57,8 NQ 57,8
39. Tervahartiala, JuliaJulia Tervahartiala  Finlandia 72,0 m 54,6 NQ 54,6
40. Kvandal, Eirin MariaEirin Maria Kvandal  Norwegia 68,5 m 52,1 NQ 52,1
41. Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier  Francja 69,0 m 51,2 NQ 51,2
42. Ambrosi, MartinaMartina Ambrosi  Włochy 68,0 m 48,4 NQ 48,4
43. Militaru, CarinaCarina Militaru  Rumunia 66,0 m 47,8 NQ 47,8
44. Puntel, AliceAlice Puntel  Włochy 65,0 m 43,1 NQ 43,1
45. Malsiner, JessicaJessica Malsiner  Włochy 61,0 m 41,4 NQ 41,4
45. Macuga, SamanthaSamantha Macuga  Stany Zjednoczone 64,0 m 41,4 NQ 41,4
47. Karpiel, KamilaKamila Karpiel  Polska 64,0 m 39,9 NQ 39,9
48. Rajda, KingaKinga Rajda  Polska 63,5 m 38,4 NQ 38,4
49. Bråten, Ingebjørg SaglienIngebjørg Saglien Bråten  Norwegia 62,5 m 37,5 NQ 37,5
50. Maurer, NicoleNicole Maurer  Kanada 63,0 m 35,0 NQ 35,0
51. Hoffmann, AnnaAnna Hoffmann  Stany Zjednoczone 60,0 m 32,1 NQ 32,1
52. Kindlimann, ReaRea Kindlimann  Szwajcaria 59,5 m 29,7 NQ 29,7
53. Czekala, AlenaAlena Czekala  Szwajcaria 51,5 m 15,7 NQ 15,7
54. Piecha, DajanaDajana Piecha  Kazachstan 53,0 m 12,4 NQ 12,4
55. Weinlichová, SimonaSimona Weinlichová  Czechy 50,5 m 4,5 NQ 4,5
Park Guy-limPark Guy-lim  Korea Południowa DNS 0,0

Konkurs drużynowy (03.02.2018)[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Słowenia Brecl, JernejaJerneja Brecl 96,0 m 96,8 98,5 m 107,6 204,4 733,1
Križnar, NikaNika Križnar 91,0 m 85,1 103,0 m 117,8 202,9
Komar, KatraKatra Komar 78,0 m 58,3 72,5 m 54,7 113,0
Klinec, EmaEma Klinec 97,0 m 105,2 95,5 m 107,6 212,8
2.  Rosja Kabłukowa, KsienijaKsienija Kabłukowa 82,5 m 59,2 78,0 m 64,5 123,7 622,7
Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa 82,0 m 62,4 85,0 m 78,0 140,4
Jakowlewa, LidijaLidija Jakowlewa 88,0 m 77,7 92,0 m 97,3 175,0
Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa 90,0 m 87,1 91,5 m 96,5 183,6
3.  Francja Paillard, OcéaneOcéane Paillard 87,0 m 68,1 85,5 m 79,6 147,7 571,2
Pagnier, JoséphineJoséphine Pagnier 65,0 m 26,4 67,0 m 40,0 66,4
Dieu, RomaneRomane Dieu 86,5 m 72,4 85,0 m 85,0 157,4
Morat, LucileLucile Morat 95,5 m 97,9 94,0 m 101,8 199,7
4.  Niemcy Freitag, SelinaSelina Freitag 89,5 m 71,3 86,5 m 78,6 149,9 562,9
Lancho, ArantxaArantxa Lancho 62,5 m 18,7 67,0 m 39,4 58,1
Görlich, LuisaLuisa Görlich 92,0 m 91,0 85,0 m 91,3 182,3
Ernst, GianinaGianina Ernst 84,0 m 78,3 91,0 m 94,3 172,6
5.  Norwegia Bråten, Ingebjørg SaglienIngebjørg Saglien Bråten 87,0 m 70,4 81,5 m 69,1 139,5 554,4
Kvandal, Eirin MariaEirin Maria Kvandal 61,5 m 20,2 70,5 m 46,9 67,1
Opseth, SiljeSilje Opseth 80,0 m 66,5 90,0 m 92,1 158,6
Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm 94,0 m 95,7 90,5 m 93,5 189,2
6.  Japonia Ōi, ShihoriShihori Ōi 81,5 m 56,0 79,0 m 65,0 121,0 512,1
Mikase, RenRen Mikase 72,5 m 40,8 73,5 m 55,1 95,9
Kamoda, AyukaAyuka Kamoda 68,5 m 35,4 83,0 m 77,2 112,6
Maruyama, NozomiNozomi Maruyama 93,0 m 87,9 92,0 m 94,7 182,6
7.  Austria Kramer, MaritaMarita Kramer 74,5 m 44,5 79,5 m 63,0 107,5 494,4
Purker, ClaudiaClaudia Purker 85,0 m 66,7 80,0 m 65,7 132,4
Eder, LisaLisa Eder 73,5 m 48,3 81,5 m 73,4 121,7
Mair, SophieSophie Mair 82,5 m 66,2 79,0 m 66,6 132,8
8.  Kanada Eilers, NatalieNatalie Eilers 80,5 m 58,5 83,5 m 74,0 132,5 454,7
Bodnarchuk, NatashaNatasha Bodnarchuk 72,5 m 42,0 71,5 m 46,8 88,8
Strate, AbigailAbigail Strate 82,0 m 64,7 88,5 m 88,3 153,0
Maurer, NicoleNicole Maurer 63,5 m 28,2 71,5 m 52,2 80,4
9.  Polska Rajda, KingaKinga Rajda 81,5 m 52,8 NQ 52,8 163,5
Kil, JoannaJoanna Kil 69,5 m 31,3 NQ 31,3
Karpiel, KamilaKamila Karpiel 65,0 m 24,7 NQ 24,7
Twardosz, AnnaAnna Twardosz 76,0 m 54,7 NQ 54,7
10.  Włochy Puntel, AliceAlice Puntel 65,5 m 24,1 NQ 24,1 162,4
Malsiner, JessicaJessica Malsiner 57,0 m 7,8 NQ 7,8
Ambrosi, MartinaMartina Ambrosi 68,0 m 39,6 NQ 39,6
Malsiner, LaraLara Malsiner 92,0 m 90,9 NQ 90,9
11.  Stany Zjednoczone Larson, CaraCara Larson 63,5 m 19,4 NQ 19,4 101,3
Belshaw, AnnikaAnnika Belshaw 65,0 m 24,7 NQ 24,7
Macuga, SamanthaSamantha Macuga 64,0 m 24,2 NQ 24,2
Sankey, LoganLogan Sankey 66,0 m 33,0 NQ 33,0

Konkurs mieszany (04.02.2018)[edytuj | edytuj kod]

M Zespół Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Nota Nota zespołu
Skok Nota Skok Nota
1.  Norwegia Opseth, SiljeSilje Opseth 87,5 m 95,8 96,0 m 99,1 194,9 869,3
Villumstad, FredrikFredrik Villumstad 95,0 m 113,1 98,0 m 102,5 215,6
Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm 95,0 m 114,3 95,5 m 96,0 210,3
Lindvik, MariusMarius Lindvik 103,0 m 129,8 106,5 m 118,7 248,5
2.  Niemcy Görlich, LuisaLuisa Görlich 94,5 m 108,0 95,0 m 97,3 205,3 855,0
Lisso, JustinJustin Lisso 94,5 m 109,6 101,0 m 108,0 217,6
Ernst, GianinaGianina Ernst 93,5 m 110,7 93,0 m 88,1 198,8
Schmid, ConstantinConstantin Schmid 97,0 m 122,5 102,5 m 110,8 233,3
3.  Austria Purker, ClaudiaClaudia Purker 89,5 m 98,9 91,0 m 86,5 185,4 775,8
Hörl, JanJan Hörl 99,0 m 119,1 99,5 m 105,7 224,8
Mair, SophieSophie Mair 78,5 m 76,1 81,0 m 57,5 133,6
Leitner, ClemensClemens Leitner 97,5 m 122,1 103,0 m 109,9 232,0
4.  Francja Paillard, OcéaneOcéane Paillard 86,0 m 90,1 82,5 m 68,8 158,9 768,7
Contamine, MathisMathis Contamine 90,5 m 100,5 95,0 m 93,0 193,5
Dieu, RomaneRomane Dieu 91,0 m 102,1 86,5 m 73,8 175,9
Learoyd, JonathanJonathan Learoyd 102,0 m 126,5 104,5 m 113,9 240,4
5.  Słowenia Komar, KatraKatra Komar 82,0 m 81,8 84,0 m 67,2 149,0 750,0
Prevc, DomenDomen Prevc 95,0 m 112,2 97,5 m 101,1 213,3
Brecl, JernejaJerneja Brecl 97,0 m 117,3 95,0 m 95,3 212,6
Mogel, ŽakŽak Mogel 91,0 m 105,8 86,5 m 69,3 175,1
6.  Rosja Barancewa, AleksandraAleksandra Barancewa 89,0 m 76,4 87,5 m 73,9 150,3 697,5
Kotik, KiriłłKiriłł Kotik 88,0 m 94,2 85,0 m 69,9 164,1
Jakowlewa, LidijaLidija Jakowlewa 93,0 m 107,2 94,0 m 91,2 198,4
Siergiejew, MaksimMaksim Siergiejew 94,0 m 104,7 91,5 m 80,0 184,7
7.  Japonia Ōi, ShihoriShihori Ōi 79,0 m 77,9 75,5 m 53,5 131,4 632,2
Iwasa, YūkenYūken Iwasa 89,5 m 100,3 90,0 m 80,4 180,7
Maruyama, NozomiNozomi Maruyama 89,5 m 101,5 83,0 m 62,2 163,7
Kurita, RikiRiki Kurita 82,5 m 86,4 86,0 m 70,0 156,4
8.  Polska Rajda, KingaKinga Rajda 77,0 m 71,4 75,0 m 50,7 122,1 615,6
Wąsek, PawełPaweł Wąsek 96,0 m 112,2 87,5 m 80,9 193,1
Kil, JoannaJoanna Kil 69,5 m 56,3 64,5 m 20,7 77,0
Pilch, TomaszTomasz Pilch 97,5 m 121,7 98,0 m 101,7 223,4
9.  Czechy Pešatová, ZdenaZdena Pešatová 77,5 m 73,1 NQ 73,1 317,2
Doležel, DušanDušan Doležel 83,5 m 84,3 NQ 84,3
Mrákotová, JanaJana Mrákotová 76,5 m 69,2 NQ 69,2
Holík, FrantišekFrantišek Holík 88,5 m 90,6 NQ 90,6
10.  Stany Zjednoczone Sankey, LoganLogan Sankey 79,0 m 76,1 NQ 76,1 302,1
Urlaub, AndrewAndrew Urlaub 72,0 m 56,2 NQ 56,2
Belshaw, AnnikaAnnika Belshaw 77,0 m 68,4 NQ 68,4
Larson, CaseyCasey Larson 94,0 m 101,4 NQ 101,4
11.  Szwajcaria Kindlimann, ReaRea Kindlimann 72,5 m 59,5 NQ 59,5 280,5
Peter, DominikDominik Peter 84,5 m 86,3 NQ 86,3
Czekala, AlenaAlena Czekala 55,0 m 23,4 NQ 23,4
Hauswirth, SandroSandro Hauswirth 96,5 m 111,3 NQ 111,3
12.  Rumunia Militaru, CarinaCarina Militaru 66,5 m 47,4 NQ 47,4 269,4
Farkas, HunorHunor Farkas 76,0 m 65,9 NQ 65,9
Trâmbițaș, DianaDiana Trâmbițaș 77,0 m 67,6 NQ 67,6
Mitrofan, SorinSorin Mitrofan 88,0 m 88,5 NQ 88,5
13.  Włochy Ambrosi, MartinaMartina Ambrosi 80,0 m 79,8 NQ 79,8 263,5
Bresadola, GiovanniGiovanni Bresadola 91,5 m 102,0 NQ 102,0
Malsiner, LaraLara Malsiner DNS NQ 0,0
Zambelli, GabrieleGabriele Zambelli 81,5 m 81,7 NQ 81,7
14.  Kazachstan Piecha, DajanaDajana Piecha 53,0 m 16,9 NQ 16,9 151,9
Zyrianow, SiergiejSiergiej Zyrianow DSQ NQ 0,0
Sdierżykowa, WalentinaWalentina Sdierżykowa 83,5 m 82,2 NQ 82,2
Diewiatkin, NikitaNikita Diewiatkin 70,5 m 52,8 NQ 52,8

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. FIS Junior/U23 World Ski Championships – Park City (USA) – Event results (ang.). data.fis-ski.com. [dostęp 2018-01-30].
  2. Adam Bucholz: MŚJ w Kanderstegu: Marius Lindvik ze złotem, Tomasz Pilch o 0,2 pkt. za podium. skijumping.pl, 2018-02-01. [dostęp 2018-02-01].
  3. Adam Bucholz: MŚJ Pań w Kanderstegu: Indywidualny konkurs pań przełożony na piątek!. skijumping.pl, 2018-02-01. [dostęp 2018-02-01].
  4. Adam Bucholz: MŚJ Pań w Kanderstegu: Złoty medal dla Niki Kriznar. skijumping.pl, 2018-02-02. [dostęp 2018-02-02].
  5. Adam Bucholz: MŚJ Pań w Kanderstegu: Słowenki ze złotem, Polki dziewiąte. skijumping.pl, 2018-02-03. [dostęp 2018-02-03].
  6. Adam Bucholz: MŚJ w Kanderstegu: Triumf Niemców, Polacy na piątym miejscu. skijumping.pl, 2018-02-03. [dostęp 2018-02-03].
  7. Adam Bucholz: MŚJ w Kanderstegu: Norwegowie ze złotem w mikście, Polska ósma. skijumping.pl, 2018-02-04. [dostęp 2018-02-06].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]