Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020
2019 2021
Data 5–8 marca 2020
Gospodarz Oberwiesenthal, Niemcy
Dyscyplina skoki narciarskie
Organizator FIS
Mężczyźni
kon. indywidualny
na skoczni HS 105
(05.03.2020)
Wikiprojekt:Szablony flag
kon. drużynowy
na skoczni HS 105
(07.03.2020)
Wikiprojekt:Szablony flag
Kobiety
kon. indywidualny
na skoczni HS 106
(05.03.2020)
Wikiprojekt:Szablony flag
kon. drużynowy
na skoczni HS 105
(07.03.2020)
Wikiprojekt:Szablony flag
Drużynowo
kon. druż. miesz.
na skoczni HS 105
(08.03.2020)
Wikiprojekt:Szablony flag
Strona internetowa

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020 – zawody w skokach narciarskich, które odbędą się w dniach 5–8 marca 2020 w niemieckim Oberwiesenthal, w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020.

Zawody w pięciu konkurencjach – indywidualnych: kobiet i mężczyzn oraz drużynowych: kobiet, mężczyzn i mieszanym – rozegrane zostały na kompleksie skoczni Fichtelbergschanzen. W mistrzostwach wystartowali zawodnicy w wieku 16–20 lat (roczniki 2000–2004).

Drużynowych złotych medali broniły będą reprezentacja Niemiec wśród mężczyzn, reprezentacja Rosji wśród kobiet i w konkursie drużyn mieszanych. Tytułu wśród mężczyzn bronić będzie Norweg Thomas Aasen Markeng, a wśród kobiet Rosjanka Anna Szpyniowa.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina
(CET)
Konkurencja
3 marca 15:30 Oficjalny trening (kobiety)
18:00 Oficjalny trening (mężcyźni)
4 marca 15:30 Oficjalny trening (kobiety)
18:00 Oficjalny trening (mężcyźni)
5 marca 14:00 Seria próbna (kobiety)
15:00 Konkurs indywidualny kobiet
17:00 Seria próbna (mężczyźni)
18:00 Konkurs indywidualny mężczyzn
6 marca 16:00 Oficjalny trening (kobiety)
18:00 Oficjalny trening (mężcyźni)
7 marca 14:00 Seria próbna (kobiety, drużynowo)
15:00 Konkurs drużynowy kobiet
17:00 Seria próbna (mężczyźni, drużynowo)
18:00 Konkurs drużynowy mężczyzn
8 marca 14:00 Seria próbna (mikst)
15:00 Konkurs drużyn mieszanych

Sędziowie[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Państwo Stanowisko
Konkurs ind.
(kobiety)
Konkurs ind.
(mężczyźni)
Konkurs druż.
(kobiety)
Konkurs druż.
(mężczyźni)
Konkurs
druż. miesz.
Angelika Göbel  Niemcy
Karl Hölzl  Austria
Wadim Lisowskij  Rosja
Tadahite Matsūra  Japonia
Andrzej Galica  Polska

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]