Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 1999

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 1999
2001
Data 9–10 marca 1999
Miejscowość Słowacja Szczyrbskie Jezioro, Słowacja

Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 1999 – zawody w skokach narciarskich rozegrane w ramach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 1999, które odbyły się 9 i 10 marca 1999 roku w Szczyrbskim Jeziorze.

Zgodnie z regulaminem imprezy w zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 3 mężczyzn z danego kraju urodzonych w 1982 lub 1983 roku[1].

Na skoczni narciarskiej MS 1970 B zostały przeprowadzone dwa konkursy mężczyzn – po jednym indywidualnym i drużynowym. Indywidualnie złoty medal zdobył Fin Veli-Matti Lindström, który wyprzedził Austriaka Stefana Kaisera oraz swojego rodaka Akseli Lajunena.

Z kolei w konkursie drużynowym triumfowała reprezentacja Austrii w składzie: Stefan Kaiser, Martin Koch, Florian Liegl. Drugie miejsce zajęła Finlandia, a trzecie Słowenia. Rywalizacja ta zakończyła się po pierwszej serii konkursowej, z powodu zbyt silnych opadów śniegu, które uniemożliwiały bezpieczne rozegranie zawodów[2].

Był to pierwszy przypadek w historii, gdy rozdano medale zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w skokach narciarskich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Odl. 1 Odl. 2 Punkty
1 Lindström, Veli-MattiVeli-Matti Lindström  Finlandia 94,0 83,0 225,0
2 Kaiser, StefanStefan Kaiser  Austria 94,0 82,5 224,0
3 Lajunen, AkseliAkseli Lajunen  Finlandia 91,0 81,0 211,0
4 Yliriesto, KimmoKimmo Yliriesto  Finlandia 90,5 79,0 207,0
5 Liegl, FlorianFlorian Liegl  Austria 89,0 80,0 206,5
6 Urh-Zupan, PrimožPrimož Urh-Zupan  Słowenia 84,0 84,0 201,0
7 Koch, MartinMartin Koch  Austria 85,5 79,5 196,5
8 Uram, MatejMatej Uram  Słowacja 83,5 80,0 193,0
9 Kafka, FilipFilip Kafka  Słowacja 82,5 80,5 191,5
10 Bilban, BlažBlaž Bilban  Słowenia 83,0 80,0 191,0
11 Pšenko, MichalMichal Pšenko  Słowacja 86,5 75,0 187,5
12 Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja 82,5 80,5 185,5
13 Čavlovič, GašperGašper Čavlovič  Słowenia 85,5 73,0 182,0
14 Chedal, EmmanuelEmmanuel Chedal  Francja 84,5 70,0 170,5
15 Pochwała, TomaszTomasz Pochwała  Polska 71,0 82,0 169,5
16 Johansen, Thor-MagneThor-Magne Johansen  Norwegia 72,0 80,5 167,5
17 Plný, TomášTomáš Plný  Czechy 77,5 75,0 167,0
18 Dziadziula, AlaksandrAlaksandr Dziadziula  Białoruś 72,5 80,0 165,5
19 Durand, FlorentinFlorentin Durand  Francja 78,5 72,0 161,5
19 Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 82,5 70,0 161,5
21 Kożewnikow, SiergiejSiergiej Kożewnikow  Rosja 81,0 70,5 159,5
22 Fatkullin, IldarIldar Fatkullin  Rosja 68,0 79,5 156,0
23 Nordin, JonasJonas Nordin  Szwecja 78,5 66,0 149,5
24 Maciusiak, MaciejMaciej Maciusiak  Polska 66,0 78,0 148,0
25 Ducroz, AurélienAurélien Ducroz  Francja 81,5 74,0 147,5
26 Salyga, JaroslavJaroslav Salyga  Czechy 73,5 71,0 146,5
26 Enger, Ole ChristenOle Christen Enger  Norwegia 73,0 69,5 146,0
28 Märdimäe, UrhoUrho Märdimäe  Estonia 71,5 71,0 144,0
29 Žídek, RadekRadek Žídek  Czechy 69,5 68,5 133,5
30 Westberg, EmilEmil Westberg  Szwecja 83,0 56,0 129,5
31 Frison, GiampietroGiampietro Frison  Włochy 72,0 66,5 129,0
32 Bojczuk, IhorIhor Bojczuk  Ukraina 66,0 65,5 113,5
33 Nikiel, BartłomiejBartłomiej Nikiel  Polska 59,0 68,0 104,5
34 Bau, ManuelManuel Bau  Włochy 67,5 56,0 98,0
35 Tasane, VahurVahur Tasane  Estonia 64,0 55,0 88,0
36 Boszczuk, WołodymyrWołodymyr Boszczuk  Ukraina 52,0 52,0 52,0

Konkurs drużynowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

M Państwo Zawodnik Odległość Punkty Nota zespołu
1 Gold medal with cup.svg  Austria Martin Koch 82,5 96,0 291,0
Florian Liegl 82,0 97,0
Stefan Kaiser 82,0 98,0
2 Silver medal with cup.svg  Finlandia Kimmo Yliriesto 81,0 94,5 285,0
Akseli Lajunen 81,5 97,0
Veli-Matti Lindström 80,0 93,5
3 Bronze medal with cup.svg  Słowenia Blaž Bilban 78,0 87,0 284,5
Gašper Čavlovič 79,0 90,5
Primož Urh-Zupan 87,0 107,0
4  Francja Florentin Durand 82,0 96,5 251,0
Emmanuel Chedal 65,5 59,5
Aurélien Ducroz 81,0 95,0
5  Słowacja Matej Uram 82,5 100,0 245,5
Michal Pšenko 75,5 84,5
Filip Kafka 66,0 61,0
6  Rosja Ildar Fatkullin 80,5 92,0 244,5
Siergiej Kożewnikow 69,0 67,5
Anton Kaliniczenko 77,5 85,0
7  Norwegia Anders Bardal 78,0 87,0 244,0
Ole Christen Enger 73,5 78,0
Thor-Magne Johansen 79,5 79,0
8 Drużyna mieszana I
(Estonia, Białoruś)
Vahur Tasane 66,0 60,0 198,5
Urho Märdimäe 66,5 62,5
Alaksandr Dziadziula 73,0 76,0
9  Polska Bartłomiej Nikiel 65,5 61,5 198,0
Maciej Maciusiak 74,0 81,5
Tomasz Pochwała 64,5 55,0
10  Czechy Radek Žídek 68,0 61,5 188,5
Jaroslav Salyga 63,5 55,5
Tomáš Plný 71,0 71,5
11 Drużyna mieszana II
(Włochy, Szwecja)
Manuel Bau 59,5 45,5 187,0
Jonas Nordin 68,0 65,0
Emil Westberg 73,5 76,5
12 Drużyna mieszana III
(Ukraina, Włochy)
Ihor Bojczuk 61,0 50,0 116,0
Wołodymyr Boszczuk 45,0 9,0
Giampietro Frison 64,5 57,0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Ski Jumping (ang.). olympic.sk [web.archive.org]. [dostęp 2012-02-09].
  2. Daily Reports (ang.). olympic.sk [web.archive.org]. [dostęp 2012-02-09].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]