Slavic Cup w biegach narciarskich 2008/2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slavic Cup 2008/2009
2007/2008 2009/2010
Data 20 grudnia 2008 – 22 marca 2009
Miejsce rozpoczęcia Czechy Horní Mísečky
Miejsce zakończenia Słowacja Kremnica Skalka
Organizator FIS
Liczba konkurencji 9 (8)
Zwycięzcy
Generalna Czechy Klára Moravcová

Polska Mariusz Michałek

Slavic Cup w biegach narciarskich 2008/2009 – kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 20 grudnia 2008 r. w czeskiej miejscowości Horní Mísečky, a zakończy się 22 marca 2009 r. w słowackiej miejscowości Kremnica Skalka.

Obrońcami tytułu zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn są Polacy Justyna Kowalczyk a u mężczyzn Mariusz Michałek.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 20 grudnia 2008 Czechy Horní Mísečky 5 km s. klasycznym Czechy Kamila Rajdlová Czechy Eva Skalníková Czechy Ivana Janečková
2. 21 grudnia 2008 10 km s. dowolnym Czechy Kamila Rajdlová Czechy Ivana Janečková Czechy Ivana Janečková
3. 30 grudnia 2008 Polska Zakopane Sprint s. dowolnym Odwołano
4. 13 stycznia 2009 Polska Wisła 10 km s. dowolnym (start masowy) Litwa Irina Terentjeva Czechy Klára Moravcová Czechy Martina Chrástková
5. 14 stycznia 2009 Sprint s. dowolnym Litwa Irina Terentjeva Słowacja Katarína Garajová Czechy Klára Moravcová
6. 17 stycznia 2009 Czechy Liberec-Vesec 10 km (bieg pościgowy) Czechy Kamila Rajdlová Czechy Ivana Janečková Czechy Eva Skalníková
7. 18 stycznia 2009 5 km s. klasycznym Czechy Kamila Rajdlová Czechy Eva Skalníková Czechy Ivana Janečková
8. 21 marca 2009 Słowacja Kremnica Skalka 5 km s. klasycznym Czechy Eva Skalníková Czechy Eliška Hájková Czechy Eva Nývltová
9. 22 marca 2009 7,5 km s. dowolnym (start masowy) Czechy Eliška Hájková Słowacja Katarína Garajová Czechy Eva Nývltová

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 20 grudnia 2008 Czechy Horní Mísečky 10 km s. klasycznym Czechy Václav Kupilík Czechy Radek Sretr Czechy Petr Novák
2. 21 grudnia 2008 15 km s. dowolnym Słowacja Michal Malák Czechy Petr Novák Czechy Václav Kupilík
3. 30 grudnia 2008 Polska Zakopane Sprint s. dowolnym Odwołano
4. 13 stycznia 2009 Polska Wisła 15 km s. dowolnym (start masowy) Polska Mariusz Michałek Czechy Ján Krška Polska Wojciech Biskup
5. 14 stycznia 2009 Sprint s. dowolnym Polska Mariusz Michałek Czechy Jan Bartoň Czechy Davorín Škvaridlo
6. 17 stycznia 2009 Czechy Liberec-Vesec 15 km (bieg pościgowy) Czechy Jiří Magál Czechy Martin Koukal Czechy Milan Šperl
7. 18 stycznia 2009 10 km s. klasycznym Czechy Jiří Magál Czechy Martin Jakš Czechy Martin Koukal
8. 21 marca 2009 Słowacja Kremnica Skalka 7,5 km s. klasycznym Czechy Jan Rykr Czechy Václav Kupilík Polska Mariusz Michałek
9. 22 marca 2009 10 km s. dowolnym (start masowy) Słowacja Michal Malák Polska Mariusz Michałek Czechy Petr Novák

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Czechy Klára Moravcová 451
2. Czechy Eva Skalníková 425
3. Słowacja Kamila Rajdlová 400
4. Czechy Eva Nývltová 305
5. Czechy Ivana Janečková 280
6. Czechy Martina Chrástková 278
7. Czechy Eliška Hájková 266
8. Słowacja Katarína Garajová 225
9. Czechy Soňa Tolarova 200
10. Czechy Zuzana Schmalzová 177
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Polska Mariusz Michałek 435
2. Czechy Petr Novák 350
3. Czechy Václav Kupilík 349
4. Słowacja Michal Malák 262
5. Czechy Jan Rykr 231
6. Czechy Vladislav Razým 205
7. Czechy Ján Krška 200
7. Czechy Jiří Magál 200
9. Czechy Martin Koukal 180
10. Czechy Jiří Horčička 169

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]