Slavic Cup w biegach narciarskich 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slavic Cup 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 12 grudnia 2015 – 28 lutego 2016
Miejsce rozpoczęcia Słowacja Szczyrbskie Jezioro
Miejsce zakończenia Słowacja Kremnica Skalka
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6 (8)
Zwycięzcy
Generalna Słowacja Barbora Klementová

Słowacja Miroslav Šulek

Slavic Cup w biegach narciarskich 2015/2016 – kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 12 grudnia 2015 r. w słowackiej miejscowości Szczyrbskie Jezioro, a zakończyła się 28 lutego r. w słowackiej miejscowości Kremnica Skalka.

Obrończynią tytułu wśród kobiet była Polka Magdalena Kozielska, a wśród mężczyzn Polak Mateusz Chowaniak. W tym roku najlepsi okazali się Słowacy, u pań wygrała Barbora Klementová, a u panów Miroslav Šulek.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 grudnia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro sprint s. dowolnym[a] Polska Marcela Marcisz Słowacja Barbora Klementová Polska Urszula Łętocha
2. 13 grudnia 2015 5 km s. klasycznym Polska Marcela Marcisz Polska Urszula Łętocha Polska Martyna Galewicz
3. 9 stycznia 2016 Słowacja Szczyrbskie Jezioro[b] 5 km s. klasycznym Słowacja Barbora Klementová Polska Marcela Marcisz Polska Martyna Galewicz
4. 10 stycznia 2016 10 km s. dowolnym Polska Martyna Galewicz Słowacja Eva Segečová Polska Marcela Marcisz
5. 13 lutego 2016 Czechy Harrachov sprint s. dowolnym Odwołano
6. 14 lutego 2016 10 km s. klasycznym Odwołano
7. 27 lutego 2016 Słowacja Kremnica Skalka sprint s. dowolnym Czechy Sandra Schützová Słowacja Barbora Klementová Polska Klaudia Kołodziej
8. 28 lutego 2016 10 km s. klasycznym (bieg masowy) Czechy Sandra Schützová Słowacja Aneta Smerciakova Słowacja Barbora Klementová

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 12 grudnia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro sprint s. dowolnym[a] Czechy Jan Bartoň Chorwacja Edi Dadić Słowacja Miroslav Šulek
2. 13 grudnia 2015 10 km s. klasycznym Słowacja Andrej Segeč Słowacja Miroslav Šulek Chorwacja Edi Dadić
3. 9 stycznia 2016 Słowacja Szczyrbskie Jezioro[b] 10 km s. klasycznym Słowacja Peter Mlynár Słowacja Miroslav Šulek Węgry Ádám Kónya
4. 10 stycznia 2016 15 km s. dowolnym Słowacja Peter Mlynár Słowacja Andrej Segeč Słowacja Miroslav Šulek
5. 13 lutego 2016 Czechy Harrachov sprint s. dowolnym Odwołano
6. 14 lutego 2016 15 km s. klasycznym Odwołano
7. 27 lutego 2016 Słowacja Kremnica Skalka sprint s. dowolnym Czechy Dušan Kožíšek Czechy Jan Bartoň Słowacja Peter Mlynár
8. 28 lutego 2016 15 km s. klasycznym (bieg masowy) Słowacja Peter Mlynár Czechy Dušan Kožíšek Czechy Jakub Gräf

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowacja Barbora Klementová 360
2. Polska Marcela Marcisz 340
3. Polska Martyna Galewicz 270
4. Słowacja Aneta Smerciakova 219
5. Słowacja Eva Segečová 219
6. Czechy Sandra Schützová 200
7. Słowacja Lucia Michaličková 179
8. Polska Klaudia Kołodziej 167
9. Polska Kamila Boczkowska 158
10. Polska Urszula Łętocha 140
11. Polska Justyna Pradziad 102
12. Polska Agata Warło 95
13. Słowacja Zuzana Šefčíková 89
14. Polska Magdalena Kobielusz 85
15. Litwa Marija Kaznačenko 81
Mężczyźni
Lp. Zawodnik Punkty
1. Słowacja Miroslav Šulek 365
2. Słowacja Peter Mlynár 360
3. Słowacja Andrej Segeč 351
4. Czechy Jan Bartoň 212
5. Czechy Dušan Kožíšek 180
6. Słowacja Rudolf Michalovský 156
7. Węgry Ádám Kónya 142
8. Słowacja Ján Koristek 141
9. Chorwacja Edi Dadić 140
10. Polska Mateusz Haratyk 122
11. Polska Dawid Bril 114
12. Czechy Jakub Gräf 110
13. Czechy Jakub Sikora 100
14. Polska Andrzej Pradziad 100
15. Polska Wojciech Suchwałko 97

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Początkowo miał się odbyć sprint stylem klasycznym.
  2. a b Początkowo zawody miały się odbyć w Zakopanem.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]