Slender: The Eight Pages

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slender: The Eight Pages
ilustracja
Producent Parsec Productions
Wydawca Parsec Productions
Seria gier Slender Man
Projektant Mark J. Hadley
Artysta Mark J. Hadley
Główny programista Mark J. Hadley
Scenarzysta Mark J. Hadley
Kompozytor Mark J. Hadley
Silnik Unity
Aktualna wersja 0.9.7
Data wydania 26 czerwca 2012 r.
Gatunek survival horror
Tryby gry jednoosobowy
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows, macOS, Linux
Strona internetowa

Slender: The Eight Pages (dawniej Slender) - gra komputerowa z gatunku survival horror, wydana w czerwcu 2012 roku. Jest dostępna na platformach: Windows, macOS i Linux. Gra używa silnika Unity.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

W grze wcielamy się w postać (której płci nie znamy), która z niewiadomych przyczyn znajduje się w lesie z kamerą i latarką. Zadaniem w grze jest odnalezienie 8 kartek, które zostawiła tajemnicz postać - Slender Man, tak aby nie zostać złapanym. Po zebraniu wszystkich kartek w całym lesie pojawia że gęsta mgła, a Slender Man coraz szybciej biega i zaczyna się teleportować do postaci gracza.

Tryby gry[edytuj | edytuj kod]

W wersji 0.9.4 istnieje tryb „Dzień”, który można odblokować. Aby to zrobić gracz najpierw musi przejść tryb „Normalny”, czyli noc. Po zakończeniu trybu „Normalnego”, postać gracza budzi się podczas dnia. Rozgrywka zaczyna się po kilku sekundach. Tryb „Daytime Mode” wygląda tak samo jak tryb „Dzień”, lecz tym razem gracz posiada kamerę, ale bez latarki, znowu pojawia się Slender Man i 8 kartek. Po napisach końcowych oblokowuje się tryb „$20 Mode”, gdzie po zobaczeniu Slender Mana w tle słychać muzykę „Gimme 20 Dollars” autorstwa amerykańskiego rapera Rona Browza. Jest to odniesienie do popularnego obrazka o Slender Manie, który mówi że jeśli damy mu 20 USD to zostawi nas w spokoju.

Wersje gry[edytuj | edytuj kod]

Gra po raz pierwszy została wydana w wersji 0.9.0 i wtedy nazywała się Slender. Początkowo gdy gracz został złapany przez Slender Mana, gra wyłączała się. Pozostało tak do wersji 0.9.3 (trzeciej aktualizacji), kiedy to gracz ma opcje zakończenia gry lub ponownego zagrania. Od wersji 0.9.7 w menu gry panuje mroczna atmosfera, a także pokazywane są rysunki z kartek. Od tej wersji gra nazywa się Slender: The Eight Pages, po to aby nie mylić gry z innymi grami np. Slender: The Arrival, również w tej wersji usunięto tryb „20 dollars” z powodu problemów z prawami autorskimi.

Odbiór gry[edytuj | edytuj kod]

Niektóre publikacje odnotowały skuteczność produkcji, w przeciwieństwie do wielu gier akcji typu survival horror z tego okresu np. Resident Evil. Oficjalna strona gry uległa awarii, po tym jak coraz więcej osób próbowało pobrać grę.

Sequel[edytuj | edytuj kod]

Sequelem tej gry jest Slender: The Arrival, która powstała 26 marca 2013 r.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. "Slender: The Eight Pages". Giant Bomb. CBS Interactive Inc. September 16, 2013.
  2. Gardner, Jack (September 16, 2013). "Slender". Game Informer.
  3. Thielenhaus, Kevin (September 7, 2012). "Slender Man Game – Secret Modes & Unlockables". Gamefront.
  4. "Slender: The Eight Pages". parsecproductions.net. Retrieved May 28, 2014.
  5. Josh Brown (July 7, 2012). "Slender – Proof of The Power of Survival Horror?". The Gaming Hub. Archived from the original on October 2, 2012. Retrieved July 8, 2012.
  6. Jeffrey Matulef (July 4, 2012). "Free horror game Slender is absolutely terrifying". Eurogamer. Retrieved July 8, 2012.
  7. William Usher (July 8, 2012). "Slender Has Gamers Asking Who Is The Slender Man?". CinemaBlend. Retrieved July 10, 2012.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]