Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – gigant równoległy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gigant równoległy kobiet na ZIO 2006
Złoty medal Złoty medal Szwajcaria Daniela Meuli
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy Amelie Kober
Brązowy medal Brązowy medal Stany Zjednoczone Rosey Fletcher

Gigant równoległy kobiet podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 w Turynie został rozegrany 23 lutego. Zawody odbyły się we włoskim ośrodku sportów zimowych, Bardonecchia. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została Daniela Meuli ze Szwajcarii, srebro wywalczyła Niemka Amelie Kober, a brąz zdobyła Rosey Fletcher z USA.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Państwo 1 przejazd Pozycja 2 przejazd Pozycja Najlepszy czas
1 19 Jekatierina Tudiegieszewa  Rosja 40,18 4 40,67 5 1:20,85
2 8 Rosey Fletcher  Stany Zjednoczone 39,30 1 41,58 19 1:20,88
3 1 Julie Pomagalski  Francja 41,02 15 40,00 2 1:21,02
4 2 Swietłana Bołdykowa  Rosja 40,05 2 41,27 13 1:21,32
5 4 Amelie Kober  Niemcy 40,31 5 41,02 11 1:21,33
6 14 Daniela Meuli  Szwajcaria 40,56 6 40,80 8 1:21,36
7 16 Ursula Bruhin  Szwajcaria 40,74 9 40,73 6 1:21,47
8 11 Doris Günther  Austria 40,96 13 40,53 3 1:21,49
9 26 Tomoka Takeuchi  Japonia 40,76 10 40,91 10 1:21,67
10 7 Heidi Krings  Austria 42,29 23 39,50 1 1:21,79
11 5 Doresia Krings  Austria 40,63 8 41,39 15 1:22,02
12 25 Nicolien Sauerbreij  Holandia 41,41 19 40,76 7 1:22,17
13 23 Isabella Dal Balcon  Włochy 40,17 3 42,38 24 1:22,55
14 3 Isabelle Blanc  Francja 41,24 17 41,43 16 1:22,67
15 6 Marion Posch  Włochy 41,43 20 41,46 17 1:22,89
16 15 Aprilia Hägglöf  Szwecja 41,34 18 41,77 20 1:23,11
17 10 Jagna Marczułajtis  Polska 40,60 7 42,52 25 1:23,12
18 21 Eri Yanetani  Japonia 40,91 11 42,30 23 1:23,21
19 27 Corinna Boccacini  Włochy 42,06 22 41,34 13 1:23,40
20 9 Alexa Loo  Kanada 42,94 26 40,57 4 1:23,51
21 28 Olga Gołowanowa  Rosja 41,74 21 41,85 21 1:23,59
22 12 Michelle Gorgone  Stany Zjednoczone 43,59 28 40,84 9 1:24,43
23 17 Petra Elsterová  Czechy 40,98 14 43,83 27 1:24,81
24 29 Niina Sarias  Finlandia 42,73 24 42,23 22 1:24,96
25 30 Aleksandra Żekowa  Bułgaria 43,49 27 41,52 18 1:25,01
26 20 Carmen Ranigler  Włochy 41,03 16 44,20 28 1:25,23
27 22 Blanka Isielonis  Polska 42,86 25 43,01 26 1:25,87
28 13 Manuela Riegler  Austria 50,47 29 41,25 12 1:31,72
29 24 Johanna Shaw  Australia 53,76 30 45,10 29 1:38,86
30 18 Sara Fischer  Szwecja 40,91 11 DNF - -

Runda eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

  1/8 Finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
1  Rosja Tudiegieszewa  
16  Szwecja Hägglöf +1,13  
  1  Rosja Tudiegieszewa +0,66  
    8  Austria Günther  
8  Austria Günther
9  Japonia Takeuchi +0,24  
  8  Austria Günther +3,76  
  5  Niemcy Kober  
5  Niemcy Kober  
12  Holandia Sauerbreij +0,03  
  5  Niemcy Kober
    4  Rosja Bołdykowa +0,07  
4  Rosja Bołdykowa
13  Włochy Dal Balcon +18,13  
  5  Niemcy Kober +15,97
  6  Szwajcaria Meuli
3  Francja Pomagalski  
14  Francja Blanc +1,77  
  3  Francja Pomagalski +1,43 o 3. miejsce
    6  Szwajcaria Meuli  
6  Szwajcaria Meuli 8  Austria Günther +0,69
11  Austria D. Krings +1,00   2  Stany Zjednoczone Fletcher
  6  Szwajcaria Meuli
  2  Stany Zjednoczone Fletcher +3,70  
7  Szwajcaria Bruhin  
10  Austria H. Krings +2,06  
  7  Szwajcaria Bruhin +0,15
    2  Stany Zjednoczone Fletcher  
2  Stany Zjednoczone Fletcher
15  Włochy Posch +0,96  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]