Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – slalom gigant równoległy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom Gigant Równoległy Mężczyzn
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 19 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Rosja Vic Wild

Szwajcaria Nevin Galmarini

Słowenia Žan Košir
Strona internetowa
Snowboarding na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Slopestyle mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Snowboard cross mężczyźni kobiety
Slalom równoległy mężczyźni kobiety
Slalom gigant
równoległy
mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Slalom gigant równoległy mężczyzn – czwarta z konkurencji rozgrywanych w ramach snowboardingu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014. Zawodnicy o medale olimpijskie rywalizowali 19 lutego na trasie Stadium PSX w Ekstrim-park Roza Chutor położonym w Krasnej Polanie. Tytułu mistrza olimpijskiej z Vancouver nie obronił Kanadyjczyk Jasey-Jay Anderson, który odpadł w fazie 1/8 finału. Nowym mistrzem olimpijskim został reprezentant gospodarzy Rosjanin Vic Wild, srebrny medal olimpijski wywalczył zawodnik ze Szwajcarii Nevin Galmarini. Zaś brązowy krążek wywalczył przedstawiciel Słowenii Žan Košir.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
16 lutego Kwalifikacje 6:42 9:42
1/8 finału 10:12 13:12
Ćwierćfinał 10:54 13:54
Półfinał 11:18 14:18
Finał 11:35 14:35

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwycięzca Drugi Trzeci Źródło
Wyniki giganta równoległego podczas zawodów Pucharu Świata w snowboardzie 2013/2014
13 grudnia Carezza Austria Anton Unterkofler Słowenia Žan Košir Austria Lukas Mathies [1]
18 stycznia Rogla Austria Lukas Mathies Słowenia Žan Košir Francja Sylvain Dufour [2]
1 lutego Sudelfeld Francja Sylvain Dufour Austria Lukas Mathies Stany Zjednoczone Justin Reiter [3]
Wyniki Slalomu giganta równoległego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
27 lutego Vancouver Kanada Jasey-Jay Anderson Austria Benjamin Karl Francja Mathieu Bozzetto [4]
Wyniki Slalomu giganta równoległego na mistrzostwach świata 2011
19 stycznia La Molina Austria Benjamin Karl Słowenia Rok Marguč Włochy Roland Fischnaller [5]
Wyniki Slalomu giganta równoległego na mistrzostwach świata 2013
25 stycznia Stoneham Austria Benjamin Karl Włochy Roland Fischnaller Rosja Vic Wild [6]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Para Trasa Czerwona Trasa Niebieska Czas
łączny
Uwagi
Czas Czas
1. 26 Sobolew, AndriejAndriej Sobolew  Rosja 13 48.43 47.19 1:35.62 Q
2. 7 Wild, VicVic Wild  Rosja 4 47.34 48.54 1:35.88 Q
3. 21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 11 47.66 49.28 1:36.94 Q
4. 3 Marguč, RokRok Marguč  Słowenia 2 48.58 48.75 1:37.33 Q
5. 15 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria 8 48.03 49.41 1:37.44 Q
6. 20 Flander, RokRok Flander  Słowenia 10 49.72 47.81 1:37.53 Q
7. 18 Flütsch, KasparKaspar Flütsch  Szwajcaria 9 50.24 47.58 1:37.82 Q
8. 5 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 3 48.89 48.93 1:37.82 Q
9. 19 Schoch, PhilippPhilipp Schoch  Szwajcaria 10 47.56 50.29 1:37.85 Q
10. 1 Schoch, SimonSimon Schoch  Szwajcaria 1 49.05 49.41 1:38.46 Q
11. 22 Anderson, Jasey-JayJasey-Jay Anderson  Kanada 11 49.88 49.59 1:39.47 Q
12. 13 Bergmann, AlexanderAlexander Bergmann  Niemcy 7 49.07 49.42 1:38.49 Q
13. 8 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 4 49.23 49.84 1:39.07 Q
14. 10 Morison, MatthewMatthew Morison  Kanada 5 49.75 49.87 1:39.62 Q
15. 4 Dufour, SylvainSylvain Dufour  Francja 2 48.57 51.19 1:39.76 Q
16. 9 Prommegger, AndreasAndreas Prommegger  Austria 5 50.44 49.32 1:39.76 Q
17. 29 Sang-kyum, KimKim Sang-kyum  Korea Południowa 15 49.48 50.79 1:40.27
18. 2 Fischnaller, RolandRoland Fischnaller  Włochy 1 50.68 49.80 1:40.48
19. 28 Kolegow, WalerijWalerij Kolegow  Rosja 14 50.02 50.67 1:40.69
20. 23 Baumeister, StefanStefan Baumeister  Niemcy 12 51.30 49.42 1:40.72
21. 30 Šušteršič, IzidorIzidor Šušteršič  Słowenia 15 50.36 50.66 1:41.02
22. 11 Unterkofler, AntonAnton Unterkofler  Austria 6 49.57 51.47 1:41.04
23. 32 Peniak, JosypJosyp Peniak  Ukraina 16 49.71 51.43 1:41.14
24. 14 Reiter, JustinJustin Reiter  Stany Zjednoczone 7 50.90 50.35 1:41.25
25. 31 Jankow, RadosławRadosław Jankow  Bułgaria 16 51.46 50.62 1:42.08
26. 27 Bong-shik, ShinShin Bong-shik  Korea Południowa 14 53.75 49.68 1:43.43
27. 17 Lambert, MichaelMichael Lambert  Kanada 9 52.56 51.13 1:43.69
28. 24 Mick, ChristophChristoph Mick  Włochy 12 52.83 55.42 1:48.25
29. 16 Dietkow, StanisławStanisław Dietkow  Rosja 8 48.26 DSQ
30. 12 March, AaronAaron March  Włochy 6 1:03.16 DSQ
6 Mathies, LukasLukas Mathies  Austria 3 DSQ
25 Erlacher, MeinhardMeinhard Erlacher  Włochy 13 DSQ

1/8 Finału[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Para Trasa Niebieska Trasa Czerwona Uwagi
26 Sobolew, AndriejAndriej Sobolew  Rosja 1 + 1,61 ...
9 Prommegger, AndreasAndreas Prommegger  Austria 1 + 0,42 wygrana
5 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 2 wygrana ...
19 Schoch, PhilippPhilipp Schoch  Szwajcaria 2 + 0,19 + 0,17
15 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria 3 + 0,10 ...
8 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 3 + 0,59 wygrana
3 Marguč, RokRok Marguč  Słowenia 4 wygrana + 0,09
22 Anderson, Jasey-JayJasey-Jay Anderson  Kanada 4 ... + 0,47
21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 5 wygrana ...
10 Morison, MatthewMatthew Morison  Kanada 5 + 0,53 + 0,30
20 Flander, RokRok Flander  Słowenia 6 wygrana ...
13 Bergmann, AlexanderAlexander Bergmann  Niemcy 6 + 0,14 + 0,34
18 Flütsch, KasparKaspar Flütsch  Szwajcaria 7 + 0,22 ...
1 Schoch, SimonSimon Schoch  Szwajcaria 7 + 0,14 wygrana
7 Wild, VicVic Wild  Rosja 8 wygrana ...
4 Dufour, SylvainSylvain Dufour  Francja 8 + 0,77 + 5,65

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Para Trasa Niebieska Trasa Czerwona Uwagi
9 Prommegger, AndreasAndreas Prommegger  Austria 1 + 0,53 + 0,04
5 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 1 ... wygrana Q
8 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 2 wygrana ... Q
3 Marguč, RokRok Marguč  Słowenia 2 + 0,29 + 0,09
21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 3 wygrana ... Q
20 Flander, RokRok Flander  Słowenia 3 + 0,46 + 0,40
1 Schoch, SimonSimon Schoch  Szwajcaria 4 + 4,19 + 1,50
7 Wild, VicVic Wild  Rosja 4 ... wygrana Q

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Para Trasa Niebieska Trasa Czerwona Uwagi
5 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 1 + 1,36 + 0,12 QSF
8 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 1 ... wygrana QF
21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 2 + 2,61 + 0,86 QSF
7 Wild, VicVic Wild  Rosja 2 ... wygrana QF

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Trasa Niebieska Trasa Czerwona
Gold medal icon.svg 7 Wild, VicVic Wild  Rosja + 0,54 wygrana
Silver medal icon.svg 8 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria + 2,14 ...
Bronze medal icon.svg 5 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia wygrana ...
4. 21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy + 0,72 + 2,26

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. FIS World Cup – Men's Parallel Giant Slalom – Carezza (ITA) (ang.). 13 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-18].
  2. FIS World Cup – Men's Parallel Giant Slalom – Rogla (SLO) (ang.). 18 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-18].
  3. FIS World Cup – Men's Parallel Giant Slalom – Sudelfeld (GER) (ang.). 1 lutego 2014. [dostęp 2014-02-18].
  4. Olympic Winter Games 2010 – Men's Parallel Giant Slalom (ang.). 27 lutego 2010. [dostęp 2014-02-18].
  5. World Snowboard Championships 2011 – Men's Parallel Giant Slalom (ang.). 19 stycznia 2011. [dostęp 2014-02-18].
  6. World Snowboard Championships 2013 – Men's Parallel Giant Slalom (ang.). 25 stycznia 2013. [dostęp 2014-02-18].