Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – slalom równoległy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Slalom Równoległy Mężczyzn
ZIO 2018
Data 22 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Rosja Vic Wild

Słowenia Žan Košir

Austria Benjamin Karl
Strona internetowa
Snowboarding na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Slopestyle mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Snowboard cross mężczyźni kobiety
Slalom równoległy mężczyźni kobiety
Slalom gigant
równoległy
mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Slalom równoległy mężczyzn – ostatnia z konkurencji rozgrywanych w ramach snowboardingu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014. Zawodnicy o medale olimpijskie rywalizowali 22 lutego na trasie Stadium PSX w Ekstrim-park Roza Chutor położonym w Krasnej Polanie. Był to debiut tej konkurencji na igrzyskach. Pierwszym w historii tej konkurencji mistrzem olimpijskim, a za razem drugim złotym medalistą na tych igrzyskach został Rosjanin amerykańskiego pochodzenia Vic Wild. Srebrny krążek olimpijski powędrował do reprezentanta Słowenii Žana Košira, natomiast brązowy medal olimpijski zdobył przedstawiciel Austrii Benjamin Karl.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
16 lutego Kwalifikacje 6:42 9:42
1/8 finału 10:27 13:27
Ćwierćfinał 11:09 14:09
Półfinał 11:33 14:33
Finał 11:50 14:50

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwycięzca Drugi Trzeci Źródło
Wyniki slalomu równoległego podczas zawodów Pucharu Świata w snowboardzie 2013/2014
14 grudnia Carezza Francja Sylvain Dufour Austria Alexander Payer Austria Lukas Mathies [1]
10 stycznia Bad Gastein Niemcy Alexander Bergmann Austria Andreas Prommegger Włochy Aaron March [2]
12 stycznia Bad Gastein Rosja Vic Wild Słowenia Žan Košir Szwajcaria Simon Schoch [3]
Wyniki Slalomu równoległego na mistrzostwach świata 2011
22 stycznia La Molina Austria Benjamin Karl Szwajcaria Simon Schoch Słowenia Rok Marguč [4]
Wyniki Slalomu równoległego na mistrzostwach świata 2013
27 stycznia Stoneham Słowenia Rok Marguč Stany Zjednoczone Justin Reiter Włochy Roland Fischnaller [5]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Trasa Niebieska Trasa Czerwona Czas
łączny
Uwagi
Czas Czas
1. 3 Wild, VicVic Wild  Rosja 28,20 29,76 57,96 Q
2. 7 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 28,74 30,18 58,92 Q
3. 2 Mathies, LukasLukas Mathies  Austria 29,48 29,45 58,93 Q
4. 1 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria 28,81 30,14 58,95 Q
5. 21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 29,34 29,67 59,01 Q
6. 8 Schoch, SimonSimon Schoch  Szwajcaria 30,03 29,05 59,08 Q
7. 9 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 29,05 30,08 59,13 Q
8. 18 Flütsch, KasparKaspar Flütsch  Szwajcaria 30,14 29,24 59,38 Q
9. 12 Fischnaller, RolandRoland Fischnaller  Włochy 29,57 29,86 59,43 Q
10. 11 Dufour, SylvainSylvain Dufour  Francja 29,73 29,70 59,43 Q
11. 13 March, AaronAaron March  Włochy 29,52 29,92 59,44 Q
12. 5 Marguč, RokRok Marguč  Słowenia 29,78 29,74 59,52 Q
13. 10 Prommegger, AndreasAndreas Prommegger  Austria 30,26 29,32 59,58 Q
14. 23 Baumeister, StefanStefan Baumeister  Niemcy 29,70 30,02 59,72 Q
15. 22 Anderson, Jasey-JayJasey-Jay Anderson  Kanada 29,71 30,06 59,77 Q
16. 17 Lambert, MichaelMichael Lambert  Kanada 29,61 30,19 59,80 Q
17. 15 Unterkofler, AntonAnton Unterkofler  Austria 30,10 29,70 59,80
18. 4 Morison, MatthewMatthew Morison  Kanada 30,00 29,96 59,96
19. 32 Peniak, JosypJosyp Peniak  Ukraina 30,86 29,31 1:00,17
20. 24 Mick, ChristophChristoph Mick  Włochy 30,15 30,07 1:00,22
21. 31 Jankow, RadosławRadosław Jankow  Bułgaria 30,19 30,05 1:00,24
22. 20 Flander, RokRok Flander  Słowenia 30,64 29,66 1:00,30
23. 27 Bong-shik, ShinShin Bong-shik  Korea Południowa 29,76 30,56 1:00,32
24. 14 Bergmann, AlexanderAlexander Bergmann  Niemcy 30,42 30,18 1:00,60
25. 25 Erlacher, MeinhardMeinhard Erlacher  Włochy 30,54 30,08 1:00,62
26. 29 Sang-kyum, KimKim Sang-kyum  Korea Południowa 31,06 31,29 1:02,35
27. 26 Sobolew, AndriejAndriej Sobolew  Rosja 29,02 33,68 1:02,70
28. 16 Dietkow, StanisławStanisław Dietkow  Rosja 31,03 DSQ
6 Reiter, JustinJustin Reiter  Stany Zjednoczone DSQ
19 Schoch, PhilippPhilipp Schoch  Szwajcaria DSQ
28 Kolegow, WalerijWalerij Kolegow  Rosja DSQ
30 Šušteršič, IzidorIzidor Šušteršič  Słowenia DSQ

1/8 Finału[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Reprezentacja Para Trasa Niebieska Trasa Czerwona Uwagi
3 Wild, VicVic Wild  Rosja 1 ... wygrana Q
17 Lambert, MichaelMichael Lambert  Kanada 1 +0,77 +1,78
12 Fischnaller, RolandRoland Fischnaller  Włochy 2 ... wygrana Q
18 Flütsch, KasparKaspar Flütsch  Szwajcaria 2 +0,37 +0,11
21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 3 ... wygrana Q
5 Marguč, RokRok Marguč  Słowenia 3 +0,12 +0,84
1 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria 4 +0,54 wygrana Q
10 Prommegger, AndreasAndreas Prommegger  Austria 4 ... +0,19
2 Mathies, LukasLukas Mathies  Austria 5 ... wygrana Q
23 Baumeister, StefanStefan Baumeister  Niemcy 5 +0,39 +0,45
13 March, AaronAaron March  Włochy 6 ... wygrana Q
8 Schoch, SimonSimon Schoch  Szwajcaria 6 +1,12 DSQ
9 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 7 ... wygrana Q
11 Dufour, SylvainSylvain Dufour  Francja 7 DSQ DSQ
7 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 8 ... wygrana Q
22 Anderson, Jasey-JayJasey-Jay Anderson  Kanada 8 +0,32 +0,44

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik Reprezentacja Para Trasa Niebieska Trasa Czerwona Uwagi
3 Wild, VicVic Wild  Rosja 1 ... wygrana Q
12 Fischnaller, RolandRoland Fischnaller  Włochy 1 +0,40 +0,52
1 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria 2 +0,09 wygrana Q
21 Bussler, PatrickPatrick Bussler  Niemcy 2 ... +0,15
13 March, AaronAaron March  Włochy 3 ... wygrana Q
2 Mathies, LukasLukas Mathies  Austria 3 +0,51 +0,29
7 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 8 ... wygrana Q
9 Galmarini, NevinNevin Galmarini  Szwajcaria 7 DSQ +0,20

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

  • QF - awans do finału
  • QSF - awans do małego finału
Nr Zawodnik Reprezentacja Para Trasa Niebieska Trasa Czerwona Uwagi
3 Wild, VicVic Wild  Rosja 1 +1,12 wygrana QF
1 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria 1 ... +0,04 QSF
7 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia 2 ... wygrana QF
13 March, AaronAaron March  Włochy 2 +0,74 +11,94 QSF

Finały[edytuj | edytuj kod]

Mały finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Trasa Niebieska Trasa Czerwona
Bronze medal icon.svg 1 Karl, BenjaminBenjamin Karl  Austria ... wygrana
4. 13 March, AaronAaron March  Włochy +0,26 +16,25

Duży finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Trasa Niebieska Trasa Czerwona
Gold medal icon.svg 3 Wild, VicVic Wild  Rosja ... wygrana
Silver medal icon.svg 7 Košir, ŽanŽan Košir  Słowenia +0,12 +0,11

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. FIS World Cup – Men's Parallel Slalom – Carezza (ITA) (ang.). 13 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-21].
  2. FIS World Cup – Men's Parallel Slalom – Bad Gastein (AUT) (ang.). 10 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-21].
  3. FIS World Cup – Men's Parallel Slalom – Bad Gastein (AUT) (ang.). 12 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-21].
  4. World Snowboard Championships 2011 – Men's Parallel Slalom (ang.). 22 stycznia 2011. [dostęp 2014-02-21].
  5. World Snowboard Championships 2013 – Men's Parallel Slalom (ang.). 27 stycznia 2013. [dostęp 2014-02-21].