Snowboarding na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Snowboarding pictogram.svg

Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 odbył się w dniach 1822 stycznia 2020 roku.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech męskich i w czterech kobiecych konkurencjach: halfpipie, slopestylu, Big Air'ze i snowcrossie. Została rozegrana również konkurencja mieszana (w snowcrossie). Łącznie zostało rozdanych dziewięć kompletów medali. Zawody w halfpipie, slopestylu oraz w Big Air odbyły się w Leysin, gdzie znajduje się ośrodek narciarski Park & Pipe, natomiast zawody w snowcrossie rozgrywane były w Villars w ośrodku Winter Park.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Arena zmagań Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
18 stycznia 2020 Park & Pipe Slopestyle dziewcząt Belgia Evy Poppe Holandia Melissa Peperkamp Szwajcaria Bianca Gisler
20 stycznia 2020 Park & Pipe Halfpipe dziewcząt Japonia Mitsuki Ono Japonia Manon Kaji Szwajcaria Berenice Wicki
20 stycznia 2020 Park & Pipe Slopestyle chłopców Stany Zjednoczone Dusty Henricksen Kanada Liam Brearley Szwajcaria Nick Pünter
20 stycznia 2020 Winter Park Snowcross dziewcząt Australia Josie Baff Francja Margaux Herpin Szwajcaria Anouk Dörig
20 stycznia 2020 Winter Park Snowcross chłopców Szwajcaria Valerio Jud Niemcy Niels Conradt Hiszpania Álvaro Romero
21 stycznia 2020 Winter Park Snowcross mieszany  Szwajcaria
Anouk Dörig
Marie Krista
Valerio Jud
Robin Tissières
 Rosja
Anastazja Priwałowa
Marija Jerofiewa
Jewgienij Gienin
Andriej Gorbaczew
 Niemcy
Lilith Kuhnert
Nina Walderbach
Niels Conradt
Sebastian Veit
21 stycznia 2020 Park & Pipe Halfpipe chłopców Japonia Ruka Hirano Japonia Kaishu Hirano Kanada Liam Brearley
22 stycznia 2020 Park & Pipe Big Air dziewcząt Japonia Hinari Asanuma Niemcy Annika Morgan Holandia Melissa Peperkamp
22 stycznia 2020 Park & Pipe Big Air chłopców Japonia Ryoma Kimata Japonia Aoto Kawakami Kanada Liam Brearley

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

Halfpipe[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 9 Mitsuki Ono  Japonia 91.33 88.33 95.33 95.33
Silver medal icon.svg 8 Manon Kaji  Japonia 85.33 41.00 31.66 85.33
Bronze medal icon.svg 5 Berenice Wicki  Szwajcaria 81.33 45.66 38.00 81.33
4 6 Tessa Maud  Stany Zjednoczone 76.00 76.00 18.66 76.00
5 4 Wang Jianjie  Chiny 66.66 73.00 72.00 73.00
6 2 Isabelle Lötscher  Szwajcaria 55.00 57.00 63.00 63.00
7 13 Lee Na-yoon  Korea Południowa 33.66 36.66 39.66 39.66
8 11 Jia Yanru  Chiny 12.00 10.00 15.00 15.00


Slopestyle[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 2 Evy Poppe  Belgia 88.75 22.25 94.00 94.00
Silver medal icon.svg 1 Melissa Peperkamp  Holandia 79.25 91.75 16.25 91.75
Bronze medal icon.svg 22 Bianca Gisler  Szwajcaria 70.25 12.75 78.25 78.25
4 14 Hinari Asanuma  Japonia 75.00 10.25 28.00 75.00
5 15 Kanami Okuyama  Japonia 64.25 25.00 17.75 64.25
6 6 Ty Schnorrbusch  Stany Zjednoczone 59.75 30.25 15.50 59.75
7 3 Courtney Rummel  Stany Zjednoczone 53.25 DNS DNS 53.25
8 4 Eveliina Taka  Finlandia 39.25 27.25 27.25 39.25
9 7 Andie Gendron  Kanada 19.50 16.25 28.50 28.50
10 20 Stine Espeli Olsen  Norwegia 8.75 DNS DNS 8.75
11 13 Marie Kreisingerová  Czechy 5.50 DNS DNS 5.50
DNS 24 Marilù Poluzzi  Włochy DNS DNS DNS DNS


Big Air[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 1 Hinari Asanuma  Japonia 93.50 10.75 79.00 172.50
Silver medal icon.svg 15 Annika Morgan  Niemcy 86.75 18.00 73.75 160.50
Bronze medal icon.svg 3 Melissa Peperkamp  Holandia 80.75 69.25 18.50 150.00
4 13 Bianca Gisler  Szwajcaria 77.75 57.00 10.75 134.75
5 18 Ty Schnorrbusch  Stany Zjednoczone 62.50 68.50 56.00 131.00
6 24 Kanami Okuyama  Japonia 76.25 16.00 23.50 99.75
7 7 Marie Kreisingerová  Czechy 57.00 25.50 DNS 82.50
8 16 Kamilla Kozuback  Kanada 23.75 53.25 19.00 72.25
9 9 Morena Poggi  Argentyna 7.50 16.75 35.50 52.25
10 25 Evy Poppe  Belgia 28.75 8.75 16.25 45.00
11 19 Bettina Roll  Norwegia 6.50 DNS DNS 6.50
DNS 21 Courtney Rummel  Stany Zjednoczone DNS


Snowcross[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Kraj Czas przejazdu Strata
Gold medal icon.svg 4 Josie Baff  Australia
Silver medal icon.svg 2 Margaux Herpin  Francja
Bronze medal icon.svg 5 Anouk Dörig  Szwajcaria
4 6 Anastazja Priwałowa  Rosja


Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

Halfpipe[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 15 Ruka Hirano  Japonia 94.66 97.33 30.66 97.33
Silver medal icon.svg 4 Kaishu Hirano  Japonia 91.00 95.66 37.33 95.66
Bronze medal icon.svg 12 Liam Brearley  Kanada 82.00 79.00 32.66 82.00
4 8 Lee Hyun-jun  Korea Południowa 77.00 23.66 54.00 77.00
5 17 Jack Coyne  Stany Zjednoczone 70.33 53.00 76.00 76.00
6 2 Gian Biele  Szwajcaria 35.66 43.33 74.66 74.66
7 9 Wang Xin  Chiny 67.33 73.00 13.66 73.00
8 5 Eliot Golay  Szwajcaria 65.00 35.33 59.33 65.00
9 6 Jarosław Lenczewski  Rosja 60.00 63.33 57.00 63.33
10 13 Kolman LeCroy  Stany Zjednoczone 15.66 42.33 12.33 42.33


Slopestyle[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 4 Dusty Henricksen  Stany Zjednoczone 94.00 96.33 27.00 96.33
Silver medal icon.svg 6 Liam Brearley  Kanada 85.33 64.00 39.00 85.33
Bronze medal icon.svg 17 Nick Pünter  Szwajcaria 28.00 25.33 66.33 66.33
4 3 Aoto Kawakami  Japonia 63.33 22.00 55.00 63.33
5 16 William Mathisen  Szwecja 51.66 22.33 34.00 51.66
6 12 Leopold Frey  Niemcy 41.66 16.00 40.00 41.66
7 24 Valtteri Kautonen  Finlandia 32.66 28.66 36.00 36.00
8 25 Jack Coyne  Stany Zjednoczone 34.33 34.00 30.33 34.33
9 1 Álvaro Yáñez  Chile 18.00 31.00 19.00 31.00
10 9 Mitchell Davern  Nowa Zelandia 24.33 20.66 10.00 24.33
11 21 Liam Gill  Kanada 21.00 23.33 18.66 23.33
DNS 2 William Buffey  Kanada DNS DNS DNS DNS


Big Air[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Przejazd 1 Przejazd 2 Przejazd 3 Najlepszy
Gold medal icon.svg 4 Ryoma Kimata  Japonia 96.50 98.50 37.00 195.00
Silver medal icon.svg 6 Aoto Kawakami  Japonia 79.25 96.00 95.75 191.75
Bronze medal icon.svg 3 Liam Brearley  Kanada 91.25 92.00 32.25 183.25
4 1 Dusty Henricksen  Stany Zjednoczone 94.25 82.50 28.50 176.75
5 14 Mitchell Davern  Nowa Zelandia 84.75 80.00 94.75 174.75
6 13 Will Healy  Stany Zjednoczone 12.75 61.75 66.25 128.00
7 12 Jarosław Lenczewski  Rosja 68.25 32.75 14.25 101.00
8 7 Liam Gill  Kanada 75.75 13.00 12.25 88.75
9 2 Nick Pünter  Szwajcaria 28.25 37.75 3.50 66.00
10 18 Lukas Frischhut  Austria 16.25 14.00 41.00 41.00
11 11 Till Strohmeyer  Niemcy 18.50 8.00 14.75 18.50
DNS 10 Aatu Partanen  Finlandia DNS DNS DNS DNS


Snowcross[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas przejazdu Strata
Gold medal icon.svg 8 Valerio Jud  Szwajcaria
Silver medal icon.svg 19 Niels Conradt  Niemcy
Bronze medal icon.svg 12 Álvaro Romero  Hiszpania
4 2 Quentin Sodogas  Francja


Snowcross/Skicross Mikst[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnicy Kraj Czas przejazdu Strata
Gold medal icon.svg 3 Anouk Dörig
Marie Krista
Valerio Jud
Robin Tissières
 Szwajcaria
Silver medal icon.svg 7 Anastazja Priwałowa
Marija Jerofiewa
Jewgienij Gienin
Andriej Gorbaczew
 Rosja
Bronze medal icon.svg 12 Lilith Kuhnert
Nina Walderbach
Niels Conradt
Sebastian Veit
 Niemcy
4 8 Jekaterina Łoktiewa-Zagorskaja Rosja
Maria Shcherbakovskaya Izrael
Noa Coutton-Jean Francja
Artem Bażin Rosja
Drużyna numer 3


Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Japonia 4 3 0 7
2.  Szwajcaria 2 0 4 6
3.  Australia 1 0 0 1
 Belgia 1 0 0 1
 Stany Zjednoczone 1 0 0 1
6.  Niemcy 0 2 1 3
7.  Kanada 0 1 2 3
8.  Holandia 0 1 1 2
9.  Francja 0 1 0 1
 Rosja 0 1 0 1
11.  Hiszpania 0 0 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]