Sofia Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sofia Open 2019
Miejsce  Bułgaria
Sofia
Obiekt Arena Armeec Sofia
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 04–10.02.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 586 140 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Erhan Oral
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Daniił Miedwiediew
Gra podwójna
Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Jürgen Melzer
2018 2020
Strona internetowa

Garanti Koza Sofia Open 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Sofia Open rozgrywany w dniach 4–10 lutego 2019 roku w Sofii na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 586 140 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Rosja Karen Chaczanow 11 2. runda
02Grecja Stefanos Tsitsipas 12 ćwierćfinał
03Rosja Daniił Miedwiediew 16 zwycięstwo
04Hiszpania Roberto Bautista-Agut 18 ćwierćfinał
05Gruzja Nikoloz Basilaszwili 22 1. runda
06Hiszpania Fernando Verdasco 26 ćwierćfinał
07Francja Gaël Monfils 33 półfinał
08Włochy Andreas Seppi 37 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Włochy Matteo Berrettini 4 7 6  
6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 5 4  
   Włochy Matteo Berrettini 7 5 3  
   Węgry Márton Fucsovics 5 7 6  
4  Hiszpania Roberto Bautista-Agut w/o
   Węgry Márton Fucsovics  
     Węgry Márton Fucsovics 4 3
  3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6
   Słowacja Martin Kližan 4 1  
3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6  
3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6
  7  Francja Gaël Monfils 2 4  
7  Francja Gaël Monfils 6 7
  2  Grecja Stefanos Tsitsipas 3 65  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Rosja Karen Chaczanow 7 3 4  
 Uzbekistan Denis Istomin 4 67      Włochy Matteo Berrettini 66 6 6  
 Włochy Matteo Berrettini 6 7        Włochy Matteo Berrettini 4 7 6
 Rumunia Marius Copil 3 7 6       6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 5 4
 Szwajcaria Stan Wawrinka 6 65 4      Rumunia Marius Copil 2 6 1
Q  Bułgaria Aleksandar Lazarow 2 1     6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 4 6  
6  Hiszpania Fernando Verdasco 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 3 6 6  
WC  Bułgaria Adrian Andriejew 3 6 65      Australia Matthew Ebden 6 3 2  
 Australia Matthew Ebden 6 4 7       4  Hiszpania Roberto Bautista-Agut w/o
Q  Niemcy Yannick Maden 6 7        Węgry Márton Fucsovics
 Francja Adrian Mannarino 4 64     Q  Niemcy Yannick Maden 63 6 4
 Węgry Márton Fucsovics 6 7      Węgry Márton Fucsovics 7 3 6  
8  Włochy Andreas Seppi 2 62  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 67 5  
Q  Niemcy Daniel Brands 7 7     Q  Niemcy Daniel Brands 65 4  
 Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 0 6 2      Słowacja Martin Kližan 7 6  
 Słowacja Martin Kližan 6 3 6        Słowacja Martin Kližan 4 1
 Holandia Robin Haase 6 6       3  Rosja Daniił Miedwiediew 6 6
WC  Bułgaria Dimitar Kuzmanow 2 4      Holandia Robin Haase 7 2 2
    3  Rosja Daniił Miedwiediew 5 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Francja Gaël Monfils 6 6  
WC  Serbia Viktor Troicki 3 4     7  Francja Gaël Monfils 7 6  
 Serbia Laslo Đere 66 4      Kazachstan Michaił Kukuszkin 5 3  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 7 6       7  Francja Gaël Monfils 6 7
 Niemcy Jan-Lennard Struff 6 6       2  Grecja Stefanos Tsitsipas 3 65
Q  Włochy Stefano Travaglia 4 3      Niemcy Jan-Lennard Struff 65 4
    2  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 90 390 250
Finalista 48 870 150
Półfinalista 26 990 90
Ćwierćfinalista 15 335 45
2. runda 8815 20
1. runda 5285 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
49 1. runda
02Wielka Brytania Dominic Inglot
Chorwacja Franko Škugor
50 1. runda
03Indie Rohan Bopanna
Indie Divij Sharan
77 półfinał
04Holandia Robin Haase
Holandia Matwé Middelkoop
77 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
4 67  
 Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
6 7      Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
63 64  
 Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
7 6      Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
7 7  
 Rumunia Marius Copil
 Węgry Márton Fucsovics
64 1        Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
7 6  
3  Indie Rohan Bopanna
 Indie Divij Sharan
7 6       3  Indie Rohan Bopanna
 Indie Divij Sharan
63 3  
PR  Chorwacja Mate Pavić
 Serbia Nenad Zimonjić
62 2     3  Indie Rohan Bopanna
 Indie Divij Sharan
6 6
WC  Bułgaria Aleksander Donski
 Bułgaria Aleksandar Lazarow
    WC  Bułgaria Aleksander Donski
 Bułgaria Aleksandar Lazarow
3 1  
 Gruzja Nikoloz Basilaszwili
 Australia Matthew Ebden
w/o        Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
2 6 2
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
6 6        Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Jürgen Melzer
6 4 10
 Stany Zjednoczone Robert Galloway
 Stany Zjednoczone Nathaniel Lammons
4 4      Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
7 7  
WC  Bułgaria Adrian Andriejew
 Bułgaria Dimitar Kuzmanow
2 2     4  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
66 610  
4  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6        Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
7 4 6
 Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Jürgen Melzer
7 7        Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Jürgen Melzer
5 6 10  
 Meksyk Santiago González
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
64 5      Chorwacja Nikola Mektić
 Austria Jürgen Melzer
65 7 10
 Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
6 1 11      Włochy Simone Bolelli
 Włochy Andreas Seppi
7 65 6  
2  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
3 6 9  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 650 250
Finaliści 15 200 150
Półfinaliści 8240 90
Ćwierćfinaliści 4710 45
1. runda 2760 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]