Sportowy Wieczór

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sportowy Wieczór
Rodzaj programu informacyjny, sportowy
Kraj produkcji  Polska
Język polski
Prowadzący Maciej Adamiak
Przemysław Babiarz
Szymon Borczuch
Grzegorz Chodkowski
Sylwia Dekiert
Piotr Dębowski
Robert El Gendy
Maciej Iwański
Maciej Jabłoński
Mariusz Jankowski
Jacek Kurowski
Maciej Kurzajewski
Jacek Laskowski
Grzegorz Mędrzejewski
Rafał Patyra
Marcin Rams
Piotr Sobczyński
Sebastian Szczęsny
Artur Szulc
Data premiery 18 listopada 2006
Lata emisji od 2006
Pora emisji poniedziałek-niedziela, godz. 22:00
Czas trwania odcinka ok. 25-30 minut
Produkcja
Stacja telewizyjna TVP Sport

Sportowy Wieczór (SW) – magazyn informacyjny, emitowany na antenie TVP Sport od 18 listopada 2006, od poniedziałku do niedzieli (wcześniej: od poniedziałku do piątku, od wtorku i od poniedziałku do soboty), o godz. 22:00, trwający 25–30 minut. Omawiane są w nim najważniejsze – z perspektywy polskiego kibica – sportowe wydarzenia dnia.

Historia programu[edytuj | edytuj kod]

Na przestrzeni lat zmieniała się zarówno formuła programu, jak i prowadzący. Od 18 listopada 2006 do marca 2010 magazyn posiadał formę studia z gospodarzem i zapraszanymi gośćmi. W latach 2010–2014 emitowany był w postaci kilkunastominutowego flesza z lektorem. Od 3 stycznia 2015 ponownie jest prowadzony przez prezentera w studiu "na żywo". Od 3 stycznia 2015 program był emitowany cztery razy w tygodniu – od wtorku do piątku, bowiem poniedziałkowe wydanie zostało zastąpione programem Echa Stadionów, zaś sobotnie – Sportową Sobotą. Obecnie program jest nadawany od poniedziałku do niedzieli o godzinie 22:00. Niekiedy w wyniku przeprowadzania przez stację bezpośrednich transmisji sportowych (głownie z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzów w piłce nożnej) pora emisji programu może ulegać zmianom. Jednak zasadniczo audycja nie rozpoczyna się później niż o 23:15.

W czasie Igrzysk olimpijskich magazyn zmienia nazwę na Olimpijski Wieczór, zaś podczas Piłkarskich mistrzostw świata – na Mundialowy Wieczór.

Od 2018 magazyn emitowany jest również "na żywo" w internecie na sport.tvp.pl. Do stałych punktów programu należy rozmowa "Okiem redakcji", gdzie prowadzący program z innym dziennikarzem TVP Sport komentują wybrane wydarzenie sportowe minionego dnia. Codziennie też dziennikarze redakcji sport.tvp.pl przedstawiają najważniejsze wydarzenia i komentarze dotyczące rozgrywek sportowych znalezione w internecie w części magazynu "Złowione w sieci".

Prowadzący[edytuj | edytuj kod]

Obecnie[edytuj | edytuj kod]

Dawniej[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]