St. Petersburg Ladies Trophy 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
St. Petersburg Ladies Trophy 2019
Miejsce  Rosja
Petersburg
Obiekt Sibur Arena
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 28.01–3.02.2019
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier
Pula nagród 823 000 $
Drabinka 28S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Holandia Kiki Bertens
Gra podwójna
Rosja Margarita Gasparian
Rosja Jekatierina Makarowa
2018 2020
Strona internetowa

St. Petersburg Ladies Trophy 2019tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier w sezonie 2019 z cyklu St. Petersburg Ladies Trophy rozgrywany w dniach 28 stycznia–3 lutego 2019 roku w Petersburgu na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 823 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Czechy Petra Kvitová 6 ćwierćfinał
02Holandia Kiki Bertens 9 zwycięstwo
03Rosja Darja Kasatkina 10 ćwierćfinał
04Białoruś Aryna Sabalenka 11 półfinał
05Niemcy Julia Görges 13 2. runda
06Łotwa Jeļena Ostapenko 22 2. runda
07Słowacja Dominika Cibulková 25 wycofanie
08Chorwacja Donna Vekić 29 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Czechy Petra Kvitová 4 1  
8  Chorwacja Donna Vekić 6 6  
  8  Chorwacja Donna Vekić 6 6  
  WC  Rosja Wiera Zwonariowa 2 2  
3  Rosja Darja Kasatkina 3 63
  WC  Rosja Wiera Zwonariowa 6 7  
    8  Chorwacja Donna Vekić 62 4
  2  Holandia Kiki Bertens 7 6
  Q  Rosja Jekatierina Aleksandrowa 3 4  
4  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
4  Białoruś Aryna Sabalenka 65 2
  2  Holandia Kiki Bertens 7 6  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 2 6 0
  2  Holandia Kiki Bertens 6 3 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Czechy Petra Kvitová 6 7  
WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6     WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 2 63  
Q  Rosja Margarita Gasparian 4 1       1  Czechy Petra Kvitová 4 1
WC  Serbia Olga Danilović 2 1       8  Chorwacja Donna Vekić 6 6
LL  Rosja Wieronika Kudiermietowa 6 6     LL  Rosja Wieronika Kudiermietowa 4 3
PR  Szwajcaria Timea Bacsinszky 6 1 3     8  Chorwacja Donna Vekić 6 6  
8  Chorwacja Donna Vekić 4 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Rosja Darja Kasatkina  
 Australia Darja Gawriłowa 0 4      Rosja Marija Szarapowa w/o  
 Rosja Marija Szarapowa 6 6       3  Rosja Darja Kasatkina 3 63
WC  Rosja Jekatierina Makarowa 3 4       WC  Rosja Wiera Zwonariowa 6 7
WC  Rosja Wiera Zwonariowa 6 6     WC  Rosja Wiera Zwonariowa 4 6 6
 Grecja Maria Sakari 2 5     5  Niemcy Julia Görges 6 4 4  
5  Niemcy Julia Görges 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
LL  Wielka Brytania Katie Boulter 5 6 1  
Q  Rosja Jekatierina Aleksandrowa 7 4 6     Q  Rosja Jekatierina Aleksandrowa 7 6  
Q  Czechy Tereza Martincová 4 6 6     Q  Czechy Tereza Martincová 5 2  
 Kazachstan Julija Putincewa 6 2 2       Q  Rosja Jekatierina Aleksandrowa 3 4
 Belgia Alison Van Uytvanck 6 6       4  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6
 Belgia Kirsten Flipkens 2 4      Belgia Alison Van Uytvanck 1 4
    4  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Łotwa Jeļena Ostapenko 6 0 6  
 Francja Kristina Mladenovic 1 6 0     6  Łotwa Jeļena Ostapenko 4 4  
 Francja Alizé Cornet 5 64      Rosja Anastasija Pawluczenkowa 6 6  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 7 7        Rosja Anastasija Pawluczenkowa 2 6 0
Q  Belgia Ysaline Bonaventure 6 7       2  Holandia Kiki Bertens 6 3 6
 Czechy Kateřina Siniaková 4 63     Q  Belgia Ysaline Bonaventure 4 2
    2  Holandia Kiki Bertens 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 141 500 470
Finalistka 75 555 305
Półfinalistka 40 360 185
Ćwierćfinalistka 21 700 100
2. runda 11 640 55
1. runda 7385 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Słowenia Katarina Srebotnik
51 1. runda
02Francja Kristina Mladenovic
Kazachstan Galina Woskobojewa
68 1. runda
03Japonia Shuko Aoyama
Białoruś Lidzija Marozawa
83 1. runda
04Szwajcaria Timea Bacsinszky
Rosja Wiera Zwonariowa
121 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Słowenia Katarina Srebotnik
69 61  
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Wiera Łapko
7 7      Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Wiera Łapko
6 1 3  
 Belgia Kirsten Flipkens
 Belgia Alison Van Uytvanck
6 5 10      Belgia Kirsten Flipkens
 Belgia Alison Van Uytvanck
4 6 10  
 Polska Paula Kania
 Rosja Jana Sizikowa
3 7 7        Belgia Kirsten Flipkens
 Belgia Alison Van Uytvanck
4 6 7  
4  Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Rosja Wiera Zwonariowa
1 3        Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
6 2 10  
 Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
6 6      Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
6 6
 Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
2 4     WC  Rosja Darja Miszyna
 Rosja Jekaterina Szalimowa
0 3  
WC  Rosja Darja Miszyna
 Rosja Jekaterina Szalimowa
6 6        Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
5 5
 Rosja Margarita Gasparian
 Rosja Jekatierina Makarowa
6 2 10        Rosja Margarita Gasparian
 Rosja Jekatierina Makarowa
7 7
 Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Darja Gawriłowa
1 6 8      Rosja Margarita Gasparian
 Rosja Jekatierina Makarowa
7 6  
 Serbia Olga Danilović
 Serbia Aleksandra Krunić
6 6      Serbia Olga Danilović
 Serbia Aleksandra Krunić
5 1  
3  Japonia Shuko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 4        Rosja Margarita Gasparian
 Rosja Jekatierina Makarowa
6 6
 Łotwa Jeļena Ostapenko
 Czechy Renata Voráčová
64 2        Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rosja Aleksandra Panowa
0 2  
 Rumunia Andreea Mitu
 Rumunia Raluca Olaru
7 6      Rumunia Andreea Mitu
 Rumunia Raluca Olaru
5 6 10
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rosja Aleksandra Panowa
6 4 10      Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rosja Aleksandra Panowa
7 4 12  
2  Francja Kristina Mladenovic
 Kazachstan Galina Woskobojewa
3 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 44 200 470
Finalistki 23 615 305
Półfinalistki 12 905 185
Ćwierćfinalistki 6565 100
1. runda 3570 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]