St. Petersburg Ladies Trophy 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
St. Petersburg Ladies Trophy 2020
Miejsce  Rosja
Petersburg
Obiekt Sibur Arena
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 10–16.02.2020
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier
Pula nagród 848 000 $
Drabinka 28S/24Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Holandia Kiki Bertens
Gra podwójna
Japonia Shūko Aoyama
Japonia Ena Shibahara
2019 2021
Strona internetowa

St. Petersburg Ladies Trophy 2020tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier w sezonie 2020 z cyklu St. Petersburg Ladies Trophy rozgrywany w dniach 10–16 lutego 2020 roku w Petersburgu na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 848 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1/WCSzwajcaria Belinda Bencic 5 ćwierćfinał
02Holandia Kiki Bertens 8 zwycięstwo
03Czechy Petra Kvitová 11 ćwierćfinał
4/WCWielka Brytania Johanna Konta 14 2. runda
05Czechy Markéta Vondroušová 17 1. runda
06Grecja Maria Sakari 21 półfinał
07Chorwacja Donna Vekić 23 2. runda
08Kazachstan Jelena Rybakina 25 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 4 3  
6  Grecja Maria Sakari 2 6 6  
  6  Grecja Maria Sakari 6 5 1  
  8  Kazachstan Jelena Rybakina 3 7 6  
Q  Francja Océane Dodin 7 5 2
  8  Kazachstan Jelena Rybakina 65 7 6  
    8  Kazachstan Jelena Rybakina 1 3
  2  Holandia Kiki Bertens 6 6
   Rosja Jekatierina Aleksandrowa  
3  Czechy Petra Kvitová w/o  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa 1 6 1
  2  Holandia Kiki Bertens 6 4 6  
Q  Rosja Anastasija Potapowa 4 63
  2  Holandia Kiki Bertens 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 7 6  
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 3 1     WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 64 4  
WC  Rosja Swietłana Kuzniecowa 6 6       1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 4 3
Q  Francja Alizé Cornet 6 6       6  Grecja Maria Sakari 2 6 6
 Łotwa Jeļena Ostapenko 1 2     Q  Francja Alizé Cornet 2 4
Q  Rosja Witalija Djaczenko 6 4 63     6  Grecja Maria Sakari 6 6  
6  Grecja Maria Sakari 3 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4/WC  Wielka Brytania Johanna Konta 3 4  
 Słowacja Viktória Kužmová 2 2     Q  Francja Océane Dodin 6 6  
Q  Francja Océane Dodin 6 6       Q  Francja Océane Dodin 7 5 2
LL  Francja Fiona Ferro 7 3 6       8  Kazachstan Jelena Rybakina 65 7 6
 Francja Caroline Garcia 5 6 3     LL  Francja Fiona Ferro 3 4
 Czechy Kateřina Siniaková 3 4     8  Kazachstan Jelena Rybakina 6 6  
8  Kazachstan Jelena Rybakina 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Chorwacja Donna Vekić 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Kristie Ahn 4 1     7  Chorwacja Donna Vekić 1 5  
WC  Rosja Darja Kasatkina 4 6 4      Rosja Jekatierina Aleksandrowa 6 7  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa 6 3 6        Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Belgia Alison Van Uytvanck 6 6       3  Czechy Petra Kvitová w/o
 Francja Kristina Mladenovic 4 1      Belgia Alison Van Uytvanck 61 6 2
    3  Czechy Petra Kvitová 7 1 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Czechy Markéta Vondroušová 6 3 4  
 Australia Ajla Tomljanović 3 6 6      Australia Ajla Tomljanović 62 3  
Q  Rosja Ludmiła Samsonowa 2 4     Q  Rosja Anastasija Potapowa 7 6  
Q  Rosja Anastasija Potapowa 6 6       Q  Rosja Anastasija Potapowa 4 63
 Rosja Wieronika Kudiermietowa 7 1 7       2  Holandia Kiki Bertens 6 7
 Kazachstan Julija Putincewa 64 6 5      Rosja Wieronika Kudiermietowa 1 2
    2  Holandia Kiki Bertens 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 146 500 470
Finalistka 78 160 305
Półfinalistka 41 680 185
Ćwierćfinalistka 22 410 100
2. runda 12 000 55
1. runda 7610 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Japonia Shūko Aoyama
Japonia Ena Shibahara
53 zwycięstwo
02Ukraina Ludmyła Kiczenok
Ukraina Nadija Kiczenok
68 1. runda
03Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
Meksyk Alexa Guarachi
108 finał
04Stany Zjednoczone Hayley Carter
Kanada Sharon Fichman
121 półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Japonia Shūko Aoyama
 Japonia Ena Shibahara
4 6 10  
 Chorwacja Darija Jurak
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 1 5     1  Japonia Shūko Aoyama
 Japonia Ena Shibahara
6 6  
 Polska Alicja Rosolska
 Australia Ajla Tomljanović
64 6 3      Rosja Anastasija Potapowa
 Kazachstan Julija Putincewa
1 2  
 Rosja Anastasija Potapowa
 Kazachstan Julija Putincewa
7 4 10       1  Japonia Shūko Aoyama
 Japonia Ena Shibahara
6 6  
4  Stany Zjednoczone Hayley Carter
 Kanada Sharon Fichman
6 6       4  Stany Zjednoczone Hayley Carter
 Kanada Sharon Fichman
2 3  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
2 1     4  Stany Zjednoczone Hayley Carter
 Kanada Sharon Fichman
6 6
 Australia Monique Adamczak
 Rosja Jana Sizikowa
6 6      Australia Monique Adamczak
 Rosja Jana Sizikowa
3 3  
 Rosja Witalija Djaczenko
 Rosja Nateła Dzałamidze
4 2       1  Japonia Shūko Aoyama
 Japonia Ena Shibahara
4 6 10
 Rosja Ałła Kudriawcewa
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 2 10       3  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Meksyk Alexa Guarachi
6 0 3
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Rumunia Andreea Mitu
3 6 6      Rosja Ałła Kudriawcewa
 Słowenia Katarina Srebotnik
3 5  
WC  Rosja Darja Miszyna
 Rosja Jekatierina Szalimowa
2 2     3  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Meksyk Alexa Guarachi
6 7  
3  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Meksyk Alexa Guarachi
6 6       3  Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Meksyk Alexa Guarachi
6 7
 Francja Caroline Garcia
 Wielka Brytania Johanna Konta
6 3 10        Francja Caroline Garcia
 Wielka Brytania Johanna Konta
4 5  
 Niemcy Vivian Heisen
 Ukraina Wałerija Strachowa
3 6 5      Francja Caroline Garcia
 Wielka Brytania Johanna Konta
6 6
 Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
6 7      Szwecja Cornelia Lister
 Czechy Renata Voráčová
2 2  
2  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
4 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 46 000 470
Finalistki 24 200 305
Półfinalistki 13 200 185
Ćwierćfinalistki 6800 100
1. runda 3700 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]