St. Petersburg Open 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2008.
St. Petersburg Open 2008
Miejsce  Rosja
Petersburg
Obiekt Petersburski Kompleks Sportowo-Koncertowy
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 20–27.10.2008
ATP Tour
Kategoria ATP International Series
Pula nagród 1 049 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Michaił Rydnik
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Wielka Brytania Andy Murray
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Travis Parrott
Słowacja Filip Polášek
2007 2009
Strona internetowa

St. Petersburg Open 2008tenisowy turniej ATP z cyklu St. Petersburg Open rozgrywany w dniach 20–27 października 2008 roku w Petersburgu na kortach twardych w hali o puli nagród 1 049 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Wielka Brytania Andy Murray 4
2 Rosja Nikołaj Dawydienko 6
3 Hiszpania Fernando Verdasco 13
4 Rosja Michaił Jużny 23
5 Chorwacja Marin Čilić 24
6 Rosja Dmitrij Tursunow 26
7 Chorwacja Mario Ančić 32
8 Rosja Marat Safin 34

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Wielka Brytania Andy Murray 7 7  
   Serbia Janko Tipsarević 6 5  
  1  Wielka Brytania Andy Murray 6 6  
  3  Hiszpania Fernando Verdasco 0 3  
3  Hiszpania Fernando Verdasco 7 6
     Niemcy Rainer Schüttler 5 2  
    1  Wielka Brytania Andy Murray 6 6
  Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 1 1
  Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 6 6 7  
Q  Niemcy Mischa Zverev 7 4 6  
Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 6 6
     Rumunia Victor Hănescu 3 0  
   Rumunia Victor Hănescu 6 6
  WC  Rosja Michaił Jełgin 1 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Wielka Brytania Andy Murray 6 6  
   Serbia Viktor Troicki 3 3  
  1  Wielka Brytania Andy Murray 6 6  
     Łotwa Ernests Gulbis 4 2  
   Hiszpania Guillermo García-López 0 2
     Łotwa Ernests Gulbis 6 6  
    1  Wielka Brytania Andy Murray 7 7
     Serbia Janko Tipsarević 6 5
     Serbia Janko Tipsarević 6 7  
   Włochy Potito Starace 3 6  
   Serbia Janko Tipsarević 6 7
     Francja Jérémy Chardy 4 6  
   Francja Jérémy Chardy 6 3 6
  7  Chorwacja Mario Ančić 4 6 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Hiszpania Fernando Verdasco 1 6 6  
Q  Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 4 3  
  3  Hiszpania Fernando Verdasco 6 6  
  WC  Łotwa Kārlis Lejnieks 1 3  
WC  Łotwa Kārlis Lejnieks 3 7 6
  WC  Rosja A. Kudriawcew 6 61 3  
    3  Hiszpania Fernando Verdasco 7 6
     Niemcy Rainer Schüttler 5 2
     Niemcy Rainer Schüttler 6 6  
   Rosja Igor Kunicyn 2 3  
   Niemcy Rainer Schüttler 6 6
     Słowacja Dominik Hrbatý 3 3  
   Słowacja Dominik Hrbatý 6 6
  6  Rosja Dmitrij Tursunow 1 1  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Rosja Marat Safin 6 6  
   Ukraina Serhij Stachowski 2 4  
  8  Rosja Marat Safin 4 2  
  Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 6 6  
Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 6 6
     Belgia Olivier Rochus 1 4  
    Q  Kazachstan Andriej Gołubiew 6 6 7
  Q  Niemcy Mischa Zverev 7 4 6
  Q  Niemcy Mischa Zverev 6 6  
   Francja Florent Serra 4 2  
Q  Niemcy Mischa Zverev 7 6
  4  Rosja Michaił Jużny 5 4  
   Hiszpania Iván Navarro 2 1
  4  Rosja Michaił Jużny 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5  Chorwacja Marin Čilić 6 6 6  
Q  Rosja Michaił Kukuszkin 7 4 7  
  Q  Rosja Michaił Kukuszkin 3 6  
     Rumunia Victor Hănescu 6 7  
   Rosja Jewgienij Korolow 1 2
     Rumunia Victor Hănescu 6 6  
       Rumunia Victor Hănescu 6 6
  WC  Rosja Michaił Jełgin 1 4
  WC  Rosja Michaił Jełgin 6 6  
   Włochy Filippo Volandri 4 4  
WC  Rosja Michaił Jełgin w/o
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko  
   Australia Chris Guccione 4 4
  2  Rosja Nikołaj Dawydienko 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 171 000 $ 250
Finalista 92 400 $ 175
Półfinalista 51 300 $ 110
Ćwierćfinalista 28 600 $ 60
2 runda 16 750 $ 25
1 runda 9 750 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Szwecja Simon Aspelin
Austria Julian Knowle
2 Czechy Martin Damm
Czechy Pavel Vízner
3 Rosja Michaił Jużny
Niemcy Mischa Zverev
4 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Czechy František Čermák

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Szwecja Simon Aspelin
 Austria Julian Knowle
6 6  
   Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Słowacja Dominik Hrbatý
1 4     1  Szwecja Simon Aspelin
 Austria Julian Knowle
7 3 9  
   Stany Zjednoczone James Cerretani
 Czechy Jaroslav Levinský
2 2   WC  Rosja Michaił Jełgin
 Rosja A. Kudriawcew
63 6 11  
WC  Rosja Michaił Jełgin
 Rosja A. Kudriawcew
6 6       WC  Rosja Michaił Jełgin
 Rosja A. Kudriawcew
5 6 6  
4  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Czechy František Čermák
6 6          Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
7 4 10  
   Wielka Brytania Jamie Delgado
 Wielka Brytania Andy Murray
0 4     4  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Czechy František Čermák
5 3
WC  Izrael Harel Lewi
 Izrael No’am Okun
65 3      Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
7 6  
   Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
7 6          Stany Zjednoczone Travis Parrott
 Słowacja Filip Polášek
3 7 10
   Rosja Igor Kunicyn
 Rosja Marat Safin
6 2 11          Indie Rohan Bopanna
 Białoruś Maks Mirny
6 64 8
   Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
 Holandia Rogier Wassen
3 6 9        Rosja Igor Kunicyn
 Rosja Marat Safin
4 6 11  
   Indie Rohan Bopanna
 Białoruś Maks Mirny
6 6      Indie Rohan Bopanna
 Białoruś Maks Mirny
6 3 13  
3  Rosja Michaił Jużny
 Niemcy Mischa Zverev
3 4          Indie Rohan Bopanna
 Białoruś Maks Mirny
7 6
   Niemcy Michael Kohlmann
 Ukraina Serhij Stachowski
4 7 10          Słowacja Michal Mertiňák
 Chorwacja Lovro Zovko
5 2  
   Serbia Janko Tipsarević
 Serbia Viktor Troicki
6 5 4        Niemcy Michael Kohlmann
 Ukraina Serhij Stachowski
2 6 7
   Słowacja Michal Mertiňák
 Chorwacja Lovro Zovko
6 3 10      Słowacja Michal Mertiňák
 Chorwacja Lovro Zovko
6 3 10  
2  Czechy Martin Damm
 Czechy Pavel Vízner
4 6 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 55 000 $ 250
Finaliści 34 000 $ 175
Półfinaliści 20 000 $ 110
Ćwierćfinaliści 12 500 $ 60
1 runda 2 000 $ 25

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu ATP z dnia 13 października 2008 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]