St. Petersburg Open 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
St. Petersburg Open 2020
Miejsce  Rosja
Petersburg
Obiekt Sibur Arena
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 12–18.10.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 500
Pula nagród 1 399 370 $
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Dyrektor Aleksandr Miedwiediew
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Rosja Andriej Rublow
Gra podwójna
Austria Jürgen Melzer
Francja Édouard Roger-Vasselin
2019 2021
Strona internetowa

St. Petersburg Open 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 500 w sezonie 2020 z cyklu St. Petersburg Open rozgrywany w dniach 12–18 października 2020 roku w Petersburgu na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 1 399 370 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Rosja Daniił Miedwiediew 5 2. runda
02Kanada Denis Shapovalov 11 półfinał
03Rosja Andriej Rublow 12 zwycięstwo
04Rosja Karen Chaczanow 16 ćwierćfinał
05Szwajcaria Stan Wawrinka 17 ćwierćfinał
06Kanada Milos Raonic 21 półfinał
07Chorwacja Borna Ćorić 27 finał
08Stany Zjednoczone Taylor Fritz 30 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Reilly Opelka 63 3  
7  Chorwacja Borna Ćorić 7 6  
  7  Chorwacja Borna Ćorić 1 6 6  
  6  Kanada Milos Raonic 6 1 4  
4  Rosja Karen Chaczanow 1 61
  6  Kanada Milos Raonic 6 7  
    7  Chorwacja Borna Ćorić 65 4
  3  Rosja Andriej Rublow 7 6
   Wielka Brytania Cameron Norrie 2 1  
3  Rosja Andriej Rublow 6 6  
3  Rosja Andriej Rublow 4 6 6
  2  Kanada Denis Shapovalov 6 3 4  
5  Szwajcaria Stan Wawrinka 4 5
  2  Kanada Denis Shapovalov 6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Rosja Daniił Miedwiediew 3 6 6  
 Francja Richard Gasquet 6 3 0     1  Rosja Daniił Miedwiediew 6 5 4  
Q  Chorwacja Nino Serdarušić 6 65 2      Stany Zjednoczone Reilly Opelka 2 7 6  
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka 3 7 6        Stany Zjednoczone Reilly Opelka 63 3
WC  Rosja Roman Safiułlin 6 6       7  Chorwacja Borna Ćorić 7 6
LL  Ekwador Emilio Gómez 5 3     WC  Rosja Roman Safiułlin 3 5
 Hiszpania Feliciano López 3 62     7  Chorwacja Borna Ćorić 6 7  
7  Chorwacja Borna Ćorić 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
 Australia James Duckworth 4 4     4  Rosja Karen Chaczanow 4 7 6  
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 5 6 5     WC  Rosja Asłan Karacew 6 5 3  
WC  Rosja Asłan Karacew 7 3 7       4  Rosja Karen Chaczanow 1 61
 Kazachstan Aleksandr Bublik 2 7 6       6  Kanada Milos Raonic 6 7
PR  Stany Zjednoczone Mackenzie McDonald 6 62 4      Kazachstan Aleksandr Bublik 3 2
Q  Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 65 1     6  Kanada Milos Raonic 6 6  
6  Kanada Milos Raonic 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 4 6 3  
 Wielka Brytania Cameron Norrie 6 4 6      Wielka Brytania Cameron Norrie 7 65 6  
 Kazachstan Michaił Kukuszkin 3 67      Serbia Miomir Kecmanović 5 7 3  
 Serbia Miomir Kecmanović 6 7        Wielka Brytania Cameron Norrie 2 1
Q  Rosja Pawieł Kotow 6 2 3       3  Rosja Andriej Rublow 6 6
 Francja Ugo Humbert 4 6 6      Francja Ugo Humbert 6 4 5
 Kanada Vasek Pospisil 2 4     3  Rosja Andriej Rublow 4 6 7  
3  Rosja Andriej Rublow 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Szwajcaria Stan Wawrinka 3 7 7  
 Wielka Brytania Daniel Evans 6 63 5     5  Szwajcaria Stan Wawrinka 6 3 6  
WC  Rosja Jewgienij Donskoj 6 7     WC  Rosja Jewgienij Donskoj 1 6 3  
 Białoruś Jahor Hierasimau 4 64       5  Szwajcaria Stan Wawrinka 4 5
 Francja Adrian Mannarino 3 66       2  Kanada Denis Shapovalov 6 7
Q  Białoruś Ilja Iwaszka 6 7     Q  Białoruś Ilja Iwaszka 1 4
LL  Serbia Viktor Troicki 2 3     2  Kanada Denis Shapovalov 6 6  
2  Kanada Denis Shapovalov 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 92 870 500
Finalista 75 005 300
Półfinalista 53 830 180
Ćwierćfinalista 36 620 90
2. runda 28 905 45
1. runda 15 970 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Wielka Brytania Jamie Murray
Wielka Brytania Neal Skupski
55 1. runda
02Austria Jürgen Melzer
Francja Édouard Roger-Vasselin
57 zwycięstwo
03Belgia Sander Gillé
Belgia Joran Vliegen
77 1. runda
04Australia Max Purcell
Australia Luke Saville
78 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Wielka Brytania Jamie Murray
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 3 11  
 Rosja Karen Chaczanow
 Rosja Andriej Rublow
66 6 13      Rosja Karen Chaczanow
 Rosja Andriej Rublow
3 6 9  
 Kazachstan Aleksandr Bublik
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
2 7 10      Kazachstan Aleksandr Bublik
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
6 1 11  
 Serbia Nikola Ćaćić
 Serbia Miomir Kecmanović
6 65 8        Kazachstan Aleksandr Bublik
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
4 6 6  
3  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
61 67        Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
6 3 10  
 Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
7 7      Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Wielka Brytania Cameron Norrie
3 6 10      Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Wielka Brytania Cameron Norrie
4 4  
 Wielka Brytania Luke Bambridge
 Wielka Brytania Daniel Evans
6 3 5        Brazylia Marcelo Demoliner
 Holandia Matwé Middelkoop
2 64
 Francja Adrian Mannarino
 Francja Fabrice Martin
6 5 10       2  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7
WC  Izrael Jonatan Erlich
 Białoruś Andrej Wasileuski
3 7 8      Francja Adrian Mannarino
 Francja Fabrice Martin
5 4  
 Japonia Ben McLachlan
 Chorwacja Franko Škugor
6 6      Japonia Ben McLachlan
 Chorwacja Franko Škugor
7 6  
4  Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
3 2        Japonia Ben McLachlan
 Chorwacja Franko Škugor
6 64 7
WC  Rosja Daniił Gołubiew
 Rosja Jewgienij Tiurniew
      2  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 7 10  
LL  Australia James Duckworth
 Białoruś Ilja Iwaszka
w/o     WC  Rosja Daniił Gołubiew
 Rosja Jewgienij Tiurniew
6 1 8
Q  Rosja Jewgienij Donskoj
 Rosja Roman Safiułlin
2 63     2  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
4 6 10  
2  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 35 750 500
Finaliści 28 410 300
Półfinaliści 22 410 180
Ćwierćfinaliści 15 880 90
1. runda 8750 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]