Stockholm Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Stockholm Open 2019
Miejsce  Szwecja
Sztokholm
Obiekt Kungliga tennishallen
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 14–20.10.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 711 275 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Thomas Johansson
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Kanada Denis Shapovalov
Gra podwójna
Finlandia Henri Kontinen
 Francja Édouard Roger-Vasselin
2018 2020
Strona internetowa

Stockholm Open 2019, właśc. Intrum Stockholm Open 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Stockholm Open rozgrywany w dniach 14–20 października 2019 roku w Sztokholmie na kortach twardych w hali o puli nagród 711 275 euro[1].

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Włochy Fabio Fognini 12 2. runda
2/WCBułgaria Grigor Dimitrow 27 2. runda
03Stany Zjednoczone Taylor Fritz 29 2. runda
04Kanada Denis Shapovalov 36 zwycięstwo
05Hiszpania Pablo Carreño-Busta 37 półfinał
06Stany Zjednoczone Reilly Opelka 40 1. runda
07Hiszpania Fernando Verdasco 41 wycofanie
08Wielka Brytania Daniel Evans 43 2. runda
  • Ranking na dzień 7. października 2019[2].

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  PR  Serbia Janko Tipsarević 2 6 64  
LL  Japonia Yūichi Sugita 6 4 7  
  LL  Japonia Yūichi Sugita 5 2  
  4  Kanada Denis Shapovalov 7 6  
4  Kanada Denis Shapovalov 6 6
  Q  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 0 3  
    4  Kanada Denis Shapovalov 6 6
   Serbia Filip Krajinović 4 4
   Serbia Filip Krajinović 6 6  
 Japonia Yoshihito Nishioka 3 4  
 Serbia Filip Krajinović 4 6 6
  5  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 3 3  
5  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 4 6 6
   Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 1 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Włochy Fabio Fognini 1 1  
PR  Serbia Janko Tipsarević 6 6     PR  Serbia Janko Tipsarević 6 6  
 Francja Corentin Moutet 2 4       PR  Serbia Janko Tipsarević 2 6 64
WC  Szwecja Elias Ymer 66 2       LL  Japonia Yūichi Sugita 6 4 7
LL  Japonia Yūichi Sugita 7 6     LL  Japonia Yūichi Sugita 7 6
 Włochy Stefano Travaglia 7 4 6      Włochy Stefano Travaglia 66 4  
6  Stany Zjednoczone Reilly Opelka 5 6 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Kanada Denis Shapovalov 6 7  
LL  Niemcy Oscar Otte 66 65     Q  Australia Alexei Popyrin 4 63  
Q  Australia Alexei Popyrin 7 7       4  Kanada Denis Shapovalov 6 6
WC  Szwecja Mikael Ymer 7 6       Q  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 0 3
 Portugalia João Sousa 5 4     WC  Szwecja Mikael Ymer 0 65
 Kanada Brayden Schnur 2 6 1     Q  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 7  
Q  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 3 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Wielka Brytania Daniel Evans 6 1 6  
 Australia Bernard Tomic 4 6 3     8  Wielka Brytania Daniel Evans 5 6 3  
 Serbia Filip Krajinović 6 7      Serbia Filip Krajinović 7 2 6  
 Norwegia Casper Ruud 3 5        Serbia Filip Krajinović 6 6
 Mołdawia Radu Albot 6 4 1        Japonia Yoshihito Nishioka 3 4
 Japonia Yoshihito Nishioka 3 6 6      Japonia Yoshihito Nishioka 7 6
    3  Stany Zjednoczone Taylor Fritz 5 4  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 6  
 Australia John Millman 4 3     5  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 6 7  
LL  Włochy Gianluca Mager 5 6 6     LL  Włochy Gianluca Mager 3 62  
 Hiszpania Pablo Andújar 7 1 1       5  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 4 6 6
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6        Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 1 4
Q  Austria Dennis Novak 66 4      Stany Zjednoczone Sam Querrey 67 6 7
    2/WC  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 3 63  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 109 590 250
Finalista 59 255 150
Półfinalista 32 730 90
Ćwierćfinalista 18 590 45
2. runda 10 695 20
1. runda 6405 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
39 półfinał
02Chorwacja Ivan Dodig
Słowacja Filip Polášek
43 ćwierćfinał
03Chorwacja Mate Pavić
Brazylia Bruno Soares
44 finał
04Holandia Wesley Koolhof
Francja Fabrice Martin
47 półfinał
  • Ranking na dzień 7. października 2019[3].

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6  
   Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
5 3     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
7 6  
WC  Szwecja André Göransson
 Stany Zjednoczone Nathaniel Lammons
6 6     WC  Szwecja André Göransson
 Stany Zjednoczone Nathaniel Lammons
65 2  
   Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Gerard Granollers
2 3       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
2 5  
3  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 7       3  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 7  
   Wielka Brytania Jonny O’Mara
 Wielka Brytania Ken Skupski
4 63     3  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
6 6
WC  Szwecja Elias Ymer
 Szwecja Mikael Ymer
66 1        Mołdawia Radu Albot
 Szwecja Robert Lindstedt
3 3  
   Mołdawia Radu Albot
 Szwecja Robert Lindstedt
7 6       3  Chorwacja Mate Pavić
 Brazylia Bruno Soares
4 2
   Indie Rohan Bopanna
 Indie Divij Sharan
65 4          Finlandia Henri Kontinen
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6
   Wielka Brytania Dominic Inglot
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
7 6        Wielka Brytania Dominic Inglot
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
69 65  
   Wielka Brytania Luke Bambridge
 Japonia Ben McLachlan
66 4     4  Holandia Wesley Koolhof
 Francja Fabrice Martin
7 7  
4  Holandia Wesley Koolhof
 Francja Fabrice Martin
7 6       4  Holandia Wesley Koolhof
 Francja Fabrice Martin
3 6 14
   Finlandia Henri Kontinen
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6          Finlandia Henri Kontinen
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 3 16  
   Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Stany Zjednoczone Reilly Opelka
4 4        Finlandia Henri Kontinen
 Francja Édouard Roger-Vasselin
7 7
   Chile Hans Podlipnik-Castillo
 Austria Tristan-Samuel Weissborn
2 2     2  Chorwacja Ivan Dodig
 Słowacja Filip Polášek
62 5  
2  Chorwacja Ivan Dodig
 Słowacja Filip Polášek
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 35 960 250
Finaliści 18 430 150
Półfinaliści 9990 90
Ćwierćfinaliści 5720 45
1. runda 3340 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Intrum Stockholm Open, atptour.com [dostęp 2019-10-12] (ang.).
  2. ATP World Tour | Rankings Singles, atptour.com [dostęp 2019-10-07] (ang.).
  3. ATP World Tour | Rankings Doubles, atptour.com [dostęp 2019-10-07] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]