Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – karabin małokalibrowy stojąc, 50 m

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920
Strzelectwo
Karabin małokalibrowy stojąc, 50 m
Złoty medal Stany Zjednoczone Lawrence Nuesslein
Srebrny medal Stany Zjednoczone Arthur Rothrock
Brązowy medal Stany Zjednoczone Dennis Fenton
Strzelectwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Shooting pictogram.svg
Strzelanie z pistoletu
wojskowy, 30 m mężczyźni
szybkostrzelny, 30 m, druż. mężczyźni
dowolny, 50 m mężczyźni
dowolny, 50 m, druż. mężczyźni
Strzelanie z karabinu małokalibrowego
stojąc, 50 m mężczyźni
stojąc, 50 m, druż. mężczyźni
Strzelanie z karabinu dowolnego
trzy pozycje, 300 m mężczyźni
trzy pozycje, 300 m, druż. mężczyźni
Strzelanie z karabinu wojskowego
leżąc, 300 m mężczyźni
leżąc, 300 m, druż. mężczyźni
stojąc, 300 m mężczyźni
stojąc, 300 m, druż. mężczyźni
leżąc, 600 m mężczyźni
leżąc, 600 m, druż. mężczyźni
leżąc, 300 i 600 m, druż. mężczyźni
Strzelanie do sylwetki jelenia
runda pojedyncza mężczyźni
runda pojedyncza, druż. mężczyźni
runda podwójna mężczyźni
runda podwójna, druż. mężczyźni
Strzelanie do rzutków
trap mężczyźni
trap, druż. mężczyźni

Strzelanie z karabinu małokalibrowego stojąc z 50 m, było jedną z konkurencji strzeleckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniu 2 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 50 zawodników z 10 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Każdy zawodnik oddał po 40 strzałów. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 400. Wyniki konkurencji są znane tylko dla czterech najlepszych ekip. Na podstawie wyników indywidualnych ustalono wyniki w konkurencji drużynowej.

Miejsce Ekipa Wynik
1 Stany Zjednoczone Lawrence Nuesslein 391
2 Stany Zjednoczone Arthur Rothrock 386
3 Stany Zjednoczone Dennis Fenton 385
- Szwecja Sigvard Hultcrantz 382
Szwecja Erik Ohlsson 381
Norwegia Anton Olsen 379
Dania Lars Jørgen Madsen 378
Dania Erik Sætter-Lassen 378
Norwegia Albert Helgerud 375
Szwecja Leon Lagerlöf 375
Dania Anders Peter Nielsen 374
Dania Otto Wegener 373
Norwegia Sigvart Johansen 373
Norwegia Olaf Sletten 371
Stany Zjednoczone Willis A. Lee 370
Szwecja Oscar Eriksson 370
Norwegia Østen Østensen 368
Stany Zjednoczone Oliver Schriver 367
Szwecja Ragnar Stare 365
Dania Christen Møller 359
Francja Léon Johnson b.d.
Francja Achille Paroche b.d.
Francja Émile Rumeau b.d.
Francja André Parmentier b.d.
Francja Georges Roes b.d.
Belgia Paul Van Asbroeck b.d.
Belgia Norbert Van Molle b.d.
Belgia Philippe Cammaerts b.d.
Belgia Victor Robert b.d.
Belgia Louis Andrieu b.d.
Królestwo Włoch (1861–1946) Alfredo Galli b.d.
Królestwo Włoch (1861–1946) Raffaele Frasca b.d.
Królestwo Włoch (1861–1946) Pier-Francesco Campus b.d.
Królestwo Włoch (1861–1946) Franco Micheli b.d.
Królestwo Włoch (1861–1946) Riccardo Ticchi b.d.
Związek Południowej Afryki George Lisham b.d.
Związek Południowej Afryki Fred Morgan b.d.
Związek Południowej Afryki George Harvey b.d.
Związek Południowej Afryki Robert Bodley b.d.
Związek Południowej Afryki Mark Paxton b.d.
Hiszpania José Benito López b.d.
Hiszpania Antonio Bonilla b.d.
Hiszpania Domingo Rodríguez b.d.
Hiszpania Luis Calvet b.d.
Hiszpania Antônio Moreira b.d.
Grecja Andreas Vichos b.d.
Grecja Ioannis Theofilakis b.d.
Grecja Konstantinos Kephalas b.d.
Grecja Vassilios Xylinakis b.d.
Grecja Emmanuel Peristerakis b.d.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]