Strzelectwo na Letniej Uniwersjadzie 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shooting pictogram.svg
Nancy Johnson (sport shooter) 4.jpg

Strzelectwo na Letniej Uniwersjadzie 2007 odbywało się w dniach 10–13 sierpnia na obiektach Clay Target Range i Shooting Range w Bangkoku. Rozegranych zostało 40 konkurencji. Polska zdobyła 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Obiekt Miasto Funkcja
Clay Target Range Tajlandia Bangkok Zawody i treningi
Shooting Range Tajlandia Bangkok Zawody i treningi

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Konkerencja Mężczyźni Kobiety
indywidualnie drużynowo indywidualnie drużynowo
Pistolety
pistolet pneumatyczny 10 metrów
pistolet szybkostrzelny 25 metrów
pistolet standardowy 25 metrów
pistolet 50 metrów
Karabiny
karabin pneumatyczny 10 metrów
karabin trzy postawy 50 metrów
karabin leżąc 50 metrów
Rzutki
skeet
trap
trap podwójny
Tarcze ruchome
tarcze ruchome 10 metrów
tarcze ruchome mieszane 10 metrów

Polska[edytuj | edytuj kod]

Medale[edytuj | edytuj kod]

Pistolety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
10 metrów p.pneumatyczny indywidualnie
szczegóły
Rosja Leonid Jekimow Korea Południowa Ha Gil-yong Korea Południowa Lee Dae-myung
10 metrów p.pneumatyczny drużynowo
szczegóły
 Korea Południowa  Rosja  Ukraina
25 metrów p.szybkostrzelny indywidualnie
szczegóły
Niemcy Marcel Goelden Rosja Leonid Jekimow Polska Piotr Daniluk
25 metrów p.szybkostrzelny drużynowo
szczegóły
 Rosja  Korea Południowa  Kazachstan
25 metrów p.standardowy indywidualnie
szczegóły
Węgry Balazs Adrian Pal Niemcy Marcel Goelden Rosja Leonid Jekimow
25 metrów p.standardowy drużynowo
szczegóły
 Rosja  Kazachstan  Tajlandia
50 metrów indywidualnie
szczegóły
Rosja Leonid Jekimow Ukraina Iwan Rybowałow Korea Południowa Lee Dae-myung
50 metrów drużynowo
szczegóły
 Rosja  Ukraina  Korea Południowa
Kobiety
10 metrów p.pneumatyczny indywidualnie
szczegóły
Indie Sarao Harveen Ukraina Olena Kostewycz Rosja Kira Mozgałowa
10 metrów p.pneumatyczny drużynowo
szczegóły
 Ukraina  Korea Południowa  Indie
25 metrów indywidualnie
szczegóły
Wang Jieyi Mongolia Munkhzul Tsogbadrakh Białoruś Wiktorija Czajka
25 metrów drużynowo
szczegóły
 Chiny  Rosja  Ukraina

Karabiny i karabinki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
10 metrów indywidualnie
szczegóły
Niemcy Tino Mohaup Rosja Siergiej Krugłow Włochy Niccolo Campriani
10 metrów drużynowo
szczegóły
 Rosja  Korea Południowa  Niemcy
50 metrów 3 postawy indywidualnie
szczegóły
Kazachstan Jurij Jurkow Serbia Milenko Sebić Niemcy Damian Kontny
50 metrów 3 postawy drużynowo
szczegóły
 Chiny  Kazachstan  Rosja
50 metrów leżąc indywidualnie
szczegóły
Ukraina Maksym Komirenko Polska Adam Gładyszewski Chen Qiulong
50 metrów leżąc drużynowo
szczegóły
 Niemcy  Ukraina  Chiny
Kobiety
10 metrów indywidualnie
szczegóły
Niemcy Manuela Felix Liao Sha Wang Qinqin
10 metrów drużynowo
szczegóły
 Chiny  Niemcy  Rosja
50 metrów 3 postawy indywidualnie
szczegóły
Wang Qinqin Słowacja Daniela Peskova Polska Agnieszka Staroń
50 metrów 3 postawy drużynowo
szczegóły
 Czechy  Niemcy  Tajlandia
50 metrów leżąc indywidualnie
szczegóły
Ukraina Natalija Czepurina Austria Regin Time Wang Qinqin
50 metrów leżąc drużynowo
szczegóły
 Tajlandia  Chiny  Rosja

Rzutki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
skeet indywidualnie
szczegóły
Cypr Andreas Chasikos Rosja Nikolay Pil'shelnikov Niemcy Ralf Buhheim
skeet drużynowo
szczegóły
 Włochy  Cypr  Chiny
trap indywidualnie
szczegóły
Włochy Lorenzo Prosperi Ukraina Yuriy Nikandrov Słowacja Jozef Hupka
trap drużynowo
szczegóły
 Włochy  Czechy
trap podwójny indywidualnie
szczegóły
Rosja Alexander Furasyev Tajlandia Athimet Khamgasem Rosja Mikail Leybo
trap podwójny drużynowo
szczegóły
 Rosja  Włochy  Chińskie Tajpej
Kobiety
skeet indywidualnie
szczegóły
Chen Weiwei Tajlandia Sutiya Jiewchaloemmit Korea Południowa Kim Ae-kyum
skeet drużynowo
szczegóły
 Chiny  Korea Południowa  Rosja
trap indywidualnie
szczegóły
Słowacja Zuzana Stefecekova Francja Marina Sauzet Weisa Yang
trap drużynowo
szczegóły
 Chiny  Włochy  Tajlandia
trap podwójny indywidualnie
szczegóły
Tajlandia Janejira Srisongkram Wielka Brytania Rachel Parisch Słowacja Zuzana Stefecekova
trap podwójny drużynowo
szczegóły
 Chińskie Tajpej  Tajlandia

Ruchome tarcze[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
10 metrów indywidualnie
szczegóły
Gan Lin Polska Łukasz Czapla Ukraina Władysław Prjanisznikow
10 metrów drużynowo
szczegóły
 Rosja
10 metrów t.mieszane indywidualnie
szczegóły
Rosja Dmitrij Romanow Polska Łukasz Czapla Rosja Maksim Stiepanow
10 metrów t.mieszne drużynowo
szczegóły
 Rosja  Chiny  Ukraina

Czołówka tabeli medalowej[edytuj | edytuj kod]

Rk Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Rosja 10 5 8 23
2.  Chiny 9 3 6 18
3.  Niemcy 4 3 3 10
4.  Ukraina 3 5 4 12
5.  Tajlandia 2 2 3 7
6.  Włochy 2 2 1 5
7.  Korea Południowa 1 5 4 10
8.  Kazachstan 1 2 1 4
9.  Słowacja 1 1 2 4
14.  Polska 3 2 5

Strona FISU