Superliga ukraińska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ukraińska Liga Siatkówki 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 18 września 2009 -
Sezon ?
Miejsce w rankingu CEV 25
Liczba meczów
Beniaminki ?
Simple gold crown.svg Mistrz Ukrainy ?

Ukraińska Liga Siatkówki (2009/2010) - rozgrywki o mistrzostwo Ukrainy. Zainaugurowane zostały 18 września 2009 roku i trwały do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 7 zespołów rozegrało mecze system "każdy z każdym", mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Pucharze Challenge Ukrainę reprezentował Łokomotyw Charków.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miasto Uwagi
Łokomotyw Charków Charków Puchar Challenge
Krymsoda Krasnoperekopsk Krasnoperekopsk
Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce Czerniowce
ImpeksahroSport Czerkasy Czerkasy
Jurydyczna Akademіja Charków Charków
SDJuSSz-WNAU Winnica Winnica
Fakeł Iwano-Frankiwsk Iwano-Frankiwsk

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Łokomotyw Charków Krymsoda Czerniowce Czerkasy Charków Winnica Fakeł
Łokomotyw Charków 3:0 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0
Krymsoda Krasnoperekopsk 3:1 2:3 2:3 3:1 3:0 3:0
Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 2:3 3:2 3:2 3:0 3:1 3:0
ImpeksahroSport Czerkasy 0:3 2:3 3:1 0:3 3:0 3:0
Jurydyczna Akademіja Charków 3:0 0:3 1:3 3:0 3:0 3:0
SDJuSSz-WNAU Winnica 1:3 0:3 2:3 0:3 1:3 3:0
Fakeł Iwano-Frankiwsk 1:3 0:3 1:3 0:3 0:3 0:3
  Łokomotyw Charków Krymsoda Czerniowce Czerkasy Charków Winnica Fakieł
Łokomotyw Charków 2:3 1:3 3:0 3:0 3:0 3:0
Krymsoda Krasnoperekopsk 3:2 3:1 0:3 3:0 3:0 3:0
Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 1:3 3:1 0:3 3:0 3:2 3:0
ImpeksahroSport Czerkasy 1:3 3:2 3:1 3:2 3:1 3:0
Jurydyczna Akademіja Charków 3:2 3:2 1:3 3:1 3:2 3:1
SDJuSSz-WNAU Winnica 0:3 1:3 3:1 0:3 1:3 3:0
Fakeł Iwano-Frankiwsk 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio
1 Łokomotyw Charków 56 24 18 6 10 7 1 3 2 1 89 62 27 2,296
2 Krymsoda Krasnoperekopsk1 50 24 16 8 9 4 3 5 1 2 87 53 34 1,559
3 ImpeksahroSport Czerkasy 44 24 15 9 9 3 3 2 3 4 88 52 36 1,444
4 Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 44 24 16 8 5 6 5 1 6 1 96 56 40 1,400
5 Jurydyczna Akademіja Charków 40 24 14 10 7 4 3 1 4 5 88 48 40 1,200
6 SDJuSSz-WNAU Winnica 18 24 5 19 3 2 0 3 6 10 86 27 59 0,458
7 Fakeł Iwano-Frankiwsk1 -2 24 0 24 0 0 0 0 4 20 70 4 66 0,061
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

1 Mecze pomiędzy klubami Krymsoda Krasnoperekopsk i Fakeł Iwano-Frankiwsk zakończyły się walkowerem dla tego pierwszego, jednak wygrane sety nie są wliczane do tabeli. Dodatkowo drużynie Fakeł Iwano-Frankiwsk odjęto 2 punkty.

Mecze o miejsca 1-4[edytuj | edytuj kod]

I turniej[edytuj | edytuj kod]


25.03.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 (26:24, 25:19, 25:17) ImpeksahroSport Czerkasy
25.03.2010 Łokomotyw Charków 0:3 (25:18, 25:22, 28:26) Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce

26.03.2010 Łokomotyw Charków 3:2 (25:23, 25:20, 15:25, 16:25, 15:10) Krymsoda Krasnoperekopsk
26.03.2010 Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 3:2 (22:25, 21:25, 25:19, 25:21, 15:10) ImpeksahroSport Czerkasy

27.03.2010 ImpeksahroSport Czerkasy 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) Łokomotyw Charków
27.03.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 (25:14, 25:18, 25:23) Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce

II turniej[edytuj | edytuj kod]


08.04.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 1:3 (25:22, 20:25, 22:25, 21:25) Łokomotyw Charków
08.04.2010 Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 1:3 (21:25, 12:25, 25:20, 21:25) ImpeksahroSport Czerkasy

09.04.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:2 (19:25, 23:25, 25:20, 25:21, 15:12) Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce
09.04.2010 Łokomotyw Charków 3:2 (25:23, 19:25, 27:29, 25:16, 15:8) ImpeksahroSport Czerkasy

10.04.2010 Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 1:3 (21:25, 17:25, 25:19, 21:25) Łokomotyw Charków
10.04.2010 ImpeksahroSport Czerkasy 0:3 (21:25, 26:28, 22:25) Krymsoda Krasnoperekopsk

III turniej[edytuj | edytuj kod]


16.04.2010 Łokomotyw Charków 3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:22) ImpeksahroSport Czerkasy
16.04.2010 Krymsoda Krasnoperekopsk 3:0 (25:22, 25:13, 25:22) Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce

17.04.2010 Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 21:25) ImpeksahroSport Czerkasy
17.04.2010 Łokomotyw Charków 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:21) Krymsoda Krasnoperekopsk

18.04.2010 Łokomotyw Charków 3:1 (28:30, 25:18, 35:33, 25:21) Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce
18.04.2010 ImpeksahroSport Czerkasy 1:3 (20:25, 18:25, 25:21, 14:25) Krymsoda Krasnoperekopsk

IV turniej[edytuj | edytuj kod]


28.04.2010 ImpeksahroSport Czerkasy 1:3 (25:27, 25:20, 22:25, 22:25) Krymsoda Krasnoperekopsk

29.04.2010 Łokomotyw Charków 3:2 (20:25, 25:12, 25:20, 20:25, 15:11) Krymsoda Krasnoperekopsk

30.04.2010 ImpeksahroSport Czerkasy 1:3 (16:25, 25:19, 23:25, 28:30) Łokomotyw Charków

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio
1 Łokomotyw Charków 30 11 10 2 1 6 3 0 0 2 48 30 18 1,667
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Mecze o miejsca 5-7[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Charków Winnica Fakeł
Juridiczna akademіja Charków 3:1 3:1
SDJuSSz-WNAU Winnica 2:3 3:2
Fakeł Iwano-Frankiwsk 2:3 1:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
26.03.2010 Jurydyczna Akademіja Charków 3:1 (25:20, 25:27, 25:14, 25:22) Fakeł Iwano-Frankiwsk
27.03.2010 Jurydyczna Akademіja Charków 3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 32:30) SDJuSSz-WNAU Winnica
28.03.2010 Fakeł Iwano-Frankiwsk 1:3 (13:25, 25:23, 18:25, 20:25) SDJuSSz-WNAU Winnica
2. KOLEJKA
01.04.2010 Jurydyczna Akademіja Charków 3:2 (25:23, 18:25, 25:15, 14:25, 15:7) SDJuSSz-WNAU Winnica
02.04.2010 Jurydyczna Akademіja Charków 3:2 (25:15, 25:15, 25:11) Fakeł Iwano-Frankiwsk
03.04.2010 SDJuSSz-WNAU Winnica 3:2 (25:17, 22:25, 15:25, 25:15, 15:10) Fakeł Iwano-Frankiwsk

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg Łokomotyw Charków Puchar Challenge
2. Krymsoda Krasnoperekopsk Puchar Challenge
3. ImpeksahroSport Czerkasy Puchar Challenge
4. Budiwelnyk-Bukowyna Czerniowce
5. Jurydyczna Akademіja Charków
6. SDJuSSz-WNAU Winnica
7. Fakeł Iwano-Frankiwsk spadek do II ligi

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]