Survivor Series (2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Survivor Series (2017)
Motyw muzyczny „Greatest Show On Earth” – Kid Rock
Informacje
Promocja WWE
Brandy Raw
SmackDown
Sponsor Mattel
Data 19 listopada 2017
Widownia 14 478
Hala Toyota Center
Miejsce Houston, Teksas
Gale WWE Network – chronologicznie
Survivor Series – chronologicznie

Survivor Series (2017) – gala wrestlingu wyprodukowana przez federację WWE. Odbyła się 19 listopada 2017 w Toyota Center w Houston w Teksasie[1]. Emisja była przeprowadzana na żywo za pośrednictwem WWE Network oraz w systemie pay-per-view. Była to trzydziesta pierwsza gala w chronologii cyklu Survivor Series.

Walką wieczoru był męski 5-on-5 Survivor Series elimination match pomiędzy zespołem Raw oraz zespołem SmackDown. Pojedynek na rzecz drużyny Raw wygrali Braun Strowman i Triple H. Ponadto Universal Champion pokonał WWE Championa AJ Stylesa w singlowej walce, zaś grupa The Shield (Dean Ambrose, Roman Reigns i Seth Rollins) reprezentujący brand Raw pokonali The New Day (Big E, Kofiego Kingstona i Xaviera Woodsa) reprezentujących brand SmackDown. Ostatecznie reprezentanci Raw wygrali cztery z siedmiu pojedynków na głównej karty gali.

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

 Zobacz też: Wrestling.

Survivor Series oferowało walki profesjonalnego wrestlingu z udziałem różnych wrestlerów należących do brandów Raw i SmackDown. Oskryptowane rywalizacje (storyline’y) kreowane są podczas cotygodniowych gal Raw, SmackDown oraz ekskluzywnej dla dywizji cruiserweight 205 Live. Wrestlerzy są przedstawieni jako heele (negatywni, źli zawodnicy i najczęściej wrogowie publiki) i face’owie (pozytywni, dobrzy i najczęściej ulubieńcy publiki), którzy rywalizują pomiędzy sobą w seriach walk mających budować napięcie. Kulminacją rywalizacji jest walka wrestlerska lub ich seria[2][3].

Rywalizacje[edytuj | edytuj kod]

Podczas wrześniowej gali pay-per-view brandu Raw No Mercy, Brock Lesnar pokonał Brauna Strowmana i obronił WWE Universal Championship[4], zaś w październiku podczas gali brandu SmackDown Hell in a Cell, Jinder Mahal obronił WWE Championship pokonując Shinsuke Nakamurę[5]. 17 października podczas tygodniówki SmackDown Live Mahal powiedział, że podczas jego wyprawy do Indii młody fan spytał co będzie jego kolejnym celem. Stwierdził, że pokonał każdego przeciwnika w rosterze SmackDown i wezwał do pojedynku na Survivor Series Brocka Lesnara. Wypowiedź przerwał mu AJ Styles, który chciał zawalczyć z nim o WWE Championship. Ostatecznie Styles wyszedł zwycięsko z bijatyki pomiędzy nim, mistrzem oraz The Singh Brothers (Samirem i Sunilem Singh)[6]. 23 października podczas tygodniówki Raw Lesnar oraz Paul Heyman akceptowali wyzwanie Mahala[7]. Przez kolejne odcinki tygodniówki SmackDown Live Mahal odpowiadał Lesnarowi, że jest on przereklamowany, tudzież pokona go na gali Survivor Series[8][9]. Mimo tego 2 listopada ogłoszono, że Styles zawalczy z Mahalem o WWE Championship podczas tygodniówki SmackDown Live z 7 listopada[10]; ostatecznie Styles pokonał Mahala i zdobył WWE Championship, zarówno stając się przeciwnikiem Lesnara na gali Survivor Series[11]. Lesnar i Heyman pojawili się podczas tygodniówki Raw z 13 listopada, gdzie określili Stylesa „gwarantowanym przegranym”, zaś Lesnara najlepszym mistrzem w historii WWE[12]. Dobę później podczas SmackDown, Styels i Bryan zażartowali z Lesnara i Heymana, gdzie Bryan w roli "adwokata Stylesa" i Styles ogłosili, że Lesnar z czasem trwania walki mentalnie odpuści, co wykorzysta mistrz WWE i wygra walkę[13].

23 października podczas tygodniówki Raw, generalny menadżer brandu Raw Kurt Angle ogłosił sześć walk odbywających się podczas gali Survivor Series. Z wyjątkiem posiadacza WWE Cruiserweight Championship, każdy mistrz brandu Raw zawalczy z mistrzem brandu SmackDown: Intercontinental Champion kontra United States Champion, Raw Women's Champion kontra SmackDown Women's Champion, Raw Tag Team Champions kontra SmackDown Tag Team Champions, a także Universal Champion kontra WWE Champion. Angle ogłosił również, że odbędą się również męskie i żeńskie 5-on-5 Survivor Series elimination matche pomiędzy członkami i członkiniami brandów Raw i SmackDown[7].

Intercontinental Champion The Miz zachował posadę w walce broniąc tytułu w walce z Mattem Hardym w dniu 30 października podczas tygodniówki Raw[14], zaś jego rywal Baron Corbin obronił United States Championship pokonując Sin Carę 14 lipca podczas odcinka SmackDown Live[11][13]. 30 października na Raw Alexa Bliss obroniła Raw Women’s Championship wygrywając z Mickie James, jednakże jej rywalka Natalya utraciła SmackDown Women’s Championship na rzecz Charlotte Flair, z którą przegrała 14 listopada na SmackDown Live[11][13]. 6 listopada na Raw Cesaro Sheamus Sheamus pokonali Deana Ambrose'a i Setha Rollinsa stając się posiadaczami Raw Tag Team Championship[15], a The Usos (Jey i Jimmy Uso), pomimo przegranej przez wyliczenie poza ringowe, obronili tytuły SmackDown Tag Team Championship w walce z Chadem Gablem i Sheltonem Benjaminem z 7 listopada na SmackDown Live[9][11].

23 października podczas tygodniówki Raw, kiedy to generalny menadżer Kurt Angle miał ogłosił członków drużyny Raw, komisarz brandu SmackDown Shane McMahon oraz wiele gwiazd jego brandu przeszło przez publikę w kierunku zaplecza. Zaatakowali oni wrestlerów i wrestlerki należące do brandu Raw, po czym Shane ostrzegł Angle'a przed galą Survivor Series[7]. Następnej nocy na SmackDown Live generalny menadżer SmackDown Daniel Bryan był zszokowany, że nikt z przeciwnego brandu nie zaatakował ich tejże nocy, lecz powiedział Shane'owi, że powinni być w gotowości, gdyż mogą się zemścić. Tej samej nocy Randy Orton zakwalifikował się do męskiej drużyny SmackDown pokonując Samiego Zayna[8]. W przyszłym tygodniu Shane ogłosił się kapitanem męskiej drużyny SmackDown i wyjaśnił inwazję swojego brandu tym, że wszyscy zawsze widzieli SmackDown jako słabszy brand od Raw. W międzyczasie Bobby Roode i Shinsuke Nakamura stali się kolejnymi członkami zespołu pokonując kolejno Dolpha Zigglera i Kevina Owensa. Ostatnie miejsce miało być zajęte przez zwycięzcę walki AJ Stylesa i Ruseva, lecz Styles ostatecznie zawalczył z Jinderem Mahalem o WWE Championship[9], więc miejsce przyznano wolnemu agentowi Johnowi Cenie[16]. Komisarz brandu Raw Stephanie McMahon powróciła 30 października podczas odcinka Raw i skonfrontowała się z Anglem twierdząc, że inwazja zawodników SmackDown była wstydem, po czym wyznaczyła Angle'a jako kapitana męskiej drużyny Raw. Dodała, że jeżeli jego drużyna przegra podczas gali Survivor Series, to Angle zostanie zwolniony z posady generalnego menadżera[14]. Dobę później Angle wyznaczył Brauna Strowmana drugim członkiem drużyny Raw[17]. W przyszłym tygodniu Samoa Joe i Finn Bálor zmierzyli się w walce, która zakończyła się podwójnym wyliczeniem poza ringowem, tudzież obaj zostali dodani do drużyny Angle'a. Kilkanaście minut później Angle wyznaczył swojego syna Jasona Jordana piątym członkiem zespołu[15]. 13 listopada podczas tygodniówki Raw Stephanie nie zgodziła się na dodanie Jasona Jordana, który w międzyczasie został (wedle scenariusza) kontuzjowany podczas walki z Brayem Wyattem. Jordan błagał Angle'a o pozostanie w drużynie, lecz do ringu wkroczył powracający Triple H i ogłosił się ostatnim członkiem zespołu, po czym wykonał Pedigree na Jordanie[12]. Następnej nocy podczas tygodniówki SmackDown Live inwazję przeprowadziły drużyny Raw, które zaatakowały The New Day, Kevina Owensa, Zayna i Shane'a McMahona w ringu[13].

23 października na Raw odbyła się walka Alicii Fox, Bayley i Sashy Banks o miano kapitanki żeńskiej drużyny Raw, które zdobyła Fox[7]. Tydzień później Fox mianowała Nię Jax drugą członkinią zespołu po tym jak pokonała Bayley[14], zaś 6 listopada Asukę po wygranej ze Stacy Coates i Sashę Banks po wygranej wraz z Bayley z nią i Jax[15]. Bayley ostatecznie stała się ostatnią członkinią po pokonaniu Dany Brooke i Mickie James w triple threat matchu z 13 listopada[12]. 24 października podczas tygodniówki SmackDown Live, Becky Lynch, Ms. Money in the Bank Carmella, Charlotte Flair, Naomi i Tamina zostały ogłoszone reprezentantkami żeńskiej drużyny SmackDown; Lynch stała się kapitanką po pokonaniu czterech innych uczestniczek w fatal five-way matchu[8]. Flair została usunięta z zespołu po zdobyciu SmackDown Women’s Championship i została zastąpiona przez poprzednią mistrzynię Natalyę[13][18].

6 listopada podczas odcinka tygodniówki Raw, kiedy to Dean Ambrose i Seth Rollins bronili Raw Tag Team Championship w walce z Cesaro i Sheamusem, grupa The New Day (Big E, Kofi Kingston i Xavier Woods) pojawiła się w publice. Odwrócili oni uwagę wrestlerów brandu Raw wierząc, że zawodnicy SmackDown ponownie chcą podjąć się inwazji. W międzyczasie Sheamus przypiął Rollinsa i wspólnie z Cesaro odebrali Raw Tag Team Championship[15]. Tydzień później powrócił Roman Reigns, który wraz z Rollinsem i Ambrosem (znanymi we trójkę jako The Shield) wyzwał do walki The New Day podczas gali Survivor Series[12]. Dobę później The New Day przyjęło wyzwanie, lecz pod koniec odcinka tygodniówki SmackDown Live zostali zaatakowali w ringu przez The Shield i innych zawodników brandu Raw[13].

Podczas gali pay-per-view TLC: Tables, Ladders & Chairs, Enzo Amore pokonał Kalisto i odzyskał WWE Cruiserweight Championship[19]. Kalisto wykorzystał klauzulę rewanżową dwa dni później podczas odcinka tygodniówki 205 Live, lecz Amore wygrał walkę będąc zdyskwalifikowanym[20]. 30 października podczas tygodniówki Raw Kalisto pokonał Drewa Gulaka, który sprzymierzył się z Amorem, lecz po walce Amore wykonał Kalisto JawdonZo[14]. 31 października podczas odcinka 205 Live ogłoszono rewanż pomiędzy Amore i Kalisto mający miejsce podczas pre-show gali Survivor Series[21].

Wyniki walk[edytuj | edytuj kod]

Nr. Wyniki Stypulacje Czas
1P Elias pokonał Matta Hardy'ego Singles match[22] 9:15
2P Enzo Amore (c) pokonał Kalisto Singles match o WWE Cruiserweight Championship[23] 8:45
3P Kevin Owens i Sami Zayn pokonali Breezango (Tylera Breeze'a i Fandango) Tag team match[24] 7:45
4 The Shield (Dean Ambrose, Roman Reigns i Seth Rollins) pokonali The New Day (Big E, Kofiego Kingstona i Xaviera Woodsa) Six-man interbrand tag team match[25] 21:20
5 Team Raw (Alicia Fox, Nia Jax, Asuka, Sasha Banks i Bayley) pokonały Team SmackDown (Becky Lynch, Carmellę, Naomi, Taminę i Natalyę) Eliminacje Żeński 5-on-5 Survivor Series interbrand elimination match[26] 18:35
6 United States Champion Baron Corbin pokonał Intercontinental Championa The Miza (z Curtisem Axelem i Bo Dallasem) Champion vs. Champion interbrand singles match[27] 9:35
7 SmackDown Tag Team Champions The Usos (Jey i Jimmy Uso) pokonali Raw Tag Team Champions Cesaro i Sheamusa Champions vs. Champions interbrand tag team match[28] 15:55
8 SmackDown Women's Champion Charlotte Flair pokonała Raw Women's Champion Alexę Bliss Champion vs. Champion interbrand singles match[29] 15:00
9 Universal Champion Brock Lesnar (z Paulem Heymanem) pokonał WWE Championa AJ Stylesa Champion vs. Champion interbrand match[30] 15:25
10 Team Raw (Kurt Angle, Braun Strowman, Finn Bálor, Samoa Joe i Triple H) pokonali Team SmackDown (Shane'a McMahona, Randy'ego Ortona, Bobby'ego Roode'a, Shinsuke Nakamurę i Johna Cenę) Eliminacje Męski 5-on-5 Survivor Series interbrand elimination match[31] 33:20
(c) – mistrz/mistrzyni przed walką
P – walka miała miejsce w pre-show

Eliminacje w Survivor Series matchach[edytuj | edytuj kod]

Żeński Survivor Series match[edytuj | edytuj kod]

Nr. eliminacji Wrestlerka Drużyna Wyeliminowana przez Metoda eliminacji Czas
1 Becky Lynch SmackDown Bayley Przypięcie roll-up 2:05
2 Bayley Raw Taminę Superfly Splash 5:30
3 Nia Jax Raw Wyliczenie poza ringowe 9:05
4 Alicia Fox Raw Naomi Przypięcie roll-up 11:00
5 Naomi SmackDown Sashę Banks Bank Statement
6 Carmella SmackDown Asukę Spin kick 13:00
7 Sasha Banks Raw Natalyę Sharpshooter 15:30
8 Tamina SmackDown Asukę Flying cross armbar 17:35
9 Natalya SmackDown Asukę Asuka Lock 18:35
Zwyciężczyni: Asuka (Team Raw)

Męski Survivor Series match[edytuj | edytuj kod]

Nr. eliminacji Wrestler Drużyna Wyeliminowany przez Metoda eliminacji Czas
1 Shinsuke Nakamura SmackDown Brauna Strowmana Running Powerslam 11:40
2 Bobby Roode SmackDown Brauna Strowmana Running Powerslam 13:00
3 Samoa Joe Raw Johna Cenę Attitude Adjustment 18:10
4 John Cena SmackDown Kurta Angle'a Angle Slam 21:55
5 Finn Bálor Raw Randy'ego Ortona RKO 24:00
6 Randy Orton SmackDown Brauna Strowmana Running Powerslam 26:40
7 Kurt Angle Raw Shane'a McMahon Pedigree od Triple H'a 32:05
8 Shane McMahon SmackDown Triple H'a Pedigree 33:20
Zwycięzcy: Braun Strowman i Triple H (Team Raw)

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. WWE Survivor Series 2017 tickets available now. WWE, April 24, 2017. [dostęp June 19, 2017].
 2. Ed Grabianowski: How Pro Wrestling Works. W: HowStuffWorks, Inc. [on-line]. [dostęp 2012-03-05].
 3. Live & Televised Entertainment. WWE. [dostęp 2012-03-21].
 4. Jason Powell: Powell’s WWE No Mercy 2017 live review: Brock Lesnar vs. Braun Strowman for the WWE Universal Championship, John Cena vs. Roman Reigns, Dean Ambrose and Seth Rollins vs. Sheamus and Cesaro for the Raw Tag Titles. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp September 24, 2017].
 5. Jason Powell: Powell’s WWE Hell in a Cell 2017 live review: Kevin Owens vs. Shane McMahon in a Falls Count Anywhere HIAC match, New Day vs. The Usos in an HIAC match for the Smackdown Tag Titles, Jinder Mahal vs. Shinsuke Nakamura for the WWE Championship. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp October 8, 2017].
 6. Wade Keller: KELLER’S WWE SMACKDOWN REPORT 10/17: Ziggler vs. Roode, Jinder’s announcement, Sami Zayn heel turn follow-up, Daniel Bryan in Seattle. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. October 17, 2017. [dostęp October 17, 2017].
 7. a b c d Wade Keller: KELLER’S WWE RAW REPORT 10/23: Angle announces Survivor Series champion vs. champion matches, Lesnar & Heyman respond to Jinder’s challenge. W: Pro Wrestling Torch [on-line]. October 23, 2017. [dostęp October 23, 2017].
 8. a b c Jake Barnett: 10/24 Barnett’s WWE Smackdown Live TV Review: Follow-up to Smackdown invading Raw, Shane McMahon addresses the actions of Kevin Owens and Sami Zayn, The Usos and New Day vs. Chad Gable, Shelton Benjamin, Rusev, and Aiden English. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. October 24, 2017. [dostęp October 24, 2017].
 9. a b c Jason Powell: 10/31 Powell’s WWE Smackdown Live TV Review: Shinsuke Nakamura vs. Kevin Owens for a spot on Team Smackdown at Survivor Series, Bobby Roode vs. Dolph Ziggler in a best of three falls match for a spot on Team Smackdown. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. October 31, 2017. [dostęp October 31, 2017].
 10. WWE Championship match set for SmackDown LIVE. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp November 2, 2017].
 11. a b c d Jake Barnett: 11/7 Barnett’s WWE Smackdown Live TV Review: Jinder Mahal vs. AJ Styles for the WWE Championship, The Usos vs. Shelton Benjamin and Chad Gable for the Smackdown Tag Titles, Becky Lynch vs. James Ellsworth. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp November 7, 2017].
 12. a b c d Jason Powell: 11/13 Powell’s WWE Raw Live TV Review: Brock Lesnar returns, The Shield vs. Sheamus, Cesaro, and Miz, Bayley vs. Mickie James vs. Dana Brooke for a spot on Team Raw, the final push for Survivor Series. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp November 13, 2017].
 13. a b c d e f Jake Barnett: 11/14 Barnett’s WWE Smackdown Live TV Review: Natalya vs. Charlotte for the Smackdown Women’s Championship, Baron Corbin vs. Sin Cara for the U.S. Title, New Day vs. Kevin Owens and Sami Zayn, final hype for Survivor Series. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. November 14, 2017. [dostęp November 15, 2017].
 14. a b c d Jason Powell: 10/30 Powell’s WWE Raw Live TV Review: Samoa Joe, Stephanie McMahon, Nia Jax, and Bo Dallas return, Kurt Angle forces The Miz to defend the IC Title. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. October 30, 2017. [dostęp October 30, 2017].
 15. a b c d Jason Powell: 11/6 Powell’s WWE Raw Live TV Review: Seth Rollins and Dean Ambrose vs. Sheamus and Cesaro for the Raw Tag Titles, Kurt Angle on Miz TV, Elias vs. Jason Jordan. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp November 6, 2017].
 16. John Cena returning to the ring at WWE Survivor Series. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp November 8, 2017].
 17. Adam Martin: Braun Strowman added to Team RAW at the Survivor Series PPV. W: WrestleView [on-line]. October 31, 2017. [dostęp October 31, 2017].
 18. Final entrant for Team Smackdown’s women’s team announced. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp November 18, 2017].
 19. Jason Powell: Powell’s WWE TLC 2017 live review: Kurt Angle, Dean Ambrose, and Seth Rollins vs. Braun Strowman, Kane, The Miz, Sheamus, and Cesaro in a TLC match, AJ Styles vs. Finn Balor, Asuka debuts, Alexa Bliss vs. Mickie James for the Raw Women’s Championship. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. [dostęp October 22, 2017].
 20. John Moore: 10/24 Moore’s WWE 205 Live Review: Enzo Amore vs. Kalisto for the WWE Cruiserweight Championship, Cedric Alexander and Rich Swann vs. Tony Nese and Noam Dar, Drew Gulak vs. Gran Metalik. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. October 25, 2017. [dostęp October 26, 2017].
 21. John Moore: 10/31 Moore’s WWE 205 Live Review: Ariya Daivari vs. Tony Nese vs. Mustafa Ali vs. Gran Metalik in a Fright Night Fatal 4-Way, Drew Gulak’s Halloween PowerPoint Presentation, "Clown" Rich Swann vs. Brian Kendrick. W: Pro Wrestling Dot Net [on-line]. November 1, 2017. [dostęp November 1, 2017].
 22. Ryan Pappolla: Elias def. Matt Hardy. W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 23. Tony Benigno: WWE Cruiserweight Champion Enzo Amore def. Kalisto (Kickoff Match). W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 24. Ryan Pappolla: Kevin Owens & Sami Zayn def. Breezango. W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 25. James Wortman: The Shield def. The New Day. W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 26. Anthony Benigno: Team Raw (Alicia Fox, Sasha Banks, Bayley, Asuka & Nia Jax) def. Team SmackDown (Becky Lynch, Naomi, Carmella, Natalya & Tamina) (Women’s 5-on-5 Traditional Survivor Series Elimination Match). W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 27. Ryan Pappola: United States Champion Baron Corbin def. Intercontinental Champion The Miz. W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 28. Michael Burdick: SmackDown Tag Team Champions The Usos def. Raw Tag Team Champions Cesaro & Sheamus (Champion vs. Champion Match). W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 29. Ryan Pappolla: SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair def. Raw Women’s Champion Alexa Bliss. W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 30. Anthony Benigno: Universal Champion Brock Lesnar def. WWE Champion AJ Styles. W: WWE [on-line]. [dostęp November 19, 2017].
 31. Michael Burdick: Men’s 5-on-5 Traditional Survivor Series Elimination Match. W: WWE [on-line]. [dostęp October 30, 2017].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]