Swedish Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej kobiet Swedish Open.
Swedish Open 2019
Miejsce  Szwecja
Båstad
Obiekt Båstad Tennis Stadium
Nawierzchnia Ceglana
Data 15–21.07.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 586 140 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Christer Hult
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Chile Nicolás Jarry
Gra podwójna
Belgia Sander Gillé
Belgia Joran Vliegen
2018 2020
Strona internetowa

Swedish Open 2019, właśc. SkiStar Swedish Open 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Swedish Open rozgrywany w dniach 15–21 lipca 2019 roku w Båstad na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 586 140 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Chile Cristian Garín 34 2. runda
02Hiszpania Fernando Verdasco 37 2. runda
03Urugwaj Pablo Cuevas 45 2. runda
04Francja Richard Gasquet 47 ćwierćfinał
05Chile Nicolás Jarry 53 zwycięstwo
06Argentyna Juan Ignacio Londero 60 finał
07Norwegia Casper Ruud 62 1. runda
08Portugalia João Sousa 69 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Francja Jérémy Chardy 1 4  
5  Chile Nicolás Jarry 6 6  
  5  Chile Nicolás Jarry 6 6  
   Argentyna Federico Delbonis 3 2  
 Argentyna Federico Delbonis 6 7
  8  Portugalia João Sousa 2 5  
    5  Chile Nicolás Jarry 7 6
  6  Argentyna Juan Ignacio Londero 67 4
  6  Argentyna Juan Ignacio Londero 7 4 6  
4  Francja Richard Gasquet 65 6 3  
6  Argentyna Juan Ignacio Londero 6 6
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 3 4  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 1 1
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 4 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Chile Cristian Garín 4 4  
 Francja Jérémy Chardy 6 4 7      Francja Jérémy Chardy 6 6  
Q  Hiszpania Pablo Carreño-Busta 4 6 5        Francja Jérémy Chardy 1 4
WC  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 5 0       5  Chile Nicolás Jarry 6 6
WC  Szwecja Mikael Ymer 4 7 6     WC  Szwecja Mikael Ymer 5 3
 Szwajcaria Henri Laaksonen 61 5     5  Chile Nicolás Jarry 7 6  
5  Chile Nicolás Jarry 7 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Urugwaj Pablo Cuevas 4 4  
 Argentyna Federico Delbonis 7 3 6      Argentyna Federico Delbonis 6 6  
Q  Hiszpania Bernabé Zapata Miralles 5 6 2        Argentyna Federico Delbonis 6 7
 Brazylia Thiago Monteiro 3 6 5       8  Portugalia João Sousa 2 5
WC  Szwecja Elias Ymer 6 2 7     WC  Szwecja Elias Ymer 6 4 2
PR  Słowacja Jozef Kovalík 63 4     8  Portugalia João Sousa 4 6 6  
8  Portugalia João Sousa 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Argentyna Juan Ignacio Londero 6 6  
Q  Argentyna Facundo Argüello 3 2     6  Argentyna Juan Ignacio Londero 6 5 6  
 Boliwia Hugo Dellien 6 2      Boliwia Hugo Dellien 4 7 3  
 Łotwa Ernests Gulbis 2 1k       6  Argentyna Juan Ignacio Londero 7 4 6
 Austria Dennis Novak 6 7       4  Francja Richard Gasquet 65 6 3
PR  Belgia Steve Darcis 2 5      Austria Dennis Novak 6 3 4
    4  Francja Richard Gasquet 4 6 6  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Norwegia Casper Ruud 4 2  
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 6 6      Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 1 64  
 Hiszpania Jaume Munar 4 6 3      Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 7  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 3 6        Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 1 1
Q  Francja Constant Lestienne 1 5        Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 4 6 6
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 7      Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6
    2  Hiszpania Fernando Verdasco 2 4  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 90 390 250
Finalista 48 870 150
Półfinalista 26 990 90
Ćwierćfinalista 15 335 45
2. runda 8815 20
1. runda 5285 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Czechy Roman Jebavý
Holandia Matwé Middelkoop
96 półfinał
02Brazylia Marcelo Demoliner
Chile Nicolás Jarry
111 ćwierćfinał
03Argentyna Federico Delbonis
Argentyna Horacio Zeballos
132 finał
04Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
Indonezja Christopher Rungkat
132 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Czechy Roman Jebavý
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6  
 Boliwia Hugo Dellien
 Argentyna Juan Ignacio Londero
3 3     1  Czechy Roman Jebavý
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Jaume Munar
7 6      Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Jaume Munar
3 4  
 Stany Zjednoczone James Cerretani
 Brazylia Fernando Romboli
5 2       1  Czechy Roman Jebavý
 Holandia Matwé Middelkoop
6 4 5  
4  Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
1 4        Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
4 6 10  
PR  Filipiny Treat Huey
 Dania Frederik Nielsen
6 6     PR  Filipiny Treat Huey
 Dania Frederik Nielsen
2 3
 Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
65 7 10      Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
6 6  
 Holandia Sander Arends
 Holandia David Pel
7 62 5        Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
65 7 10
WC  Szwecja Markus Eriksson
 Szwecja André Göransson
5 7 10       3  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Horacio Zeballos
7 5 5
WC  Szwecja Elias Ymer
 Szwecja Mikael Ymer
7 5 6     WC  Szwecja Markus Eriksson
 Szwecja André Göransson
1 1  
 Chile Cristian Garín
 Hiszpania David Vega Hernández
5 63     3  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Horacio Zeballos
6 6  
3  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Horacio Zeballos
7 7       3  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Horacio Zeballos
3 6 10
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Portugalia João Sousa
7 6        Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Portugalia João Sousa
6 1 5  
 Monako Romain Arneodo
 Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur
64 2      Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Portugalia João Sousa
7 7
 Urugwaj Pablo Cuevas
 Argentyna Guillermo Durán
4 6 7     2  Brazylia Marcelo Demoliner
 Chile Nicolás Jarry
5 5  
2  Brazylia Marcelo Demoliner
 Chile Nicolás Jarry
6 4 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 650 250
Finaliści 15 200 150
Półfinaliści 8240 90
Ćwierćfinaliści 4710 45
1. runda 2760 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]