Swiss Indoors Basel 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Swiss Indoors Basel 2016
Miejsce  Szwajcaria
Bazylea
Obiekt St. Jakobshalle
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 22–30.10.2016
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 500
Pula nagród 2 151 985 €
Drabinka 32S/16QS/16D/4QD
Dyrektor Roger Brennwald
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Chorwacja Marin Čilić
Gra podwójna
Hiszpania Marcel Granollers
Stany Zjednoczone Jack Sock
2017 2017
Strona internetowa

Swiss Indoors Basel 2016tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 500 w sezonie 2016 z cyklu Swiss Indoors Basel rozgrywany w dniach 22–30 października 2016 roku w Bazylei na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 2 151 985 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Szwajcaria Stan Wawrinka 3 ćwierćfinał
02Kanada Milos Raonic 4 1. runda
03Japonia Kei Nishikori 5 finał
04Chorwacja Marin Čilić 11 zwycięstwo
05Belgia David Goffin 12 2. runda
06Bułgaria Grigor Dimitrow 18 1. runda
07Francja Richard Gasquet 19 1. runda
08Stany Zjednoczone Jack Sock 23 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Stan Wawrinka 2 7 1  
Q  Niemcy Mischa Zverev 6 5 6  
  Q  Niemcy Mischa Zverev 6 5 3  
  4  Chorwacja Marin Čilić 4 7 6  
4  Chorwacja Marin Čilić 6 6
   Hiszpania Marcel Granollers 3 3  
    4  Chorwacja Marin Čilić 6 7
  3  Japonia Kei Nishikori 1 65
  WC  Argentyna Juan Martín del Potro 5 4  
3  Japonia Kei Nishikori 7 6  
3  Japonia Kei Nishikori 4 7 6
   Luksemburg Gilles Müller 6 63 3  
 Luksemburg Gilles Müller 64 6 7
   Argentyna Federico Delbonis 7 4 63  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Szwajcaria Stan Wawrinka 61 6 6  
WC  Szwajcaria Marco Chiudinelli 7 1 4     1  Szwajcaria Stan Wawrinka 7 63 6  
Q  Ukraina Illa Marczenko 4 2     Q  Stany Zjednoczone Donald Young 64 7 4  
Q  Stany Zjednoczone Donald Young 6 6       1  Szwajcaria Stan Wawrinka 2 7 1
Q  Niemcy Mischa Zverev 7 6       Q  Niemcy Mischa Zverev 6 5 6
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz 64 0     Q  Niemcy Mischa Zverev 6 6
 Argentyna Guido Pella 6 2      Argentyna Guido Pella 4 2  
7  Francja Richard Gasquet 2 1k  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Chorwacja Marin Čilić 6 6  
 Rosja Michaił Jużny 4 2     4  Chorwacja Marin Čilić 6 7  
 Hiszpania Fernando Verdasco 5 3      Hiszpania Pablo Carreño-Busta 0 64  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 7 6       4  Chorwacja Marin Čilić 6 6
 Hiszpania Marcel Granollers 6 3 6        Hiszpania Marcel Granollers 3 3
WC  Szwajcaria Henri Laaksonen 3 6 2      Hiszpania Marcel Granollers 6 6
 Francja Adrian Mannarino 3 3     8  Stany Zjednoczone Jack Sock 3 1  
8  Stany Zjednoczone Jack Sock 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Belgia David Goffin 6 7  
 Cypr Markos Pagdatis 4 64     5  Belgia David Goffin 5 3  
WC  Argentyna Juan Martín del Potro 6 6     WC  Argentyna Juan Martín del Potro 7 6  
Q  Holandia Robin Haase 3 4       WC  Argentyna Juan Martín del Potro 5 4
 Francja Nicolas Mahut 4 64       3  Japonia Kei Nishikori 7 6
 Włochy Paolo Lorenzi 6 7      Włochy Paolo Lorenzi 63 2
 Serbia Dušan Lajović 5 1     3  Japonia Kei Nishikori 7 6  
3  Japonia Kei Nishikori 7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 4 4  
 Luksemburg Gilles Müller 69 6 6      Luksemburg Gilles Müller 6 6  
 Francja Benoît Paire 1 7 4      Niemcy Florian Mayer 3 2  
 Niemcy Florian Mayer 6 62 6        Luksemburg Gilles Müller 64 6 7
 Rosja Andriej Kuzniecow 4 4        Argentyna Federico Delbonis 7 4 63
 Argentyna Federico Delbonis 6 6      Argentyna Federico Delbonis 64 7 6
Q  Litwa Ričardas Berankis 3 6 6     Q  Litwa Ričardas Berankis 7 63 3  
2  Kanada Milos Raonic 6 3 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 387 100 500
Finalista 181 800 300
Półfinalista 90 270 180
Ćwierćfinalista 45 135 90
2. runda 22 870 45
1. runda 12 035 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
19 półfinał
02Francja Nicolas Mahut
Francja Édouard Roger-Vasselin
23 półfinał
03Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
32 ćwierćfinał
04Hiszpania Marcel Granollers
Stany Zjednoczone Jack Sock
39 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 3 10  
Q  Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Guido Pella
3 6 3     1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
69 6 10  
 Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
7 6      Filipiny Treat Huey
 Białoruś Maks Mirny
7 4 4  
 Szwajcaria Antoine Bellier
 Szwajcaria Marco Chiudinelli
5 4       1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
6 3 8  
3  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6        Szwecja Robert Lindstedt
 Nowa Zelandia Michael Venus
1 6 10  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Włochy Paolo Lorenzi
2 4     3  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 5
 Szwecja Robert Lindstedt
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 6      Szwecja Robert Lindstedt
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 7  
 Chorwacja Ivan Dodig
 Serbia Nenad Zimonjić
63 3        Szwecja Robert Lindstedt
 Nowa Zelandia Michael Venus
3 4
WC  Szwajcaria Adrien Bossel
 Szwajcaria Henri Laaksonen
63 3       4  Hiszpania Marcel Granollers
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6
 Wielka Brytania Dominic Inglot
 Rumunia Florin Mergea
7 6      Wielka Brytania Dominic Inglot
 Rumunia Florin Mergea
5 2k  
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 7 5     4  Hiszpania Marcel Granollers
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 2  
4  Hiszpania Marcel Granollers
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 5 10       4  Hiszpania Marcel Granollers
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6
 Cypr Markos Pagdatis
 Luksemburg Gilles Müller
5 7 1       2  Francja Nicolas Mahut
 Francja Édouard Roger-Vasselin
3 4  
 Hiszpania David Marrero
 Polska Marcin Matkowski
7 66 10      Hiszpania David Marrero
 Polska Marcin Matkowski
1 4
 Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
4 65     2  Francja Nicolas Mahut
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6  
2  Francja Nicolas Mahut
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 114 100 500
Finaliści 53 900 300
Półfinaliści 26 020 180
Ćwierćfinaliści 13 530 90
1. runda 7080 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]