Swiss Open Gstaad 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Swiss Open Gstaad 2018
Miejsce  Szwajcaria
Gstaad
Obiekt Roy Emerson Arena
Nawierzchnia Ceglana
Data 23–29.07.2018
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 561 345 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Włochy Matteo Berrettini
Gra podwójna
Włochy Matteo Berrettini
Włochy Daniele Bracciali
2017 2019
Strona internetowa

Swiss Open Gstaad 2018, właśc. J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad 2018tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2018 z cyklu Swiss Open Gstaad rozgrywany w dniach 23–29 lipca 2018 roku w Gstaad na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 561 345 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Włochy Fabio Fognini 15 2. runda
02Hiszpania Roberto Bautista-Agut 17 finał
03Chorwacja Borna Ćorić 21 2. runda
04Rosja Andriej Rublow 35 2. runda
05Holandia Robin Haase 38 1. runda
06Portugalia João Sousa 44 1. runda
07Hiszpania Guillermo García-López 62 1. runda
08Hiszpania Feliciano López 67 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  Q  Estonia Jürgen Zopp 3 6 6  
Q  Argentyna Facundo Bagnis 6 4 3  
  Q  Estonia Jürgen Zopp 4 66  
   Włochy Matteo Berrettini 6 7  
 Włochy Matteo Berrettini 6 6
  8  Hiszpania Feliciano López 4 3  
     Włochy Matteo Berrettini 7 6
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 69 4
  LL  Chorwacja Viktor Galović 7 3 65  
 Serbia Laslo Đere 65 6 7  
 Serbia Laslo Đere 7 4 4
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 65 6 6  
 Japonia Taro Daniel 5 1
  2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Włochy Fabio Fognini 1 6 3  
Q  Niemcy Yannick Hanfmann 6 3 64     Q  Estonia Jürgen Zopp 6 3 6  
Q  Estonia Jürgen Zopp 3 6 7       Q  Estonia Jürgen Zopp 3 6 6
WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler 68 6 7       Q  Argentyna Facundo Bagnis 6 4 3
WC  Hiszpania Nicolás Almagro 7 3 64     WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler 610 1
Q  Argentyna Facundo Bagnis 4 6 7     Q  Argentyna Facundo Bagnis 7 6  
6  Portugalia João Sousa 6 3 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Rosja Andriej Rublow 3 3  
 Włochy Matteo Berrettini 6 6      Włochy Matteo Berrettini 6 6  
 Mołdawia Radu Albot 4 2        Włochy Matteo Berrettini 6 6
LL  Hiszpania Oriol Roca Batalla 6 64 6       8  Hiszpania Feliciano López 4 3
 Włochy Paolo Lorenzi 3 7 3     LL  Hiszpania Oriol Roca Batalla 6 64 4
 Argentyna Federico Delbonis 3 63     8  Hiszpania Feliciano López 4 7 6  
8  Hiszpania Feliciano López 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Holandia Robin Haase 1 6 3  
LL  Chorwacja Viktor Galović 6 3 6     LL  Chorwacja Viktor Galović 3 6 6  
WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 7     WC  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 4 2  
 Argentyna Guido Andreozzi 3 63       LL  Chorwacja Viktor Galović 7 3 65
 Serbia Laslo Đere 7 7        Serbia Laslo Đere 65 6 7
 Uzbekistan Denis Istomin 66 5      Serbia Laslo Đere 6 1 6
    3  Chorwacja Borna Ćorić 4 6 1  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Hiszpania Guillermo García-López 63 2  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena 7 6      Hiszpania Roberto Carballés Baena 4 6 64  
 Szwecja Elias Ymer 69 5      Japonia Taro Daniel 6 4 7  
 Japonia Taro Daniel 7 7        Japonia Taro Daniel 5 1
 Hiszpania Jaume Munar 6 6       2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6
Q  Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 1 0      Hiszpania Jaume Munar 6 3 2
    2  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 2 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 89 435 250
Finalista 47 105 150
Półfinalista 25 515 90
Ćwierćfinalista 14 535 45
2. runda 8565 20
1. runda 5075 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Robin Haase
Holandia Matwé Middelkoop
68 półfinał
02Meksyk Santiago González
Portugalia João Sousa
114 półfinał
03Czechy Roman Jebavý
Argentyna Andrés Molteni
119 1. runda
04Holandia Sander Arends
Chorwacja Antonio Šančić
133 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
5 6 12  
 Mołdawia Radu Albot
 Białoruś Andrej Wasileuski
7 4 10     1  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
6 6  
WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler
 Szwajcaria Luca Margaroli
4 4     WC  Szwajcaria Adrian Bodmer
 Szwajcaria Jakub Paul
4 2  
WC  Szwajcaria Adrian Bodmer
 Szwajcaria Jakub Paul
6 6       1  Holandia Robin Haase
 Holandia Matwé Middelkoop
63 7 7  
4  Holandia Sander Arends
 Chorwacja Antonio Šančić
4 5       PR  Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Daniele Bracciali
7 65 10  
PR  Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Daniele Bracciali
6 7     PR  Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Daniele Bracciali
6 6
 Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
64 4      Francja Jonathan Eysseric
 Francja Hugo Nys
4 3  
 Francja Jonathan Eysseric
 Francja Hugo Nys
7 6       PR  Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Daniele Bracciali
7 7
 Indie Sriram Balaji
 Indie Vishnu Vardhan
7 3 9        Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
62 65
Alt  Argentyna Guido Andreozzi
 Hiszpania Jaume Munar
67 6 11     Alt  Argentyna Guido Andreozzi
 Hiszpania Jaume Munar
6 5 7  
 Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
6 3 10      Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
4 7 10  
3  Czechy Roman Jebavý
 Argentyna Andrés Molteni
3 6 8        Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
6 6
 Urugwaj Ariel Behar
 Hiszpania Guillermo García-López
4 3       2  Meksyk Santiago González
 Portugalia João Sousa
4 4  
 Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Japonia Taro Daniel
6 6      Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Japonia Taro Daniel
2 62
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
1 0     2  Meksyk Santiago González
 Portugalia João Sousa
6 7  
2  Meksyk Santiago González
 Portugalia João Sousa
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 27 170 250
Finaliści 14 280 150
Półfinaliści 7740 90
Ćwierćfinaliści 4430 45
1. runda 2590 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]