Swiss Open Gstaad 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Swiss Open Gstaad 2019
Miejsce  Szwajcaria
Gstaad
Obiekt Roy Emerson Arena
Nawierzchnia Ceglana
Data 22–28.07.2019
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 586 140 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Hiszpania Albert Ramos-Viñolas
Gra podwójna
Belgia Sander Gillé
Belgia Joran Vliegen
2018 2020
Strona internetowa

Swiss Open Gstaad 2019, właśc. J. Safra Sarasin Swiss Open Gstaad 2019tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2019 z cyklu Swiss Open Gstaad rozgrywany w dniach 22–28 lipca 2019 roku w Gstaad na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 586 140 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Hiszpania Roberto Bautista-Agut 13 ćwierćfinał
02Hiszpania Fernando Verdasco 26 2. runda
03Serbia Dušan Lajović 36 ćwierćfinał
04Włochy Lorenzo Sonego 51 2. runda
05Portugalia João Sousa 56 półfinał
06Hiszpania Roberto Carballés Baena 77 ćwierćfinał
07Hiszpania Pablo Andújar 79 półfinał
08Francja Corentin Moutet 81 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 3 5  
5  Portugalia João Sousa 4 6 7  
  5  Portugalia João Sousa 6 1 2  
  PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 3 6 6  
 Włochy Thomas Fabbiano 4 6 4
  PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 2 6  
    PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 3 2
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6
  7  Hiszpania Pablo Andújar 7 6  
3  Serbia Dušan Lajović 64 4  
7  Hiszpania Pablo Andújar 63 4
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 7 6  
6  Hiszpania Roberto Carballés Baena 2 1
   Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 7 6  
 Hiszpania Jaume Munar 5 6 6      Hiszpania Jaume Munar 67 4  
 Tunezja Malik al-Dżaziri 7 3 4       1  Hiszpania Roberto Bautista-Agut 6 3 5
Q  Włochy Gian Marco Moroni 6 6       5  Portugalia João Sousa 4 6 7
WC  Hiszpania Tommy Robredo 2 2     Q  Włochy Gian Marco Moroni 4 4
PR  Belgia Steve Darcis 4 4     5  Portugalia João Sousa 6 6  
5  Portugalia João Sousa 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Włochy Lorenzo Sonego 62 6 1  
 Włochy Thomas Fabbiano 6 7      Włochy Thomas Fabbiano 7 3 6  
WC  Szwajcaria Sandro Ehrat 4 5        Włochy Thomas Fabbiano 4 6 4
 Czechy Jiří Veselý 7 7       PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 2 6
 Łotwa Ernests Gulbis 5 5      Czechy Jiří Veselý 63 6 3
PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 6 6     PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 7 4 6  
8  Francja Corentin Moutet 4 4  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Hiszpania Pablo Andújar 6 3 6  
Q  Austria Dennis Novak 1 6 3     7  Hiszpania Pablo Andújar 6 3 7  
Q  Włochy Filippo Baldi 4 4      Japonia Taro Daniel 1 6 62  
 Japonia Taro Daniel 6 6       7  Hiszpania Pablo Andújar 7 6
 Uzbekistan Denis Istomin 6 7       3  Serbia Dušan Lajović 64 4
WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler 3 60      Uzbekistan Denis Istomin 4 7 62
    3  Serbia Dušan Lajović 6 62 7  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Hiszpania Roberto Carballés Baena 61 6 6  
 Włochy Paolo Lorenzi 7 3 2     6  Hiszpania Roberto Carballés Baena 6 6  
Q  Kolumbia Daniel Elahi Galán 67 3      Włochy Stefano Travaglia 2 4  
 Włochy Stefano Travaglia 7 6       6  Hiszpania Roberto Carballés Baena 2 1
 Szwajcaria Henri Laaksonen 0 3        Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 6      Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 6 7
    2  Hiszpania Fernando Verdasco 4 64  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 90 390 250
Finalista 48 870 150
Półfinalista 26 990 90
Ćwierćfinalista 15 335 45
2. runda 8815 20
1. runda 5285 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Austria Philipp Oswald
Słowacja Filip Polášek
102 finał
02Ukraina Denys Mołczanow
Słowacja Igor Zelenay
132 1. runda
03Argentyna Guillermo Durán
Argentyna Andrés Molteni
132 półfinał
04Belgia Sander Gillé
Belgia Joran Vliegen
134 zwycięstwo

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Austria Philipp Oswald
 Słowacja Filip Polášek
6 7  
WC  Szwajcaria Sandro Ehrat
 Szwajcaria Luca Margaroli
4 5     1  Austria Philipp Oswald
 Słowacja Filip Polášek
6 6  
 Włochy Simone Bolelli
 Portugalia João Sousa
6 7      Włochy Simone Bolelli
 Portugalia João Sousa
3 2  
 Serbia Nikola Ćaćić
 Serbia Dušan Lajović
4 64       1  Austria Philipp Oswald
 Słowacja Filip Polášek
7 7  
3  Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Andrés Molteni
4 6 10       3  Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Andrés Molteni
65 5  
 Włochy Paolo Lorenzi
 Włochy Lorenzo Sonego
6 3 6     3  Argentyna Guillermo Durán
 Argentyna Andrés Molteni
4 6 10
 Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Jaume Munar
6 6      Hiszpania Roberto Carballés Baena
 Hiszpania Jaume Munar
6 2 6  
 Stany Zjednoczone James Cerretani
 Włochy Thomas Fabbiano
1 4       1  Austria Philipp Oswald
 Słowacja Filip Polášek
4 3
 Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Indonezja Christopher Rungkat
3 4       4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
6 6
PR  Filipiny Treat Huey
 Dania Frederik Nielsen
6 6     PR  Filipiny Treat Huey
 Dania Frederik Nielsen
4 65  
 Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Gerard Granollers
6 2 6     4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
6 7  
4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
3 6 10       4  Belgia Sander Gillé
 Belgia Joran Vliegen
6 6
 Japonia Taro Daniel
 Tunezja Malik al-Dżaziri
0 5       WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler
 Szwajcaria Jakub Paul
4 4  
WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler
 Szwajcaria Jakub Paul
6 7     WC  Szwajcaria Marc-Andrea Hüsler
 Szwajcaria Jakub Paul
7 6
 Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
6 6      Indie Jeevan Nedunchezhiyan
 Indie Purav Raja
5 4  
2  Ukraina Denys Mołczanow
 Słowacja Igor Zelenay
4 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 29 650 250
Finaliści 15 200 150
Półfinaliści 8240 90
Ćwierćfinaliści 4710 45
1. runda 2760 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]