Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta miasta Będzina

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta miasta Będzina organizowany jest od 2001 roku, gdy zbudowano halę sportową przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 przy ul. Jedności 32 w dzielnicy Łagisza. Turniej przeprowadzany jest co roku zwykle tuż przed końcem roku i zapraszane są zespoły z Polskiej Ligi Siatkówki mężczyzn, takie jak: Płomień Sosnowiec, Skra Bełchatów, AZS Częstochowa, Jastrzębski Węgiel, a także zespoły z niższych lig. Od 2004 roku udział w turnieju bierze jako gospodarz MKS MOS Będzin (obecnie I liga). W 2005 roku zaproszenie przyjęła Reprezentacja Polski Juniorów, przygotowująca się wówczas do ważnego turnieju międzynarodowego oraz kadetów. Raz zdarzyło się gościć drużynę zagraniczną VK Danzas Ostrava z pierwszej ligi czeskiej, dlatego turniej nazwano nie Sylwestrowy, a międzynarodowy.

Historia i wyniki[edytuj | edytuj kod]

I turniej (sylwestrowy)[edytuj | edytuj kod]

(28-29 grudnia 2001 rok)

I miejsce: PKE Polska Energia Sosnowiec
II miejsce: Galaxia Pamapol AZS Częstochowa
III miejsce: Skra Bełchatów
IV miejsce: MCKiS Jaworzno


Półfinały:
Skra Bełchatów – KP Polska Energia Sosnowiec 2:3 (25:17, 16:25, 18:25, 25:18, 12:15)
Galaxia Pamapol AZS Częstochowa – MCKiS Jaworzno 3:0 (25:16, 25:13, 25:17)
o III miejsce: Skra Bełchatów – MCKiS Jaworzno 3:0 (26:24, 25:18, 25:7)
o I miejsce: Galaxia AZS Częstochowa – Polska Energia Sosnowiec 3:1 (17:25, 25:23, 25:23, 30:28)

II turniej (międzynarodowy)[edytuj | edytuj kod]

(28 grudnia 2002 rok)

I miejsce: Galaxia Pamapol AZS Częstochowa
II miejsce: PKE Polska Energia Sosnowiec
III miejsce: Ivett Jastrzębie Borynia
IV miejsce: VK Danzas Ostrava (Czechy)

Półfinały:
KP Polska Energia Sosnowiec – Ivett Jastrzębie Borynia 3:2 (23:25, 25:18, 25:14, 22:25, 15:9)
Galaxia Pamapol AZS Częstochowa – VK Danzas Ostrava 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 23:25, 15:13)
o III miejsce: Ivett Jastrzębie – VK Danzas Ostrava 3:1 (25:18, 22;25, 25:15, 25:20)
o I miejsce: Galaxia Częstochowa – KP Polska Energia Sosnowiec 3:2 (16:25, 25:19, 23:25, 25:22, 15:11)

III turniej (sylwestrowy)[edytuj | edytuj kod]

(28-29 grudnia 2003 rok)

I miejsce: PKE Polska Energia Sosnowiec
II miejsce: EKS Skra Bełchatów
III miejsce: Pamapol Galaxia AZS Częstochowa
IV miejsce: KS Ivett Jastrzębie Borynia

KP Polska Energia Sosnowiec – EKS Skra Bełchatów 3:1
Pamapol AZS Częstochowa – KS Ivett Jastrzębie Borynia 3:1
KS Ivett Jastrzębie Borynia – EKS Skra Bełchatów 3:2
KP Polska Energia Sosnowiec – Pamapol AZS Częstochowa 3:0
EKS Skra Bełchatów – Pamapol AZS Częstochowa 3:1
KP Polska Energia Sosnowiec – KS Ivett Jastrzębie Borynia 3:0

Tabela końcowa turnieju

Lp. Drużyna Pkt. Sety
1. KP Polska Energia Sosnowiec 6 9:1
2. EKS Skra Bełchatów 4 6:7
3. Pamapol AZS Częstochowa 4 4:7
4. KS Ivett Jastrzębie Borynia 4 4:8

IV turniej (sylwestrowy)[edytuj | edytuj kod]

(28-29 grudnia 2004 rok)

I miejsce: KS Ivett Jastrzębie Borynia
II miejsce: PKE Polska Energia Sosnowiec
III miejsce: Pamapol Domex AZS Częstochowa
IV miejsce: EKS Skra Bełchatów
V miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno
VI miejsce: MKS MOS Będzin

Grupa A:
KP Polska Energia Sosnowiec – MKS MOS Będzin 3:2 (23:25, 30:32, 25:19, 25:14, 16:14)
Pamapol Domex AZS Częstochowa – MKS MOS Będzin 3:1 (25:18, 25:20, 23:25, 25:20)
KP Polska Energia Sosnowiec – Pamapol Domex AZS Częstochowa 3:2 (21:25, 30:28, 18:25, 25:23, 15:13)
Grupa B:
EKS Skra Bełchatów – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)
KS Jastrzębski Węgiel – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0 (32:30, 25:18, 25:19)
KS Jastrzębski Węgiel – EKS Skra Bełchatów 3:2 (18:25, 25:22, 20:25, 25:11, 15:7)
o V miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno – MKS MOS Będzin 3:2 (25:19, 25:23, 14:25, 18:25, 15:11)
o III miejsce: Pamapol Domex AZS Częstochowa – EKS Skra Bełchatów 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:15)
o I miejsce: KS Jastrzębski Węgiel – KP Polska Energia Sosnowiec 3:0 (25:18, 25:15, 27:25)

V turniej (sylwestrowy)[edytuj | edytuj kod]

(28-29 grudnia 2005 rok)

I miejsce: Resovia Rzeszów
II miejsce: PKE Polska Energia Sosnowiec
III miejsce: Gwardia Wrocław
IV miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno
V miejsce: Reprezencja Polski Juniorów
VI miejsce: MKS MOS Będzin

Grupa A:
PKE Polska Energia – MKS MOS Interpromex Będzin 3:0
KS Gwardia Wrocław – MKS MOS Interpromex Będzin 2:1
PKE Polska Energia – KS Gwardia Wrocław 2:1
Grupa B:
Resovia Rzeszów – MCKIS Energetyk Jaworzno 3:0
Reprezentacja Polski Juniorów – MCKIS Energetyk Jaworzno 1:2
Reprezentacja Polski Juniorów – Resovia Rzeszów 1:2

o V miejsce: MKS MOS Będzin – Repr. Polski Juniorów 2:3 (16:25, 25:22, 25:21, 24:26, 12:15)
o III miejsce: MCKIS Energetyk Jaworzno – Gwardia Wrocław 0:3 (18:25, 13:25, 21:25)
o I miejsce: PKE Polska Energia Sosnowiec – Resovia Rzeszów 3:1 (25:19, 18:25, 19:25, 17:25)

VI turniej (sylwestrowy)[edytuj | edytuj kod]

(28-29 grudnia 2006 rok)

I miejsce: Płomień Sosnowiec
II miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno
III miejsce: MKS MOS Interpromex Będzin
IV miejsce: BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała

MCKiS Energetyk Jaworzno – Płomień Sosnowiec 1:3 (25:20, 25:27, 20:25, 22:25)
BBTS Bielsko-Biała – MKS MOS Będzin 0:3 (19:25, 23:25, 22:25)
BBTS Bielsko-Biała – Płomień Sosnowiec 0:3 (21:25, 20:25, 24:26)
MKS MOS Będzin – MCKiS Energetyk Jaworzno 2:3 (26:24, 20:25, 23:25, 25:22, 12:15)
BBTS Bielsko-Biała – MCKiS Energetyk Jaworzno 2:3 (25:23, 25:22, 14:25, 21:25, 13:15)
Płomień Sosnowiec – MKS MOS Będzin 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)

Tabela końcowa turnieju

Lp. Drużyna Pkt. Sety
1. Płomień Sosnowiec 6 9:1
2. MCKiS Energetyk Jaworzno 5 7:7
3. MKS MOS Interpromex Będzin 4 5:7
4. BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała 3 2:8

VII turniej (noworoczny)[edytuj | edytuj kod]

(5-6 stycznia 2008 rok)

I miejsce: ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle
II miejsce: KS Płomień Sosnowiec
III miejsce: Wkręt-met Domex AZS Częstochowa
IV miejsce: KS Jastrzębski Węgiel
V miejsce: MKS MOS Interpromex Będzin
VI miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno

Grupa A:
MKS MOS Interpromex Będzin – KS Płomień Sosnowiec 2:3 (25:20, 25:18, 21:25, 23:25, 11:15)
MKS MOS Interpromex Będzin – Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 1:3 (25:22, 14:25, 20:25, 23:25)
KS Płomień Sosnowiec – Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)
Grupa B:
ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1 (25:21, 29:27, 21:25, 25:18)
KS Jastrzębski Węgiel – ZAK S.A Kędzierzyn-Koźle 1:3 (19:25, 14:25, 25:18, 30:32)
KS Jastrzębski Węgiel – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1 (25:19, 26:28, 25:17, 25:18)

mecz o V miejsce: MKS MOS Interpromex Będzin – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2 (16:25, 25:22, 25:22, 22:25, 15:12)
mecz o III miejsce: Wkręt-met AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:17, 25:23, 26:24)
mecz o I miejsce: Płomień Sosnowiec – ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 20:25, 25:17, 16:25)

VIII turniej (sylwestrowy)[edytuj | edytuj kod]

(29-30 grudnia 2008 rok)

I miejsce: MKS MOS Interpromex Będzin
II miejsce: MCKiS Energetyk Jaworzno
III miejsce: BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała
IV miejsce: Reprezentacja Polski Kadetów

MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko–Biała 3:2 (23:25, 25:19, 20:25, 25:22, 15:13)
MKS MOS Będzin – Reprezentacja Polski kadetów 3:0 (25:20, 25:14, 25:22)
BBTS Bielsko–Biała - Reprezentacja Polski kadetów 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:23)
MKS MOS Będzin - MCKiS Jaworzno 3:0 (25:18, 25:23, 25:23)
MCKiS Jaworzno - Reprezentacja Polski kadetów 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)
MKS MOS Będzin - BBTS Bielsko–Biała 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)

Tabela końcowa turnieju

Lp. Drużyna Pkt. Sety
1. MKS MOS Interpromex Będzin 6 9:0
2. MCKiS Energetyk Jaworzno 5 6:5
3. BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała 4 5:7
4. Reprezentacja Polski Kadetów 3 1:9

IX turniej[edytuj | edytuj kod]

Turniej Odwołany

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Płomień Sosnowiec (7 razy)
MCKiS Energetyk Jaworzno (6 razy)
AZS Częstochowa (5 razy)
MKS MOS Będzin (5 razy)
Jastrzębski Węgiel (4 razy)
Skra Bełchatów (3 razy)
BBTS Bielsko-Biała (2 raz)
Reprezentacja Polski Juniorów (1 raz)
Reprezentacja Polski Kadetów (1 raz)
Gwardia Wrocław (1 raz)
VK Danzas Ostrava (1 raz)
Resovia Rzeszów (1 raz)
ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle (1 raz)

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Płomień Sosnowiec (3 razy)
AZS Częstochowa (1 raz)
Jastrzębski Węgiel (1 raz)
Resovia Rzeszów (1 raz)
ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle (1 raz)
MKS MOS Będzin (1 raz)