Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920 – floret mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1920

Szermierka
Floret indywidualnie
Złoty medal Królestwo Włoch (1861–1946) Nedo Nadi
Srebrny medal Francja Philippe Cattiau
Brązowy medal Francja Roger Ducret
Szermierka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920
Fencing pictogram.svg
Floret   Indywidualnie   Drużynowo
Szpada   Indywidualnie   Drużynowo
Szabla   Indywidualnie   Drużynowo

Floret indywidualnie mężczyzn była jedną z konkurencji szermierczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1920. Zawody odbyły się w dniach 17-18 sierpnia. W zawodach uczestniczyło 56 zawodników z 10 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja André Labatut 6 0 Q
2 Belgia Jean Verbrugghe 5 1 Q
3 Dania Einar Levison 4 2 Q
4 Stany Zjednoczone Henry Breckinridge 2 4
Holandia Wouter Brouwer 2 4
Królestwo Włoch (1861–1946) Rodolfo Terlizzi 2 4
7 Wielka Brytania Cecil Kershaw 0 6
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Nedo Nadi 7 1 Q
2 Francja Georges Trombert 7 1 Q
3 Czechosłowacja Viliam Tvrzský 6 2 Q
4 Holandia Salomon Zeldenrust 5 3
5 Stany Zjednoczone Millard Bloomer 4 4
6 Belgia Charles Pape 3 5
7 Wielka Brytania H. Evan James 2 6
Szwecja Gustaf Lindblom 2 6
9 Dania Kay Schrøder 0 8
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Aldo Nadi 6 0 Q
2 Dania Ivan Osiier 4 2 Q
3 Francja Lionel Bony de Castellane 4 2 Q
4 Belgia Emile Dufrane 3 3
Wielka Brytania Roland Willoughby 3 3
6 Czechosłowacja Josef Jungmann 1 5
7 Szwecja Nils Hellsten 0 6
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Abelardo Olivier 7 1 Q
2 Belgia Marcel Cuypers 6 2 Q
Francja Marcel Perrot 6 2 Q
4 Dania Georg Hegner 4 4
Holandia Adrianus de Jong 4 4
6 Czechosłowacja Josef Javůrek 3 5
Stany Zjednoczone Joseph Parker 3 5
8 Wielka Brytania Robert Montgomerie 2 6
9 Szwecja Hans Törnblom 1 7
Grupa E
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Federico Cesarano 4 0 Q
2 Belgia Charles Crahay 3 1 Q
3 Stany Zjednoczone Francis Honeycutt 2 2 Q
4 Sułtanat Egiptu Ahmed Hassanein 1 3
5 Dania Verner Bonde 0 4
Grupa F
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Philippe Cattiau 6 0 Q
2 Królestwo Włoch (1861–1946) Pietro Speciale 4 2 Q
3 Szwecja Knut Enell 4 2 Q
4 Belgia Marcel Berré 2 4
Wielka Brytania Philip Doyne 2 4
Czechosłowacja František Dvořák 2 4
7 Holandia Jan Van der Wiel 1 6
Grupa G
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Roger Ducret 5 0 Q
2 Królestwo Włoch (1861–1946) Oreste Puliti 4 1 Q
3 Belgia Robert de Schepper 3 2 Q
4 Wielka Brytania Thomas Wand-Tetley 2 3
5 Stany Zjednoczone George Calnan 1 4
6 Dania Aage Berntsen 0 5
Grupa H
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Orphile de Montigny 5 0 Q
2 Królestwo Włoch (1861–1946) Tommaso Constantino 4 1 Q
3 Holandia Félix Vigeveno 3 2 Q
4 Wielka Brytania Edgar Seligman 2 3
5 Czechosłowacja Antonín Mikala 1 4
6 Stany Zjednoczone Leonard Schoonmaker 0 5

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Nedo Nadi 5 0 Q
2 Królestwo Włoch (1861–1946) Oreste Puliti 4 1 Q
3 Francja Roger Ducret 3 2 Q
4 Francja Lionel Bony de Castellane 2 3
5 Belgia Robert de Schepper 1 4
6 Stany Zjednoczone Francis Honeycutt 0 5
Grupa B
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja Philippe Cattiau 4 1 Q
Królestwo Włoch (1861–1946) Aldo Nadi 4 1 Q
3 Francja Marcel Perrot 3 2 Q
4 Belgia Marcel Cuypers 2 3
5 Dania Einar Levison 1 4
Czechosłowacja Viliam Tvrský 1 4
Grupa C
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Belgia Orphile de Montigny 4 1 Q
Francja Georges Trombert 4 1 Q
3 Dania Ivan Osiier 3 2 Q
4 Królestwo Włoch (1861–1946) Tommaso Constantino 2 3
Belgia Charles Crahay 2 3
6 Królestwo Włoch (1861–1946) Federico Cesarano 0 5
Grupa D
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Kwal.
1 Francja André Labatut 5 0 Q
2 Królestwo Włoch (1861–1946) Abelardo Olivier 4 1 Q
3 Królestwo Włoch (1861–1946) Pietro Speciale 2 3 Q
4 Holandia Félix Vigeveno 2 3
5 Szwecja Knut Enell 1 4
Belgia Jean Verbrugghe 1 4

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał
Miejsce Zawodnik Wygrane Przegrane Dogrywka
Med 1.png Królestwo Włoch (1861–1946) Nedo Nadi 10 1
Med 2.png Francja Philippe Cattiau 9 2 14
Med 3.png Francja Roger Ducret 9 2 19
4 Francja André Labatut 7 4
5 Królestwo Włoch (1861–1946) Aldo Nadi 6 5 19
6 Belgia Orphile de Montigny 6 5 27
7 Królestwo Włoch (1861–1946) Oreste Puliti 5 6
8 Dania Ivan Osiier 4 7
9 Królestwo Włoch (1861–1946) Abelardo Olivier 3 8
10 Francja Georges Trombert 3 8
11 Francja Marcel Perrot 3 8
12 Królestwo Włoch (1861–1946) Pietro Speciale 1 10

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]