Szermierka na Letniej Uniwersjadzie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fencing pictogram.svg
0408 USA Olympic fencing.jpg

Szermierka na Letniej Uniwersjadzie 2009 odbędzie się w dniach 2 - 7 lipca w hali BG Fair - Hall 2 w Belgradzie.

BG Fair - Hall 2 oddalona jest od wioski akademickiej o 4,5 km.

Do rozdania będzie 12 kompletów medali. Po 6 w konkurencjach zarówno męskich jak i żeńskich. Szermierze będą rywalizować w trzech rodzajach broni: floret, szabla oraz szpada.

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Obiekt Miasto Odległość od wioski uniwersyteckiej Funkcja
Kilometry Czas
BG Fair Hall 2 Serbia Belgrad 4,5 km 10 min Zawody i treningi

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Floret

  • indywidualnie
  • drużynowo

Szabla

  • indywidualnie
  • drużynowo

Szpada

  • indywidualnie
  • drużynowo

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Floret

  • indywidualnie
  • drużynowo

Szabla

  • indywidualnie
  • drużynowo

Szpada

  • indywidualnie
  • drużynowo

Terminarz finałów[edytuj | edytuj kod]

2 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 19:40 - 19:55 - szabla indywidualnie mężczyzn
  • 19:55 - 20:10 - szpada indywidualnie kobiet

3 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 19:50 - 20:10 - floret indywidualnie kobiet
  • 20:10 - 20:30 - szpada indywidualnie mężczyzn

4 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 19:40 - 19:55 - szabla indywidualnie kobiet
  • 19:55 - 20:15 - floret indywidualnie mężczyzn

5 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 17:40 - 18:20 - szabla drużynowo mężczyzn
  • 18:30 - 19:40 - szpada drużynowo kobiet

6 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 18:00 - 19:10 - szpada drużynowo mężczyzn
  • 19:10 - 20:20 - floret drużynowo kobiet

7 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 17:40 - 18:20 - szabla drużynowo kobiet
  • 18:30 - 19:40 - floret drużynowo mężczyzn

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miej. Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1 Włochy Włochy 2 4 2 8
2 Chińska Republika Ludowa Chiny 2 1 6 9
3 Korea Południowa Korea Południowa 2 0 2 4
4 Szwajcaria Szwajcaria 2 0 1 3
4 Ukraina Ukraina 2 0 1 3
6 Rosja Rosja 1 4 2 6
7 Polska Polska 1 0 0 1
8 Białoruś Białoruś 0 1 0 1
8 Francja Francja 0 1 0 1
8 Rumunia Rumunia 0 1 0 1
11 Węgry Węgry 0 0 2 2
12 Japonia Japonia 0 0 1 1
12 Niemcy Niemcy 0 0 1 1

Medale[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
Floret indywidualnie Korea Południowa Son Young-ki Włochy Tobia Biondo Chińska Republika Ludowa Huang Liangcai
Francja Thibault Sarda
Floret drużynowo  Rosja
Dimitri Zerebczenko
Igor Gridnew
Artur Akmatiuzin
Dimitri Rigin
 Francja
Thibault Sarda
Pierrick Saint Bonnet
Benoit Journet
Ghislain Perrier
 Chiny
Ma Jianfei
Li Hua
Li Bingwei
Huang Liangcai
Szabla indywidualnie Chińska Republika Ludowa Wang Jingzhi Białoruś Alieksandr Bulkiewicz Chińska Republika Ludowa Zhong Man
Włochy Luigi Samele
Szabla drużynowo  Chiny
Zhong Man
Wang Jingzhi
Liu Xiao
He Wei
 Włochy
Marco Ciari
Massimiliano Murolo
Luigi Samele
Marco Tricario
 Węgry
Zsolt Nagy
Csanad Gemesi
Balazs Hamar
Pal Hagy
Szpada indywidualnie Szwajcaria Benjamin Steffen Włochy Paolo Pizzo Szwajcaria Fabian Kauter
Węgry Peter Szenyi
Szpada drużynowo  Szwajcaria
Max Heinzer
Fabian Kauter
Valentin Marmillod
Benjamin Steffen
 Włochy
Matthew Trager
Enrico Garozzo
Roberto Bertinetti
Paolo Pizzo
 Ukraina
Anatolij Herej
Igor Reizlin
Witalij Miedwiediew
Maksym Kworost
Kobiety
Floret indywidualnie Włochy Claudia Pigliapoco Rosja Julia Raszidowa Rosja Wiktoria Kozirewa
Niemcy Martina Zacke
Floret drużynowo  Włochy
Benedetta Durando
Valentina Cipriani
Martina Batini
Claudia Pigliapoco
 Rosja
Diana Jakowlewa
Wiktoria Kozyrewa
Julia Raszidowa
Larisa Korobienikowa
 Korea Południowa
Jeon Hee-sook
Lee Hye-sun
Oh Hye-mi
Szabla indywidualnie Korea Południowa Kim Hye-lim Chińska Republika Ludowa Bao Yingying Chińska Republika Ludowa Tan Xue
Chińska Republika Ludowa Ni Hong
Szabla drużynowo  Ukraina
Olga Kiselewa
Olena Woronina
Irina Krawczuk
Nina Kozłowa
 Rosja
Anna Illiaronowa
Alina Ozolina
Dina Galiakbarowa
Wiktorija Kowaljewa
 Korea Południowa
Kim Hye-lim
Lee Hee-ra
Kim Hyea-rim
Szpada indywidualnie Polska Ewa Nelip Rumunia Simona Deac Japonia Nozomi Nakano
Rosja Olga Konczewa
Szpada drużynowo  Ukraina
Olena Krywytska
Olga Petriuk
Anfisa Poczkalowa
Jana Szemiakina
 Rosja
Olga Kocznewa
Elena Szaszarina
Wlada Wlasowa
Jana Zwerewa
 Włochy
Francesca Boscarelli
Marzia Muroni
Mara Navarria
Giulia Rizzi

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Floret

Szabla

Szpada

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Floret

Szabla

Szpada