Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Data założenia 1993
Typ niepubliczna
Patron Bogdan Jański
Państwo  Polska
Adres ul. Chełmska 21a
00-724 Warszawa
Rektor mgr Leszek Cepiel
Położenie na mapie Warszawy
Mapa lokalizacyjna Warszawy
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego
Ziemia52°12′07,56″N 21°02′23,14″E/52,202100 21,039760
Strona internetowa

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie (dawna Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego) – niepubliczna szkoła wyższa, założona w Warszawie w 1993 roku, będąca jedną z najstarszych szkół niepublicznych w Polsce, która została wpisana do rejestru uczelni niepublicznych prowadzonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nr DNS 3-0145/TBM/89/93.

Misją uczelni, wykształconą na bazie ponad 150-letniej tradycji działalności edukacyjnej Zgromadzenia Zmartwychwstańców w wielu krajach świata, jest: Edukacja do chrześcijańskiej służby Narodowi, Kościołowi i Państwu. Wdrażanie uniwersalizmu chrześcijańskiego według Zmartwychwstańców, który brzmi: Podejmując zbawczy plan Boga wobec Narodu Polskiego i innych narodów, będziemy działać dla ich suwerenności i poszanowania w świecie. Będziemy skutecznie działać na rzecz wspólnoty ludzkiej, która byłaby w stanie zaakceptować dążenia Narodu Polskiego do godnego życia. Uczelnia o profilu katolickim skupia środowiska akademickie o profilu konserwatywnym. Często określana jest mianem „kuźni konserwatywnych elit”[potrzebny przypis].

Kierunki kształcenia[edytuj | edytuj kod]

Obecnie Uczelnia daje możliwość podjęcia studiów pierwszego (licencjackie, inżynierskie) i drugiego stopnia w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym) na dziesięciu kierunkach prowadzonych w siedzibie głównej jak i wydziałach zamiejscowych.

Uczelnia oferuje również studia podyplomowe.

Wykładowcy[edytuj | edytuj kod]

 Z tym tematem związana jest kategoria: Wykładowcy Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie.

Wydziały zamiejscowe[edytuj | edytuj kod]

W ciągu prawie 20 lat funkcjonowania powstały Wydziały Zamiejscowe w 8 miastach: Chełmie, Elblągu, Krakowie, Łomży, Opolu, Szczecinie, Warszawie, Zabrzu.

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego jest również założycielem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży[potrzebny przypis].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]