Tadeusz Sadura

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tadeusz Sadura
Data i miejsce urodzenia 20 stycznia 1936
Kowel
Data śmierci 14 marca 2008
Poseł VIII kadencji Sejmu PRL
Okres od 23 marca 1980
do 31 sierpnia 1985
Przynależność polityczna Polska Zjednoczona Partia Robotnicza
Odznaczenia
Srebrny Krzyż Zasługi Brązowy Krzyż Zasługi Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Tadeusz Juliusz Sadura (ur. 20 stycznia 1936 w Kowlu, zm. 14 marca 2008) – polski kolejarz i polityk, poseł na Sejm PRL VIII kadencji.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Uzyskał wykształcenie zasadnicze zawodowe. Maszynista Polskich Kolei Państwowych w Skarżysku-Kamiennej. Działacz Związku Młodzieży Polskiej, m.in. przewodniczący zarządu zakładowego. W 1955 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Przez trzy kadencje był I sekretarzem oddziałowej organizacji partyjnej, pełnił także funkcje członka komitetu zakładowego, miejskiego i wojewódzkiego PZPR. Był delegatem na VIII Zjazd partii. W latach 1980–1985 pełnił mandat posła na Sejm PRL VIII kadencji w okręgu Skarżysko-Kamienna. Zasiadał w Komisji Handlu Zagranicznego, Komisji Komunikacji i Łączności oraz w Komisji Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i Gospodarki Morskiej.

Otrzymał Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi. 21 listopada 2007 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Skarżysku-Kamiennej otrzymał wraz z żoną Henryką od prezydenta miasta Romana Wojcieszka medal Prezydenta RP za długotrwałe pożycie małżeńskie (złote gody)[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]