Taekwondo na Letniej Uniwersjadzie 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Taekwondo pictogram.svg
COOK (GBR) VS ZHU (CHN) BM -80KGM12.JPG

Taekwondo na Letniej Uniwersjadzie 2009 odbędzie się w dniach 1-6 lipca w hali BG Fair Hall 3 w Belgradzie.

Do rozdania było 21 kompletów medali. Po 10 w konkurencjach męskich jak i żeńskich oraz jeden w konkurencjach mieszanych.

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Obiekt Miasto Odległość od wioski uniwersyteckiej Funkcja
Kilometry Czas
BG Fair - Hala 3 Serbia Belgrad 4,5 km 10 min Zawody i treningi
BG Fair - Hala 3a Serbia Belgrad 4,5 km 10 min Treningi
BG Fair - Hala 6 Serbia Belgrad 4,4 km 10 min Treningi

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

  • poniżej 54 kilogramów
  • poniżej 58 kilogramów
  • poniżej 62 kilogramów
  • poniżej 67 kilogramów
  • poniżej 72 kilogramów
  • poniżej 78 kilogramów
  • poniżej 84 kilogramów
  • powyżej 84 kilogramów
  • kategoria indywidualna – pomse
  • kategoria drużynowa – pomse

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

  • poniżej 47 kilogramów
  • poniżej 51 kilogramów
  • poniżej 55 kilogramów
  • poniżej 59 kilogramów
  • poniżej 63 kilogramów
  • poniżej 67 kilogramów
  • poniżej 72 kilogramów
  • powyżej 72 kilogramów
  • kategoria indywidualna – pomse
  • kategoria drużynowa – pomse

Mieszane[edytuj | edytuj kod]

  • pary – pomse

Terminarz finałów[edytuj | edytuj kod]

2 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 17:30 – 19:00 – kategoria indywidualna mężczyzn – pomse
  • 17:30 – 19:00 – kategoria indywidualna kobiet – pomse
  • 17:30 – 19:00 – kategoria drużynowa mężczyzn – pomse
  • 17:30 – 19:00 – kategoria drużynowa kobiet – pomse
  • 17:30 – 19:00 – pary mieszane – pomse

3 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 9:00 – 19:00 – poniżej 67 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 59 kilogramów kobiet
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 54 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 47 kilogramów kobiet

4 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 9:00 – 19:00 – poniżej 58 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 51 kilogramów kobiet
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 78 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 67 kilogramów kobiet

5 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 9:00 – 19:00 – poniżej 72 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 63 kilogramów kobiet
  • 9:00 – 19:00 – powyżej 84 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – powyżej 72 kilogramów kobiet

6 lipca[edytuj | edytuj kod]

  • 9:00 – 19:00 – poniżej 84 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 72 kilogramów kobiet
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 62 kilogramów mężczyzn
  • 9:00 – 19:00 – poniżej 55 kilogramów kobiet

Medale[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold FISU.svg Złoto Silver FISU.svg Srebro Bronze FISU.svg Brąz
Mężczyźni
Poniżej 54 kilogramów Korea Południowa Cheon Yong Turcja Remzi Başakbuğday Chińskie Tajpej Cheng Chia-ching
Tajlandia Chutchawal Khawlaor
Poniżej 58 kilogramów Korea Południowa Moon Kil-sang Serbia Ninoslav Babić Japonia Kengo Uchimura
Turcja Onur Çam
Poniżej 62 kilogramów Holandia Rafik Zohri Korea Południowa Kim Taek-kyu Rosja Dimitrij Frank
Serbia Stevan Rašić
Poniżej 67 kilogramów Brazylia Diogo Silva Korea Południowa Lee Soon-kil Stany Zjednoczone Terrence Jennings
Tajlandia Thanawut Klinkhachon
Poniżej 72 kilogramów Iran Alireza Nassrazadany Francja Torann Maizeroi Niemcy Sebastian Lehmann
Tajlandia Patiwat Thongsalap
Poniżej 78 kilogramów Iran Rouhollah Talebi Rosja Siergiej Dozorcew Korea Południowa Baek Sun-hong
Armenia Arman Jeremjan
Poniżej 84 kilogramów Iran Mehran Askari Rosja Iwan Nikitin Białoruś Ihar Rasaczacki
Turcja Serdar Yüksel
Powyżej 84 kilogramów Rosja Roman Kuzniecow Iran Hossein Tajik Meksyk Salvador Pérez
Niemcy Robert Vossen
Kategoria indywidualna – pomse Korea Południowa Lee Ki-sung Wietnam Nguyễn Đình Toàn Egipt Ahmed Elhamy
Hiszpania Mikel Martínez
Kategoria drużynowa – pomse  Korea Południowa
Ji Ho-yong
Lee Ki-sung
Lee Sang-mok
 Wietnam
Lê Trung Anh
Nguyễn Đình Toàn
Vũ Thanh Dương
 Egipt
Ahmed Elhamy
Karim Siad Mousa
Ahmed Wael
Kobiety
Poniżej 47 kilogramów Korea Południowa Park Hyo-ji Chińska Republika Ludowa Zhang Qiang Chińskie Tajpej Ting Ju-yi
Rosja Kristina Kim
Poniżej 51 kilogramów Szwajcaria Manuela Bezzola Chińskie Tajpej Yang Shu-chun Meksyk Janete Alegria
Tajlandia Chanatip Sonkham
Poniżej 55 kilogramów Chińskie Tajpej Tseng Yi-hsuan Chińska Republika Ludowa Wu Qiong Korea Południowa Nam Jin-ah
Tajlandia Sarita Phongsri
Poniżej 59 kilogramów Korea Południowa Jung Jin-hee Chińskie Tajpej Tseng Pei-hua Włochy Pamela Valente
Chorwacja Martina Zubčić
Poniżej 63 kilogramów Hiszpania Estefanía Hernández Tajlandia Chonnapas Premwaew Chińskie Tajpej Chang Chiung-fang
Francja Marlene Harnois
Poniżej 67 kilogramów Kazachstan G. Aitmuchambefowa Chorwacja Petra Matijasević Korea Południowa Lee Seon-hyeong
Rosja Maria Hugajewa
Poniżej 72 kilogramów Francja Gwladys Epangue Korea Południowa Oh Hye-ri Holandia Reshmie Oogink
Serbia Andrijana Ćirić
Powyżej 72 kilogramów Brazylia Natalia Silva Chińska Republika Ludowa Han Yingying Turcja Büşra Yıldız
Tajlandia Rapatkorn Prasopsuk
Kategoria indywidualna – pomse Hiszpania Kim Laura Kim Korea Południowa Hwang Cho-rong Egipt Rohanda El Said
Włochy Stefania Pinga
Kategoria drużynowa – pomse  Hiszpania
Jinyoung Ahn
Chorong Hwang
Hanna Lee
 Chiny
Feng Lu
Xie Xiao
Zhang Lisha
 Serbia
Nataša Bajić
Sanja Kočanski
Marijana Sudžuković
Mieszane
Pary – pomse  Hiszpania
Kim Laura Kim
Rio Mikel Martínez
 Chiny
Deng Yan
Guo Yan
 Wietnam
Lê Trung Anh
Nguyễn Thu Ngân

 Korea Południowa

Ahn Jin-young
Lee Sang-mok

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Mieszane[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]