Taipei Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Taipei Open 2016
Miejsce  Tajwan
Tajpej
Obiekt Taipei Arena
Nawierzchnia Dywanowa (hala)
Data 14–20.11.2016
WTA Tour
Kategoria WTA 125K series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Jewgienija Rodina
Gra podwójna
Rosja Nateła Dzałamidze
Rosja Wieronika Kudiermietowa
2015 2017
Strona internetowa

Taipei Open 2016, właśc. OEC Taipei WTA Challenger 2016tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2016 z cyklu Taipei Open rozgrywany w dniach 14–20 listopada 2016 roku w Tajpej na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
1/WCFrancja Kristina Mladenovic 42 wycofanie
02Wielka Brytania Naomi Broady 88 1. runda
03Grecja Maria Sakkari 89 1. runda
04Rosja Irina Chromaczowa 93 1. runda
05Japonia Risa Ozaki 94 1. runda
06Rosja Jewgienija Rodina 104 zwycięstwo
07Hiszpania Sara Sorribes Tormo 107 1. runda
08Nowa Zelandia Marina Erakovic 114 półfinał
09Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 117 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Tajlandia Luksika Kumkhum 1 5  
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 7  
   Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 6  
  8  Nowa Zelandia Marina Erakovic 3 2  
 Niemcy Tatjana Maria 4 64
  8  Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 7  
     Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 4 3
  6  Rosja Jewgienija Rodina 6 6
  6  Rosja Jewgienija Rodina 1 3  
Q  Australia Ashleigh Barty 6 0k  
6  Rosja Jewgienija Rodina 6
   Białoruś Wolha Hawarcowa 2 k  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6
  WC  Rosja Witalija Djaczenko 1 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 1 2k  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 6 3      Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6  
 Turcja İpek Soylu 5 6 4      Turcja İpek Soylu 2 4  
 Słowacja Daniela Hantuchová 7 2 2k        Tajlandia Luksika Kumkhum 1 5
WC  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 3 3        Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 7
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 6      Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 6
 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 7 3 6      Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 2 1  
7  Hiszpania Sara Sorribes Tormo 5 6 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Rosja Irina Chromaczowa 5 1  
 Niemcy Tatjana Maria 7 6      Niemcy Tatjana Maria 2 7 7  
 Belgia Alison Van Uytvanck 6 6      Belgia Alison Van Uytvanck 6 5 63  
 Japonia Hiroko Kuwata 0 1        Niemcy Tatjana Maria 4 64
Q  Tajlandia Varatchaya Wongteanchai 3 4       8  Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 7
 Rosja Wieronika Kudiermietowa 6 6      Rosja Wieronika Kudiermietowa 5 3
LL  Japonia Kyōka Okamura 4 2     8  Nowa Zelandia Marina Erakovic 7 6  
8  Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Rosja Jewgienija Rodina 6 6  
Q  Chińskie Tajpej Lee Pei-chi 2 1     6  Rosja Jewgienija Rodina 2 6 6  
 Słowenia Dalila Jakupović 7 6      Słowenia Dalila Jakupović 6 4 1  
WC  Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan 64 1       6  Rosja Jewgienija Rodina 1 3
Q  Japonia Junri Namigata 6 7       Q  Australia Ashleigh Barty 6 0k
WC  Chińskie Tajpej Hsu Chieh-yu 2 5     Q  Japonia Junri Namigata 2 3
Q  Australia Ashleigh Barty 6 0 6     Q  Australia Ashleigh Barty 6 6  
3  Grecja Maria Sakkari 4 6 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Japonia Risa Ozaki 1 3  
 Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6      Białoruś Wolha Hawarcowa 5 7 7  
 Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 7      Stany Zjednoczone Julia Boserup 7 65 5  
 Japonia Riko Sawayanagi 2 5        Białoruś Wolha Hawarcowa 6 6
 Japonia Eri Hozumi 4 67       WC  Rosja Witalija Djaczenko 1 3
 Japonia Miyu Katō 6 7      Japonia Miyu Katō 5 4
WC  Rosja Witalija Djaczenko 6 2 7     WC  Rosja Witalija Djaczenko 7 6  
2  Wielka Brytania Naomi Broady 3 6 64  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
24 półfinał
02Japonia Eri Hozumi
Japonia Miyu Katō
112 1. runda
03Wielka Brytania Naomi Broady
Turcja İpek Soylu
143 półfinał
04Australia Jessica Moore
Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
169 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
6 6  
 Rosja Irina Chromaczowa
 Japonia Hiroko Kuwata
1 1     1  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
6 6  
 Indonezja Jessy Rompies
 Japonia Kotomi Takahata
5 2      Indie Ankita Raina
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
2 3  
 Indie Ankita Raina
 Wielka Brytania Emily Webley-Smith
7 6       1  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
6 4 4  
4  Australia Jessica Moore
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
0 5        Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
2 6 10  
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 7      Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 6
 Chińskie Tajpej Hsu Chieh-yu
 Słowenia Dalila Jakupović
65 1      Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Jewgienija Rodina
3 3  
 Białoruś Wolha Hawarcowa
 Rosja Jewgienija Rodina
7 6        Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
 Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
6 3 5
 Japonia Junri Namigata
 Tajlandia Peangtarn Plipuech
64 6 10        Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
4 6 10
 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Japonia Riko Sawayanagi
7 3 12      Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Japonia Riko Sawayanagi
2 4  
WC  Chińskie Tajpej Cho I-hsuan
 Niemcy Tatjana Maria
6 3 8     3  Wielka Brytania Naomi Broady
 Turcja İpek Soylu
6 6  
3  Wielka Brytania Naomi Broady
 Turcja İpek Soylu
4 6 10       3  Wielka Brytania Naomi Broady
 Turcja İpek Soylu
3 2
Alt  Chińskie Tajpej Lee Pei-chi
 Tajlandia Nicha Lertpitaksinchai
4 4        Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 6  
 Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen
 Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
6 6      Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen
 Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan
4 2
 Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 6      Rosja Nateła Dzałamidze
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
6 6  
2  Japonia Eri Hozumi
 Japonia Miyu Katō
2 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]