Taipei Open 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Taipei Open 2017
Miejsce  Tajwan
Tajpej
Obiekt Taipei Arena
Nawierzchnia Dywanowa (hala)
Data 13–19.11.2017
WTA Tour
Kategoria WTA 125K series
Pula nagród 125 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Szwajcaria Belinda Bencic
Gra podwójna
Rosja Wieronika Kudiermietowa
Białoruś Aryna Sabalenka
2016 2018
Strona internetowa

Taipei Open 2017, właśc. OEC Taipei WTA Challenger 2017tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125K series w sezonie 2017 z cyklu Taipei Open rozgrywany w dniach 13–19 listopada 2017 roku w Tajpej na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 125 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Białoruś Aryna Sabalenka 78 2. runda
02Rosja Jewgienija Rodina 83 1. runda
03Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 95 1. runda
04Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 104 1. runda
05Belgia Yanina Wickmayer 112 1. runda
06Japonia Risa Ozaki 114 2. runda
07Rumunia Ana Bogdan 115 1. runda
08Australia Arina Rodionowa 117 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Szwajcaria Viktorija Golubic 7 4 6  
 Tajlandia Luksika Kumkhum 61 6 3  
   Szwajcaria Viktorija Golubic 2 4  
  WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 7
   Szwajcaria Jil Teichmann 4 5  
    WC  Szwajcaria Belinda Bencic 7 6
   Holandia Arantxa Rus 63 1
   Wielka Brytania Naomi Broady 6 6  
Q  Rosja Wieronika Kudiermietowa 2 3  
 Wielka Brytania Naomi Broady 3 6 3
   Holandia Arantxa Rus 6 4 6  
 Holandia Arantxa Rus 6 6
   Australia Lizette Cabrera 1 0  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
1  Białoruś Aryna Sabalenka 7 1 6  
 Japonia Misaki Doi 65 6 3     1  Białoruś Aryna Sabalenka 5 3  
 Szwajcaria Viktorija Golubic 6 7      Szwajcaria Viktorija Golubic 7 6  
WC  Chińskie Tajpej Lee Ya-hsuan 2 5        Szwajcaria Viktorija Golubic 7 4 6
 Czechy Marie Bouzková 6 7        Tajlandia Luksika Kumkhum 61 6 3
WC  Hongkong Zhang Ling 3 5      Czechy Marie Bouzková 4 3
 Tajlandia Luksika Kumkhum 2 7 7      Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6  
7  Rumunia Ana Bogdan '6 69 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
3  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 64 4  
WC  Szwajcaria Belinda Bencic 7 6     WC  Szwajcaria Belinda Bencic 7 6  
 Rosja Irina Chromaczowa 3 6 0     Q  Australia Priscilla Hon 65 2  
Q  Australia Priscilla Hon 6 3 6       WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 7
 Szwajcaria Jil Teichmann 6 6        Szwajcaria Jil Teichmann 4 5
WC  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 3 1      Szwajcaria Jil Teichmann 6 6
Q  Słowenia Dalila Jakupović 7 2 4     6  Japonia Risa Ozaki 4 2  
6  Japonia Risa Ozaki 64 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Australia Arina Rodionowa 2 7 2  
 Korea Południowa Jang Su-jeong 6 61 6      Korea Południowa Jang Su-jeong 6 1 5  
 Wielka Brytania Naomi Broady 64 6 6      Wielka Brytania Naomi Broady 4 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 7 2 3        Wielka Brytania Naomi Broady 6 6
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing 2 2       Q  Rosja Wieronika Kudiermietowa 2 3
Q  Rosja Wieronika Kudiermietowa 6 6     Q  Rosja Wieronika Kudiermietowa 1 6 6
 Polska Magdalena Fręch 6 7      Polska Magdalena Fręch 6 3 4  
4  Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 4 5  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
5  Belgia Yanina Wickmayer 2 3  
Q  Rosja Witalija Djaczenko 6 6     Q  Rosja Witalija Djaczenko 6 5 4  
 Holandia Arantxa Rus 7 7      Holandia Arantxa Rus 1 7 6  
 Turcja İpek Soylu 64 5        Holandia Arantxa Rus 6 6
 Australia Lizette Cabrera 3 7 6        Australia Lizette Cabrera 1 0
 Włochy Sara Errani 6 5 2      Australia Lizette Cabrera 6 7
 Japonia Eri Hozumi 7 6      Japonia Eri Hozumi 2 5  
2  Rosja Jewgienija Rodina 62 2  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 20 000 160
Finalistka 11 000 95
Półfinalistka 6000 57
Ćwierćfinalistka 4000 29
2. runda 2000 15
1. runda 1050 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya
89 1. runda
02Australia Arina Rodionowa
Serbia Nina Stojanović
145 półfinał
03Australia Monique Adamczak
Wielka Brytania Naomi Broady
147 finał
04Słowenia Dalila Jakupović
Rosja Irina Chromaczowa
169 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
0 64  
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Aryna Sabalenka
6 7      Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Aryna Sabalenka
2 7 10  
 Meksyk Victoria Rodríguez
 Kanada Carol Zhao
4 1      Japonia Misaki Doi
 Szwajcaria Viktorija Golubic
6 66 8  
 Japonia Misaki Doi
 Szwajcaria Viktorija Golubic
6 6        Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Aryna Sabalenka
7 6  
4  Słowenia Dalila Jakupović
 Rosja Irina Chromaczowa
6 6        Holandia Arantxa Rus
 Holandia Eva Wacanno
65 2  
 Australia Priscilla Hon
 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
1 4     4  Słowenia Dalila Jakupović
 Rosja Irina Chromaczowa
2 4
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
 Meksyk Giuliana Olmos
6 5 3      Holandia Arantxa Rus
 Holandia Eva Wacanno
6 6  
 Holandia Arantxa Rus
 Holandia Eva Wacanno
3 7 10        Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Białoruś Aryna Sabalenka
2 7 10
 Tajlandia Luksika Kumkhum
 Indie Prarthana Thombare
6 7       2  Australia Monique Adamczak
 Wielka Brytania Naomi Broady
6 65 6
 Australia Lizette Cabrera
 Węgry Fanny Stollár
4 5      Tajlandia Luksika Kumkhum
 Indie Prarthana Thombare
2 6 8  
 Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Australia Jessica Moore
1 3     3  Australia Monique Adamczak
 Wielka Brytania Naomi Broady
6 4 10  
3  Australia Monique Adamczak
 Wielka Brytania Naomi Broady
6 6       3  Australia Monique Adamczak
 Wielka Brytania Naomi Broady
6 7
WC  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińskie Tajpej Liang En-shuo
2 5       2  Australia Arina Rodionowa
 Serbia Nina Stojanović
3 5  
 Rosja Jewgienija Rodina
 Belgia Yanina Wickmayer
6 7      Rosja Jewgienija Rodina
 Belgia Yanina Wickmayer
3 2
 Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
4 2     2  Australia Arina Rodionowa
 Serbia Nina Stojanović
6 6  
2  Australia Arina Rodionowa
 Serbia Nina Stojanović
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 5500 160
Finalistki 2700 95
Półfinalistki 1400 57
Ćwierćfinalistki 750 29
1. runda 450 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]