Takui Nakajima

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
TAKUI
Imię i nazwisko Takui Nakajima
Data i miejsce urodzenia 19 października 1978
Fukuoka
Instrumenty gitara elektryczna
wokal
Gatunki rock
j-rock
Zawód muzyk
kompozytor
Aktywność od 1994
Powiązania Zilch

TAKUI, właśc. Takui Nakajima (jap. 中島卓偉 Nakajima Takui, ur. 19 października 1978 roku w Koga)[1] - japoński piosenkarz gatunku j-rock.

Takui wychowywał się z ojcem i starszym o dwa lata bratem. Gdy miał trzy lata, jego matka rozwiodła się z ojcem, który prawdopodobnie stosował wobec niej przemoc, tak samo jak i wobec Nakajimy i jego brata. Po rozwodzie utrudniał synom kontakty z matką, często całkowicie ich zakazując. Mimo to Nakajima dosyć miło wspomina dzieciństwo, ponieważ ojciec starał się dać mu wszystko, czego potrzebował.

Takui zadebiutował w roku 1994 wraz z zespołem Maggie Mae, który zakończył działalność cztery lata później tuż przed podpisaniem kontraktu z wytwórnią major. W 1999 wydał swoją pierwszą taśmę demo. Następnie były single i pierwszy album, który ukazał się w 2000 roku, a nosił tytuł Nuclear Sonic Punk. Ćwiczenia pod okiem idola młodego wokalisty, Hideto "hide" Matsumoto, odniosły skutek. Nakajima stał się mistrzem gitary, a jego mocny głos podbił serca krytyków. Początki były mimo wszystko trudne. Powoli piął się w górę, w końcu debiutując w wytwórni major. Ogłoszony królem punk'n'rocka grał z wybitnymi muzykami, jak chociażby z perkusistą Guns n' Roses, czy też muzykami z Zilch (grupy, w której wokalistą był hide). W 2010 roku wystąpił w japońskiej wersji musicalu Rent jako Angel.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Profile - Takui Nakajima Official Web Site, www.takui.com [dostęp 2017-11-27] (jap.).