Ted Turner (muzyk)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ted Turner
Imię i nazwisko David Alan Turner
Data i miejsce urodzenia 2 sierpnia 1950
Anglia, Yardley
Instrumenty gitara
Gatunki rock
Zawód muzyk, gitarzysta, wokalista
Aktywność lata 60.- nadal
Instrument
Fender Stratocaster
Zespoły
Wishbone Ash
Strona internetowa

Ted Turner (ur. jako David Allen Turner 2 sierpnia 1950 w Yardley w Birmingham w Anglii) – gitarzysta i wokalista zespołu rockowego Wishbone Ash, w którym sławę zawdzięcza swoim aranżacjom gitarowym, tworzonym wraz z drugim gitarzystą zespołu – Andym Powellem. Grał też na gitarze hawajskiej – np. w utworach "Rock and Roll Widow" na albumie Wishbone Four i "In The Skin" na Nouveau Calls.

Wcześniej grał w zespole King Biscuit z Birmingham, natomiast z Wishbone Ash grał i śpiewał w latach 19691973 – wtedy to nagrał z zespołem jego pierwsze cztery albumy: Wishbone Ash, Pilgrimage, Argus i Wishbone Four.

W roku 1971 zagrał na gitarze na albumie Johna LennonaImagine.

Kiedy Turner opuścił zespół, jego miejsce zajął Laurie Wisefield, który wcześniej grał w zespole Home. Turner ponownie zagrał w Wishbone Ash w latach 19871994, a po tym okresie pojawiał się gościnnie na koncertach Wishbone Ash i Martin Turner's Wishbone Ash.

Jego główną gitarą w latach 70. XX wieku był Fender Stratocaster o klonowym gryfie. Grywał także na modelu Gibson Firebird i na gitarze hawajskiej.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]