Tenis ziemny na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tenis ziemny na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Ilustracja
Miejsce  Chiny
Wuhan
Obiekt Optics Valley International Tennis Center
Data 22–26.10.2019
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen
Gra pojedyncza
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
Gra mieszana
Chińska Republika Ludowa Wu Di
Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
2023

Tenis ziemny na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej tenisowy, który był rozgrywany w dniach 22–26 października 2019 roku podczas światowych wojskowych igrzysk sportowych w Wuhanie. Zawodnicy zmagali się na obiektach Optics Valley International Tennis Center. Sportowcy rywalizowali w pięciu konkurencjach: singlu i deblu mężczyzn oraz kobiet, a także w mikście[1][2].

Zawody tenisowe na światowych wojskowych igrzyskach sportowych były rozgrywane po raz pierwszy, jako dyscyplina pokazowa.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Poczet medalistów zawodów tenisowych podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2019.

Konkurencja Złoto Złoty medal Srebro Srebrny medal Brąz Brązowy medal
gra pojedyncza mężczyzn Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen Chińska Republika Ludowa Wu Di Indie Sriram Balaji
gra pojedyncza kobiet Chińska Republika Ludowa Han Xinyun Uzbekistan Sabina Sharipova Polska Marta Leśniak
gra podwójna mężczyzn Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen
Chińska Republika Ludowa Wu Di
Chińska Republika Ludowa Zhao Jing
Polska Karol Duś
Polska Mateusz Kowalczyk
gra podwójna kobiet Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
Uzbekistan Sabina Sharipova
Uzbekistan Yasmina Karimjanova
gra mieszana Chińska Republika Ludowa Wu Di
Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Polska Mateusz Kowalczyk
Polska Marta Leśniak

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa zawodów tenisowych podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych 2019[3].

Miejsce Państwo Złoto Złoto Srebro Srebro Brąz Brąz Razem
1.  Chiny 5 4 0 9
2.  Uzbekistan 0 1 1 2
3.  Polska 0 0 3 3
4.  Indie 0 0 1 1
Razem 5 5 5 15

Wyniki szczegółowe[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen 6 6  
 Bułgaria Yordan Nikov 1 0     1  Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen 6 6  
 Brazylia João Correa 0 1      Wietnam Huỳnh Chí Khương 2 1  
 Wietnam Huỳnh Chí Khương 6 6       1  Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen 6 6  
3  Uzbekistan Jurabek Karimov 6 6        Indie Sriram Balaji 3 4  
 Chińska Republika Ludowa Zhao Jing 2 3     3  Uzbekistan Jurabek Karimov 0k
 Indie Sriram Balaji 6 6      Indie Sriram Balaji 1  
 Polska Mateusz Kowalczyk 3 3       1  Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen 7 6
 Brazylia Rodolfo Rodrigues 1 0       2  Chińska Republika Ludowa Wu Di 66 3
 Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin 6 6      Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin 3 4  
 Indie Dalwinder Singh 5 2     4  Uzbekistan Sergey Fomin 6 6  
4  Uzbekistan Sergey Fomin 7 6       4  Uzbekistan Sergey Fomin 5 0
 Indie Ishaque Eqbal 6 6       2  Chińska Republika Ludowa Wu Di 7 6  
 Wietnam Tran Hoang Anh Khoa 2 2      Indie Ishaque Eqbal 1 2
 Polska Karol Duś 1 2     2  Chińska Republika Ludowa Wu Di 6 6  
2  Chińska Republika Ludowa Wu Di 6 6  
Mecz o brązowy medal
 Indie Sriram Balaji 6 6
4  Uzbekistan Sergey Fomin 2 3

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                       
  1  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 6  
 Polska Zuzanna Wilk 0 0  
  1  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 5 6  
   Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu 1 7 1  
 Uzbekistan Yasmina Karimjanova 1 5
   Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu 6 7  
    1  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 64 6
  2  Uzbekistan Sabina Sharipova 1 7 0
   Polska Marta Leśniak 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu 4 1  
 Polska Marta Leśniak 6 3 3
  2  Uzbekistan Sabina Sharipova 3 6 6     Mecz o brązowy medal
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan 7 1 3
  2  Uzbekistan Sabina Sharipova 65 6 6      Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu 0 66
   Polska Marta Leśniak 6 7

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
 
    1  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen
6 6  
 Polska Karol Duś
 Polska Mateusz Kowalczyk
6 6      Polska Karol Duś
 Polska Mateusz Kowalczyk
4 4  
 Brazylia João Correa
 Brazylia Rodolfo Rodrigues
0 1       1  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Zhang Zhizhen
6 4 10
 Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Zhao Jing
6 3 10        Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Zhao Jing
1 6 3
 Indie Sriram Balaji
 Indie Dalwinder Singh
2 6 7      Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Zhao Jing
 Wietnam Huỳnh Chí Khương
 Wietnam Tran Hoang Anh Khoa
2 3     2  Uzbekistan Jurabek Karimov
 Uzbekistan Sergey Fomin
w/o  
2  Uzbekistan Jurabek Karimov
 Uzbekistan Sergey Fomin
6 6  
Mecz o brązowy medal
 Polska Karol Duś
 Polska Mateusz Kowalczyk
2  Uzbekistan Jurabek Karimov
 Uzbekistan Sergey Fomin
w/o

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
                         
  1  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 6  
 Polska Marta Leśniak
 Polska Zuzanna Wilk
2 4  
  1  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
5 6 10
   Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
7 3 5
 Chińska Republika Ludowa Guo Hanyu
 Chińska Republika Ludowa Sun Shengnan
6 6
  2  Uzbekistan Sabina Sharipova
 Uzbekistan Yasmina Karimjanova
3 2     Mecz o brązowy medal
   Polska Marta Leśniak
 Polska Zuzanna Wilk
0 2
  2  Uzbekistan Sabina Sharipova
 Uzbekistan Yasmina Karimjanova
6 6

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
 
    1  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 6  
     Uzbekistan Jurabek Karimov
 Uzbekistan Sabina Sharipova
1 2  
      1  Chińska Republika Ludowa Gong Maoxin
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
3 3
 Uzbekistan Sergey Fomin
 Uzbekistan Yasmina Karimjanova
4 3       2  Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 6
 Polska Mateusz Kowalczyk
 Polska Marta Leśniak
6 6      Polska Mateusz Kowalczyk
 Polska Marta Leśniak
63 3
    2  Chińska Republika Ludowa Wu Di
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
7 6  
 
Mecz o brązowy medal
 Uzbekistan Jurabek Karimov
 Uzbekistan Sabina Sharipova
w/o
 Polska Mateusz Kowalczyk
 Polska Marta Leśniak

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sports index, wuhan2019mwg.cn [dostęp 2019-10-15] (ang. • chiń.).
  2. Tennis tournament of the 7th Military World Games, wuhan2019mwg.cn [dostęp 2019-10-22] (ang.).
  3. Tennis. Medal Standings, wuhan2019mwg.cn [dostęp 2019-10-26] (ang.).