Teodor Peterson

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Teodor Peterson
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 1 maja 1988
Umeå, Szwecja
Klub Åsarna IK
Wzrost 186 cm
Debiut w PŚ 7.03 2009, Lahti
(16. - sprint)
Pierwsze punkty w PŚ 7.03 2009, Lahti
(16. - sprint)
Pierwsze podium w PŚ 11.12 2011, Davos
(2. - sprint)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ 2.02 2012,
Moskwa (sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwecja
Igrzyska olimpijskie
srebro Soczi 2014 Sprint
brąz Soczi 2014 Sprint druż.
Puchar Świata (sprint)
FIS Crystal Globe.svg Mała kryształowa kula
2011/2012

Teodor Anders Peterson (ur. 1 maja 1988 r. w Umeå) – szwedzki biegacz narciarski, dwukrotny medalista olimpijski, zdobywca małej kryształowej kuli w klasyfikacji sprinterskiej w sezonie 2011/2012.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Peterson pokazał się 27 listopada 2004 roku w szwedzkiej miejscowości Bruksvallarna, gdzie w zawodach FIS Race w sprincie techniką klasyczną zajął 57. miejsce. W 2006 roku został wicemistrzem Szwecji juniorów w biegu na 15 km i sprincie techniką klasyczną. W lutym 2008 roku wystartował na Mistrzostwach Świata Juniorów w Malles Venosta, gdzie wraz z kolegami z reprezentacji zajął 13. miejsce w sztafecie. W swoim najlepszym indywidualnym starcie, w biegu na 10 km klasykiem, zajął 31. miejsce.

W Pucharze Świata zadebiutował 7 marca 2009 roku w fińskim Lahti, gdzie zajął 16. miejsce w sprincie techniką dowolną. Wywalczył tym samym swoje pierwsze punkty PŚ. W tym sezonie wystartował jeszcze trzykrotnie, ale punktów już nie zdobył i w klasyfikacji generalnej sezonu 2008/2009 zajął 98. miejsce. W sezonie 2009/2010 punktował sześciokrotnie, startując głównie w zawodach sprinterskich. Najlepszy wynik osiągnął 6 lutego 2010 roku w kanadyjskim Canmore, gdzie był szósty w sprincie stylem klasycznym. Już kilkanaście dni później wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. Zajął tam 11. miejsce w sprincie stylem klasycznym oraz 15. miejsce w sprincie drużynowym. W klasyfikacji generalnej zajął 36. miejsce, a w klasyfikacji sprinterskiej był dwunasty.

W sezonie 2010/2011 wystartował tylko pięć razy. Punkty zdobył tylko dwukrotnie: 15 stycznia w Libercu był dwunasty w sprincie stylem dowolnym, a 23 stycznia 2011 roku w Otepää był szósty w sprincie stylem klasycznym. W sprincie techniką dowolną wystartował także na mistrzostwach świata w Oslo, gdzie zajął szesnaste miejsce. W klasyfikacji końcowej tego sezonu zajął 82. pozycję. Najlepsze wyniki osiągnął w sezonie 2011/2012, w którym czterokrotnie stawał na podium, w 2 lutego 2012 roku w Moskwie odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo. W klasyfikacji generalnej zajął 12. miejsce, a w klasyfikacji sprinterskiej był najlepszy.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
11. 17 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint stylem klasycznym 3:36,3 min Rosja Nikita Kriukow
15. 22 lutego 2010 Kanada Vancouver Sprint drużynowy stylem dowolnym [1] 19:01,0 min  Norwegia
2.Silver medal.svg 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym 3:38,4 min +1,2 s Norwegia Ola Vigen Hattestad
3.Bronze medal.svg 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[2] 23:14,89 min +15,12 s  Finlandia
9. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
16. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym 2:58,0 min - Szwecja Marcus Hellner
15. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:30,4 min - Rosja Nikita Kriukow
7. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
9. 22 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 15:32.89 min +47.43 s  Norwegia
24. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
8. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[4] 17:40,69 min +31,73 s Rosja Rosja
46. 21 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Sprint stylem dowolnym 3:21,17 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
39. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym ? - Szwecja Calle Halfvarsson
31. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem klasycznym 28:50.3 min +2:28.5 min Norwegia Hans Christer Holund
54. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 20 km stylem dowolnym 48:29.6 min +4:34.5 min Niemcy Philipp Marschall
13. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sztafeta 4x5 km [5] 59:06.1 min +3:44.1 min  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2008/2009 98.
2009/2010 36.
2010/2011 82.
2011/2012 12.
2012/2013 31.
2013/2014 20.
2014/2015 108.
2015/2016 36.
2016/2017 28.
2017/2018 44.
2018/2019 47.

Miejsca na podium chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Pozycja Strata Zwycięzca
1. 11 grudnia 2011 Szwajcaria Davos Sprint stylem dowolnym 2:41,7 min 2. +0,3 s Rosja Aleksiej Pietuchow
2. 14 stycznia 2012 Włochy Mediolan Sprint stylem dowolnym 2:42,2 min 3. +0,3 s Norwegia Eirik Brandsdal
3. 2 lutego 2012 Rosja Moskwa Sprint stylem dowolnym 3:08,4 min 1.
4. 4 marca 2012 Finlandia Lahti Sprint stylem klasycznym 3:13,9 min 2. +0,0 s Szwecja Emil Jönsson
5. 8 grudnia 2012 Kanada Québec Sprint stylem dowolnym 3:17,5 min 2. +0,7 s Szwecja Emil Jönsson
6. 12 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym 3:30,4 min 1.
7. 20 stycznia 2018 Słowenia Planica Sprint stylem klasycznym 3:27,35 min 3. +8,14 s Norwegia Johannes Høsflot Klæbo

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Nr Dzień Rok Miejscowość Zawody Konkurencja Czas biegu Miejsce Strata Zwycięzca
1. 25 listopada 2011 Finlandia Kuusamo Ruka Triple Sprint stylem klasycznym 1.
2. 14 marca 2012 Szwecja Sztokholm Finał PŚ Sprint stylem klasycznym 2. Norwegia Eirik Brandsdal
3. 29 listopada 2013 Finlandia Kuusamo Ruka Triple Sprint stylem dowolnym 2:40,7 min 3. +0,0 s Norwegia Eirik Brandsdal
4. 14 marca 2014 Szwecja Sztokholm Finał PŚ Sprint stylem klasycznym 2:55,97 min 1.
5. 2 grudnia 2016 Norwegia Lillehammer Lillehammer Tour Sprint stylem klasycznym 3:31,83 min +0,54 s 3. Szwecja Calle Halfvarsson

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan na 14 grudnia 2019

Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (15 km F) Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) La Clusaz 6.12 (30 km F) Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Düsseldorf 20.12 (SP F) Oberhof 27.12 (3.75 km F) Oberhof 28.12 (15 km C) Praga 29.12 (SP F) Nové Město 31.12 (15 km C) Nové Město 1.01 (SP F) Val di Fiemme 3.01 (20 km C) Val di Fiemme 4.01 (10 km F) TdS Whistler 16.01 (SP C) Whistler 17.01 (2x15 km) Otepää 24.01 (15 km C) Otepää 25.01 (SP C) Rybińsk 30.01 (15 km F) Rybińsk 31.01 (SP F) Valdidentro 13.02 (SP F) Valdidentro 14.02 (15 km C) Lahti 07.03 (SP F) Lahti 08.03 (15 km F) Trondheim 12.03 (SP C) Trondheim 14.03 (50 km C) Sztokholm 18.03 (SP C) Falun 20.03 (3.3 km F) Falun 21.03 (2x10 km) Falun 22.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 16 80 61 - 13 80 47 70 58 35
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (15 km F) Kuusamo 28.11 (SP C) Kuusamo 29.11 (15 km C) Düsseldorf 5.12 (SP F) Davos 12.12 (15 km F) Davos 13.12 (SP F) Rogla 19.12 (SP C) Rogla 20.12 (30 km C) Oberhof 1.01 (3.7 km F) Oberhof 2.01 (15 km C) Oberhof 3.01 (SP C) Praga 4.01 (SP F) Dobbiaco 6.01 (35 km F) Dobbiaco 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (20 km C) Val di Fiemme 10.01 (10 km F) TdS Otepää 16.01 (15 km C) Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 22.01 (SP F) Rybińsk 23.01 (2x15 km) Canmore 5.02 (15 km F) Canmore 6.02 (SP C) Lahti 6.03 (2x15 km) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 13.03 (50 km F) Oslo 14.03 (SP F) Sztokholm 17.03 (SP C) Falun 19.03 (3.3 km C) Falun 20.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- 29 75 18 - 20 34 - 65 60 4 5 dns - - - - - 10 - - - 6 - 40 - 13 12 43 50 43 211
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (15 km F) Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (10 km C) Kuusamo 28.11 (15 km F) RT Düsseldorf 4.12 (SP F) Davos 11.12 (15 km C) Davos 12.12 (SP F) La Clusaz 18.12 (30 km F) Oberhof 31.12 (3.75 km F) Oberhof 1.01 (15 km C) Oberstdorf 2.01 (SP C) Oberstdorf 3.01 (2x10 km) Toblach 5.01 (SP F) Cortina-Toblach 6.01 (35 km F) Val di Fiemme 8.01 (20 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Liberec 15.01 (SP F) Otepää 22.01 (15 km C) Otepää 23.01 (SP C) Rybińsk 4.02 (2x10 km) Rybińsk 5.02 (SP F) Drammen 19.02 (15 km C) Drammen 20.02 (SP F) Lahti 12.03 (2x10 km) Lahti 13.03 (SP C) Sztokholm 16.03 (SP C) Falun 18.03 (3.3 km C) Falun 19.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- - - - - 40 - - - - - - - - - - - - 12 - 8 - - - 33 - 37 - - - - 54
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (SP F) Rogla 18.12 (15 km C) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) FPŚ punkty
- 1 103 54 50 5 - 2 8 - 54 53 10 40 59 9 dns - - - 3 26 - 1 - - - 7 - - 2 9 - 2 38 38 41 617
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (15 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Kuusamo 2.12 (15 km C) RT Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (15 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2x15 km) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Val Müstair 1.01 (SP F) Toblach 3.01 (35 km F) Toblach 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (15 km C) Soczi 1.02 (SP F) Soczi 2.02 (2x15 km) Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (15 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (15 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 16.03 (50 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (3.75 km F) Falun 23.03 (15 km C) FPŚ punkty
- 8 87 66 66 2 - 48 - - - - - - - - - 1 - 77 - 27 - 34 - 13 - 4 47 46 - 274
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (30 km F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
3 75 84 81 - 7 - 12 - - - - - - - - 6 - - - 5 4 - 20 - 1 35 - 297
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- 10 28 81 68 72 - 37 - - - - - - - - - - 34 - - - 64 - 59 - 39 - 29
Sezon 2015/2016
Kuusamo 27.11 (SP C) Kuusamo 28.11 (10 km F) Kuusamo 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
6 62 53 47 - - - 41 - 40 - - - - - - - - 11 - 5 - 47 - - 14 - 7 36 19 33 8 48 48 46 44 198
Sezon 2016/2017
Kuusamo 26.11 (SP C) Kuusamo 27.11 (15 km C) Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (10 km F) Lillehammer 4.12 (15 km C) LT Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) La Clusaz 17.12 (15 km F) Val Müstair 31.12 (SP F) Val Müstair 1.01 (10 km C) Oberstdorf 3.01 (2×10 km) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Toblach 6.01 (10 km F) Val di Fiemme 7.01 (15 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Toblach 14.01 (SP F) Ulricehamn 21.01 (15 km F) Falun 28.01 (SP F) Falun 29.01 (30 km C) Pjongczang 3.02 (SP C) Pjongczang 4.02 (2×15 km) Otepää 18.02 (SP F) Otepää 19.02 (15 km C) Drammen 8.03 (SP C) Oslo 11.03 (50 km C) Quebec 17.03 (SP F) Quebec 18.03 (15 km C) Quebec 19.03 (15 km F) FPŚ punkty
4 - 3 49 27 24 - 12 - - - - - - - - - 21 - 6 - - - 31 - 16 - 22 29 26 31 214
Sezon 2017/2018
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Kuusamo 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
39 43 67 54 15 - 26 - - - - - - - - - - 14 3 - 31 - - - 29 - 6 61 62 52 135
Sezon 2018/2019
Kuusamo 24.11 (SP C) Kuusamo 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
23 - 84 - - - - 52 - 14 82 35 47 - - - - 50 12 - - 8 - - - 30 16 - 16 22 39 27 128
Sezon 2019/2020
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.12 (15 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×15 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (15 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (15 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (15 km F) Toblach 1.01 (15 km C) Val di Fiemme 3.01 (15 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (15 km C) Nové Město na Moravě 19.01 (15 km F) Oberstdorf 25.01 (2×15 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (30 km F) Östersund 15.02 (15 km F) Östersund 16.02 (15 km C) Åre 18.02 (SP F) Storlien-Meraker 20.02 (38 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (30 km C) ST Lahti 29.02 (15 km C) Drammen 4.03 (SP C) Oslo 8.03 (50 km C) Québec 14.03 (SP C) Québec 15.03 (SP F) Minneapolis 17.03 (SP F) ST Canmore 20.03 (15 km F) Canmore 21.03 (15 km C) FPŚ punkty
9 72 dns - - 12 50
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Marcus Hellner, Teodor Peterson
  2. Skład drużyny: Emil Jönsson, Teodor Peterson
  3. Skład drużyny: Calle Halfvarsson, Teodor Peterson
  4. Skład zespołu: Emil Jönsson, Teodor Peterson
  5. Skład drużyny: Teodor Peterson, Bill Impola, Calle Halfvarsson, Adam Johansson